فهرست
صفر تا صد استقلال؛ از اخراج شفر تا احکام مجیدی
صفر تا صد استقلال؛ از اخراج شفر تا احکام مجیدی

صفر تا صد استقلال؛ از اخراج شفر تا احکام مجیدی

آی اسپورت - هیچکس فکرش را نمی‌کرد پایان وینفرد شفر این‌گونه باشد. از لغزش‌های بی‌پایان پرسپولیس و سپاهان بود که قهرمانی در یک قدمی استقلال قرار گرفت که سرمربی آلمانی از شرایط به خوبی استفاده نمی‌کرد. همین باعث شد تا زمزمه‌هایی مبنی بر اخراج او از استقلال مطرح شود. پس از شکست مقابل پدیده، شفر از هدایت استقلال تعلیق شد. اوضاع از همین‌جا برای آبی‌ها پیچیده‌تر شد. چرا که آن‌ها باید 17 میلیارد تومان به شفر پرداخت می‌کردند. در شرایطی که قرار بود فرهاد مجیدی به عنوان جانشین موقت شفر انتخاب شود، مدیرعامل استقلال به جدایی سرمربی آلمانی واکنش نشان داد. با این حال همه نگران بودند که عاقبت مجیدی شبیه به منصوریان نباشد.

در شرایطی که هنوز سرنوشت وینفرد شفر مشخص نبود، اخباری مبنی بر جانشین‌های احتمالی او مطرح شد. در نهایت نوبت به پیرمرد آلمانی رسید؛ او می‌خواست راهی خانه شود. اما فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شد! پس از آن جنجال جدیدی در استقلال رخ داد. شفر را به تمرین استقلال راه ندادند. در شرایطی که همه از شباهت وضعیت مانوئل ژوزه و وینفرد شفر صحبت می‌کردند، فیلمی از صحنه راه‌ندادن شفر به تمرین استقلال منتشر شد. در همین راستا امیرحسین فتحی در اظهاراتی رادیویی گفت: «حرکت شفر غیرحرفه‌ای بود. واقعاً نیازی نبود که امروز در محل تمرین استقلال حاضر شود. این رفتار او تعجب‌آور بود چرا که وقتی یک مربی تعلیق شده نباید در محل تمرین حاضر شود. واقعاً نیازی نبود که شفر امروز به تمرین بیاید.» این یعنی استقلال برای جدایی همیشگی شفر آماده می‌شد. اما سوالی مطرح شد؛ آیا شفر نباید به باشگاه استقلال می‌رفت؟ سرمربی آلمانی اینقدر از مسئولان استقلال ناراضی بود که تصمیم گرفت خاطراتش در ایران را تبدیل به یک کتاب کند. اما هیئت مدیره استقلال به مجیدی قول دادند.

در این میان حتی هواداران قدیمی کارلسروهه هم از وینفرد شفر تقاضا کردند به آلمان بازگردد. قضیه سرمربی آلمانی به رسانه‌های خارجی هم رسید. پس از آن، دستیاران شفر هم رفتنی شدند. در نهایت شفر تایید کرد که آوردن فرهاد مجیدی یک اشتباه بوده است. اما قضیه شفر قرار نبود تمامی نداشته باشد. پسر او به دیدار مدیرعامل استقلال رفت. با این حال این دلیل نمی‌شد سرمربی آلمانی استقلال را فراموش کند. چند روز بعد، امیرحسین فتحی در برنامه «ورزش و مردم» حضور پیدا کرد تا درباره قرارداد شفر توضیح دهد: «شفر از طریق سایت مطلع شده بود که تعلیق شده و به ما گفت که باید نامه بدهید و ما نامه را هم به ایشان دادیم ولی بازهم اصرار داشت به تمرین بیاید. او نامه را سین کرد اما جواب نداد. کار او غیر حرفه‌ای بود. جوی که او ایجاد کرد، علیه ما استفاده شد. او ۵۰ سال مربی بوده، او بارها انتخاب و برکنار شده است. مگر در مراسم معارفه او، منصوریان حاضر بود؟» در همان برنامه فتحی تایید کرد که نسخه شفر از دربی پیچیده شد.

اما شفر استقلال را ترک نمی‌کند. او به نزدیکانش گفته می داند اگر از ایران برود، سرمایه‌اش روی هوا خواهد بود به همین خاطر باید ابتدا باشگاه تکلیف بدهی‌اش را روشن کند. این مربی حتی گفته پول نقد می خواهد تا از ایران برود و شکایت نکند. با این حال برخی شایعات به برگشت شفر به استقلال اشاره می‌کرد. اما فرهاد مجیدی در استقلال نتایج بدی نگرفته است. او نخستین بازی‌اش را با پیروزی به پایان رساند و حالا می‌خواهد نظم بیشتری به ترکیب استقلال بدهد. آن‌چه واضح است، سرنوشت تلخ دلارهای گران‌قیمتی است که به راحتی از دست می‌روند.

۳    
آی اسپورت
2019-05-08 22:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر