فهرست
نگرانی بزرگ تاج؛ پول کی‌روش بلوکه نشود!
نگرانی بزرگ تاج؛ پول کی‌روش بلوکه نشود!

نگرانی بزرگ تاج؛ پول کی‌روش بلوکه نشود!

آی اسپورت - فدراسیون فوتبال ایران با مشکل بزرگی روبه‌رو شده است. شکایت کی‌روش از فدراسیون فوتبال ایران می‌تواند خیلی از معادلات را به‌هم بزند. به هر حال برای مربی جدید هم این یک پالس منفی از سوی ایران خواهد بود. مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال هم با علم به این موضوع تلاش کرده در روز‌های اخیر به هر شکل ممکن مشکل موجود را حل کند.

بعد از جام ملت‌ها خبری منتشر کردیم مبنی بر اینکه فدراسیون فوتبال در تلاش است تا از منبع طلب خود در کنفدراسیون فوتبال آسیا بدهی کارلوس کی‌روش را بپردازد. تاج در مذاکرات اولیه با کی‌روش تأکید داشت نگران پرداخت پولش نباشد. طلب مرد پرتغالی از فدراسیون ۹۰۰ هزار دلار است که مبلغ کلانی به حساب می‌آید.

اواخر سال گذشته فدراسیون فوتبال در نامه‌ای از کنفدراسیون خواست به حل مشکل فدراسیون فوتبال کمک کند. درخواست هم این بود که طلب فدراسیون مستقیماً از حساب کنفدراسیون به حساب کارلوس کی‌روش برود. در حالی که به نظر می‌رسد این کار صورت بگیرد AFC از قانون جدید خبر داد و تأکید کرد از این پس آن‌ها و فیفا تنها اجازه دارند به حساب فدراسیون‌های زیرمجموعه پول واریز کنند، نه حساب دیگری. این خبر بسیار بدی بود. فدراسیون فوتبال همواره برای حل مشکل ترانسفر‌های مالی از طریق فیفا و کنفدراسیون عمل می‌کرد و واریز‌های خارجی‌اش را به طور مستقیم از منابع مالی خود در این ارگان‌ها انجام می‌داد. به عنوان مثال فیفا چندین و چند بار دستمزد کارلوس کی‌روش و دستیارانش را به حساب آن‌ها واریز کرد. حتی یکی دو بار پول اردو‌های ایران هم توسط فیفا پرداخت شد.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال که این روز‌ها در مالزی به سر می‌برد برای حل این مشکل بار دیگر با مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا مذاکره کرد. تأکید آن‌ها این بود که ۹۰۰ هزار دلار ایران آماده انتقال است و تنها راه انتقال این است که پول را به حساب فدراسیون واریز کنند. تاج، اما تأکید داشت به دلیل تحریم‌ها چنین مسئله‌ای ممکن نیست و حداقل از طریق سفارت ایران در مالزی پول را منتقل کنند. به همین خاطر او جلسه‌ای با خانم افخم سفیر ایران در آن کشور برگزار کرد که در این جلسه دو ساعته تمام راه‌های انتقال پول مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این جلسه مهدی تاج تأکید کرد تمام ۹۰۰ هزار دلار متعلق به کارلوس کی‌روش است و باید راهی پیدا کنند تا این پول را به حساب او واریز کنند چراکه در غیر این‌صورت شکایت این مربی از ایران می‌تواند پیامد‌هایی برایشان در پی داشته باشد. رئیس فدراسیون در این جلسه تأکید کرد در حال حاضر بزرگ‌ترین دغدغه او حل این مشکل است و خانم افخم هم توضیح داد برای کمک به فدراسیون فوتبال هر اقدامی انجام خواهند داد.

خبر ورزشی

۱ ۱  
آی اسپورت
2019-04-09 15:31:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
قارتال
چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸، ۰۱:۴۳
...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر