فهرست
فولاد ۲-۱ پرسپولیس؛ شاهکار شاگردان قطبی
فولاد ۲-۱ پرسپولیس؛ شاهکار شاگردان قطبی

فولاد ۲-۱ پرسپولیس؛ شاهکار شاگردان قطبی

آی اسپورت – در یک بازی دیدنی، فولاد خوزستان با نتیجه ۲-۱ پرسپولیس را شکست داد تا هم سایر مدعیان را خوشحال کند و هم اولین باخت شاگردان برانکو را رقم بزند.

داور: رضا کرمانشاهی                      کمک داوران: محمدرضا منصوری و حمید سبحانی

داوران پشت دروازه: محمدحسین ترابیان رضا تارخ

ترکیب فولاد خوزستان: ناصر سالاری، فرزاد جعفری، ایوب والی، میثم دورقی، حسن بیت سعید، مهدی زبیدی (۶۲ - رافائل مسی)، عارف آقاسی، لوسیانو پریرا، سیامک کوروشی، عارف غلامی (دقیقه ۸۹، بابک مرادی)، رضا میرزایی

سرمربی: افشین قطبی

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، محمد نادری، شایان مصلح، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالهی، مهدی ترابی (دقیقه ۷۲، امید عالیشاه)، سیامک نعمتی (دقیقه ۵۷، ماریو بودیمیر)، سروش رفیعی (دقیقه ۶۶، بشار رسن)، علی علیپور

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

اخطار

میثم دورقی (۱۴) ، فرزاد جعفری (۳۷) لوسیانو پریرا (دقیقه ۷۸) از فولاد خوزستان

احمد نوراللهی (دقیقه ۷۱) از پرسپولیس

شرح گل

فولاد خوزستان۱-۰ پرسپولیس: (دقیقه ۲۵، مهدی زبیدی): ارسال یک ضربه کرنر با اشتباه بیرانوند توپ را نصیب زبیدی کرد و در شرایطی که در مرحله اول ضربه بازیکن فولاد توسط نادری از روی خط دفع شده بود، بار دیگر او دروازه خالی از دروازه بان را گشود.

فولاد خوزستان ۲-۰ پرسپولیس:(دقیقه ۴۵، پریرا): یک خطای پنالتی مشکوک برای فولاد و ضربه پریرا با گل دوم این تیم همراه شد تا شاگردان برانکو با شکست دو گله راهی رختکن شوند.

فولاد خوزستان ۲-۱ پرسپولیس: (دقیقه ۸۵، کمال کامیابی نیا): ارسال از سمت راست کمال کامیابی نیا را برابر دروازه و سالاری قرار داد که با ضربه سر خود موفق شد دروازه فولاد را باز کند.

دقایق حساس

دقیقه ۳: حرکت بازیکن فولاد پشت سر مدافعان پرسپولیس با ضربه رضا میرزایی وارد دروازه بیرانوند شد که پرچم کمک داور، خوشحالی افشین قطبی و بازیکنان فولادی را به دلیل آفساید ناکام گذاشت.

دقیقه ۱۱: حرکت مهدی ترابی در محوطه جریمه فولاد و ضربه زمینی این بازیکن به خوبی توسط سالاری مهار شد تا این فرصت خوب از دست شاگردان برانکو برود.

دقیقه ۱۴: حرکت تکنیکی مهدی ترابی پشت محوطه جریمه با خطای میثم دورقی همراه شد تا کرمانشاهی بازیکن فولاد را با یک کارت زرد همراه کند.

دقیقه ۲۳: لوسیانو پریرا در محوطه شش قدم صاحب موقعیت خوبی برای شوتزنی شد که ضربه اش با تکل دیدنی سیدجلال حسینی بلاک شد تا دروازه پرسپولیس نجات یابد.

دقیقه ۳۲: ضربه دیدنی زبیدی در آستانه ورود به دروازه اینبار توسط بیرانوند و واکنش او راهی کرنر شد.

دقیقه ۳۷: حرکت فرزاد جعفری با تکل شایان مصلح سودی برای فولاد نداشت و داور اعلام ضربه کنار دروازه کرد که با اعتراض تندی از جعفری مبنی بر کرنر همراه شد که داور مدافع فولاد را با کارت زرد جریمه کرد.

دقیقه ۴۴: حرکت انفرادی نعمتی و ارسال این بازیکن در محوطه جریمه در ریباند نصیب نوراللهی شد اما ضربه شماره هشت پرسپولیس راهی به دروازه نیافت و از بالای دروازه سالاری راهی اوت شد.

دقیقه ۱+۴۵: در آخرین ثانیه‌های وقت های تلف شده، ارسال یک توپ بلند پشت مدافعان پرسپولیس با کورس میرزایی و نادری همراه شد که درون محوطه جریمه میرزایی سرنگون شد و کرمانشاهی اعلام پنالتی کرد.

دقیقه ۴۶: روی ضربه ایستگاهی شکل گرفته برای پرسپولیس، سروش آن را نواخت که با اشتباه سالاری یک ضربه کرنر برای سفیدپوشان شکل گرفت.

دقیقه ۵۸: ماریو بودیمیر در اولین دقیقه حضورش یک فرصت مناسب در محوطه جریمه شکل داد که ضربه نوراللهی با برخورد به مدافع فولاد تبدیل به کرنر شد.

دقیقه ۶۴: توپگیری مناسب از نوراللهی و ارسال او برای کامیابی نیا با ضربه مناسبی از این هافبک پیش تاخته همراه نشد تا سالاری به راحتی آن را روی خط دروازه مهار کند.

دقیقه ۷۵: حرکت بودیمیر به داخل محوطه جریمه و پاس کوتاه او برای علیپور با ضربه مناسبی همراه نشد و در ادامه بار دیگر علیپور توپ خود را در منطقه مناسب برای نوراللهی فرستاد که ضربه این بازیکن راهی به دروازه نیافت. بازیکنان فولاد به شدت اعتقاد به آفساید بودیمیر داشتند و این مساله در نهایت با اخراج ابراهیم میرزاپور از روی نیمکت همراه شد.

دقیقه ۸۸: ارسال از احمد نوراللهی فرصت خوبی نصیب عالیشاه کرد که این بازیکن در آستانه دروازه و در زاویه بسته نتوانست ضربه مناسبی بزند و فرصت از دست رفت.

حواشی:

بازیکنان پرسپولیس بعد از حضور در استادیوم دقایقی در اتوبوس منتظر ماندند تا مجوز حضورشان در زمین صادر شود که این مساله با اعتراض کادرفنی و بازیکنان همراه شد.

هواداران با این شایعه که احتمال لغو بازی وجود دارد، دقایقی پشت گیت منتظر ماندند و اجازه حضورشان روی سکوها داده نشد.

بازیکنان پرسپولیس بارها اعتراض خود را نسبت به ناهماهنگی شکل گرفته و شایعات مربوط به لغو بازی را اعلام کردند.

در شرایطی که قرار بود این بازی از ساعت ۱۵ امروز برگزار شود با ۱۵ دقیقه تاخیر و از ساعت ۱۵:۱۵ برگزار شد.

پیش از شروع بازی قطبی استقبال گرمی از برانکو ایوانکوویچ داشت و دو مربی محبوب هواداران پرسپولیس دقایقی به صحبت با یکدیگر پرداختند.

یکی از هواداران فولاد پیش از شروع بازی تشنج کرد و با کمک ماموران اورژانس به بیرون منتقل شد.

نکات ویژه:

افشین قطبی که سابقه قهرمانی با پرسپولیس را در کارنامه دارد برای اولین بار برابر این تیم قرار خواهد گرفت. او در بازگشت به فوتبال ایران طی دو بازی اخیر روی نیمکت فولاد موفق به شکست تراکتورسازی و تساوی برابر پارس جنوبی شده است.

سیامک کوروشی برای اولین بار در ترکیب فولاد خوزستان به میدان خواهد رفت.

سینا مریدی که در بازی رفت دو تیم از زمین اخراج شد و در نیم فصل نیز گفته می‌شد به پرسپولیس خواهد پیوست، در این بازی در ترکیب فولاد حاضر شده است.

مهدی ترابی برای اولین بار در ترکیب پرسپولیس به میدان خواهد رفت. او در بازی قبلی به دلیل چهار کارته شدن قادر به همراهی این تیم نبود.

سروش رفیعی که اتفاقات عجیبی را در نیم فصل پشت سر گذاشت در نیم فصل دوم برابر فولاد قرار خواهد گرفت و از انگیزه زیادی مقابل آنها برخوردار است.

برانکو ایوانکوویچ قادر است در صورت دستیابی به امتیاز دیدار با فولاد خوزستان با رکورد ۱۷ بازی بدون باخت افشین قطبی در پرسپولیس برابر شود.

۸ ۱۱  
آی اسپورت
2019-02-10 17:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
شوفر مو افشون
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۲۰
تف به شرفت داور بی همه چیز
پنالتی مضحکی که برای تیم فولاد گرفت در جهت کمک به تیم حکومتی و نجس و کثیف کیسه آشغال
لنگی با اسامی مختلف
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۲۷
نجس باباته. گل دقیقه سوم فولاد آفساید نبود.
شوفر مو افشون
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۳۳
کیسه کش بیا بگیر
۹
پنگوئنی با گردن کج
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۲۱
کرمانشاهی کیسه کش زهر خودش را به پرسپولیس ریخت
عارف
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۲۳
مبارکه کیسه کشا دکل نورد بخصوص قلعه مرغی بی شرف و کرمانشاهی بی نا......
امید از تفت
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۳۵
بهتره بگیم خرابکاری ایوانکوویچ و پرسپولیسی ها تا شاهکار قطبی.
۹ ۱
فرزاد مهریار
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۱۸:۴۹
اونی که اسم جعل می کنه قطعا بیش از صد پدر داره
۳
حمید
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۳۹
۱ داور
۲ داور
۳ داور
۴ داور
۵ داور
۶ بازی بدون تمرکز توی نیمه اول
۷ خراب کردن موقعیت ها توی نیمه دوم
۸ ایجاد فشار عصبی و کشاندن بازی به ورزشگاه نا اماده غدیر از طرف مسئولین استقلالی شهر اهواز
۹ بازی ضعیف بعضی بازیکنا مثل سروش
۱۰ بازی هم داور
۹ ۱
گوزن نر
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۴۷
حالا یه بازی داور براتون بازی رو در نیاورد خیلی بهت فشار اومد.پس ببین تو نیم فصل چطور داور سر تراکتور و سپاهان و ماشین سازی و.‌‌..رو برا خوشایند وزارت برید
...
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۴۰
شاهکار داور
۵
Hosein
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۴۳
الان میگن هوا بد بود باختیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر