فهرست
جدول پایان فصل لیگ برتر این شکلی است؟
جدول پایان فصل لیگ برتر این شکلی است؟

جدول پایان فصل لیگ برتر این شکلی است؟

آی اسپورت - رقابت‌های فصل جدید لیگ برتر انگلیس شنبه هفته گذشته با تقابل تیم‌های آرسنال و فولهام در ورزشگاه خالی از تماشاگر «کِرِیوِن کاتِج» آغاز شد. رقابت‌هایی که از همین هفته نخست گمانه‌زنی‌ها در خصوص قهرمانش شروع شده. گمانه‌زنی‌هایی که بر اساس فعالیت‌های باشگاه‌ها در بازار نقل‌وانتقالات و پتانسیل‌های تیم شکل و پیش از هر زمانِ دیگری روند پیچیده به خود گرفته است. همین چالش جذاب و سخت ما را به این وا داشت که یک پیش‌بینی از جدول فصل جدید لیگ برتر را به شما ارائه دهیم:

20) وست‌برومویچ

فعالیت آلبیون‌ها در تابستان خوب و با تفکر بوده اما این سال‌ها بیشترِ تیم‌های تازه صعودکرده، مشکلی جدی در بالا بردن سطح کیفیت خود داشته‌اند. از این رو باور این که «چارلی آستین»، «کنث زوهوره» و «کالوم رابینسون» بتوانند گل‌های لازم برای بقا را به ثمر برسانند واقعا سخت است؛ خصوصا آنکه برنامه بازی‌های این تیم نیز بسیار دشوار بوده و باید در همان هفته‌های نخست به ترتیب برابر اورتون، چلسی، ساوتمهپتون و برنلی به میدان برود.

19) فولهام

پس از دوری کوتاه مدت از لیگ برتر، فولهام یک بار دیگر به سطح نخست بازگشته اما فعالیتش در تابستان به گونه‌ای نبوده که بتوان انتظار داشت در پایان فصل از سقوط بگریزد. شاید در روزهای آینده، آن‌ها شرایط را با جذب چند بازیکن تغییر بدهند اما فعلا در خط حمله و خط دفاعی نگرانی‌هایی قابل توجهی دارند. ضمن اینکه کاپیتان «تام کایرنی» هم باید درخشان‌تر از دو سال گذشته عمل کند.

18) برایتون

وقتی بحث برایتون مطرح باشد یک سئوال در اذهان شکل می‌گیرد: چه کسی قرار است برای این تیم گلزنی کند؟ «نیل موپای» فصل گذشته 10 گل در لیگ برتر به ثمر رساند اما «مرغ‌های دریایی» به شدت به گلزنی و درخشش «لیاندرو تروسارد» و «الکسیس مک الیستر» در این فصل احتیاج دارند. برایتونِ «گراهام پاتر» نکات دوست‌داشتنی زیادی دارد اما نمی‌توانیم خود را گول بزنیم که خطر سقوط تهدیدشان نمی‌کند. 

17) کریستال پالاس

پالاس قصدِ تغییر ترکیب خود را داشت و در این پنجره به دنبال جوانان افتاد که گام مهمی برای آن‌ها به حساب می‌آید. امری که شاید در نهایت به بقای ناپلئونی آنها منجر شود. از بین جوانانِ تازه‌واردِ تیم «اِبرچی اِز» قطعاً توجه مدافعان حریف را به خود جلب خواهد کرد تا «ویلفرد زاها» کار را تمام کند. ضمن اینکه توانایی‌های «روی هاجسون» در مربیگری می‌تواند عامل بقای‌شان در فصل جدید باشد.

16) استون ویلا

ویلایی‌ها تابستان در پی جذب یک مهاجم، شکست‌های متوالی را متحمل شدند اما در نهایت «اولی واتکینز» را به خدمت گرفتند؛ ستاره‌ای که قرار است در یک‌سوم پایانی برای این تیم تاثیرگذار ظاهر شود. سرعت و قدرت واتکینز را به این حقیقت که این گروه از بازیکنان استون ویلا برابر تمام چالش‌ها به خوبی عمل می‌کنند اضافه کنید تا متوجه شوید با ماندن «جک گریلیش» نمی‌توان چندان به سقوط آنها در فصل جدید رای داد!

15) وستهم یونایتد

سخت‌ترین تیم ممکن در این پیش‌بینی - که واقعا نمی‌توان برای‌شان یک جایگاه تعیین کرد - همین وستهم است. آنها بازیکنان خوبی مانند «ووکاش فابیانسکی»، «عیسی دیوپ»، «دکلان رایس» و «میشل آنتونیو» را در ترکیب دارند. ضمن اینکه «توماس سوچک» در نقش «مروان فلینی» برای «دیوید مویس» به میدان می‌رود. نگرانی در خصوص این تیم به تحریک‌پذیری آسان آنها برمی‌گردد؛ زمانی که کاپیتان تیم درباره فروش بازیکنان با عصبانیت توئیت بزند، شما متوجه می‌شوید که شرایط خوب نیست.

14) نیوکاسل

اگر ما دو هفته پیش اقدام به انجامِ این پیش‌بینی می‌کردیم، نیوکاسل قطعا در منطقه سقوط قرار می‌گرفت؛ کلاغ‌ها فصل گذشته در عدم سقوط خوش‌شانس بودند و از این رو، حضور در فصل جدید با همان ترکیب اصلاً منطقی نبود. باشگاه اما به خوبی به مشکلاتش پی برد و در این دو هفته موفق به جذب بازیکنان بااستعدادی مانند «کالوم ویلسون»، «ریان فریزر» و «جمال لوئیس» شد تا در کنار« جف هندریک» خاطرات تلخ گذشته را به دستِ فراموشی بسپارند.

13) لیدزیونایتد

بعد از تماشای بازی نخست، این پیش‌بینی شاید برخی را شوکه کند اما عملکرد فصل گذشته شفیلدیونایتد باعث شده تا این گمانه‌زنی در خصوص یک تیم تازه‌وارد چندان عجیب نباشد! «مارچلو بیلسا» مرد اصلی لیدز است؛ مردی که پوچتینو و گواردیولا از او الهام تاکتیکی گرفته‌اند و در هفته اول برابر لیورپول تیمش با فشار سنگین نشان داد که امسال برای حریفان سال سختی را رقم خواهد زد. آنها «رودریگو» و «روبین کوخ» را هم جذب کرده‌اند و از صمیم قلب آرزو می‌کنیم پیش‌بینی ما در خصوص آنها کاملاً غلط از آب درآید.

12) شفیلدیونایتد

بله! فصل دوم نحس! بسیاری از تیم‌هایی که به لیگ برتر صعود می‌کنند در فصل دوم به مشکل می‌خورند و حفظ روندشان پس از یک استراحت و ورود به فصل دوم کاری بس دشوار است. شفیلد فصل گذشته هشتم شد و حضور رتبه دوازدهم یعنی چهار پله تنزل در جدول اما هواداران آن را به عنوان نتیجه‌ای برای ثبات در لیگ برتر خواهند پذیرفت. «شمشیرها» حالا دیگر یک حریف ناشناخته نیستند و همه می‌دانند که تقابل با آنها امری دشوار خواهد بود.

11) برنلی

عدم جذب حتی یک بازیکن می‌تواند برای برنلی یک هشدار و نگرانی باشد. «شان دایچ» و مردانش اما به نظر ضدگلوله می‌رسند! آنها از زمانی که به لیگ برتر آمدند هر سال جزو کاندیداهای سقوط بودند اما هر فصل روی تمام گمانه‌زنی‌ها خط بطلان کشیدند. برنلی از یک اسکلت قوی برخوردار است؛ بهترین سنگربان انگلیسی درون دروازه آن‌ها ایستاده و «دوایت مک‌نیل» نیز انگیزه بسیاری برای درخشش مجدد دارد.

10) اورتون

رتبه دهم برای اورتون خوشایند نیست اما میان آنچه هستند و آنچه می‌خواهند باشند، اختلاف بسیاری وجود دارد. جذب «آلان»، «عبدولایه دوکوره» و البته «خامس رودریگز» نشان‌دهنده پنجره موفقی است اما باید ببینیم تافی‌ها در طول فصل با هدایت «کارلو آنچلوتی» چگونه عمل می‌کنند.

9) ساوتهمپتون

اگر فوتبال با همان روند پس از قرنطینه ادامه پیدا کند؛ ساوتهمپتون قطعا در این فصل خوش خواهد درخشید؛ آنها فصل گذشته با «رالف هازن‌هاوتل» پس از قرنطینه 18 امتیاز کسب کردند و تنها دو تیم شهر منچستر از «قدیس‌ها» بیشتر امتیاز گرفتند. برای رسیدن به رتبه نهم اما ساوتهمپتون باز هم به درخشش «دنی اینگز» نیاز دارد. ضمن اینکه خط دفاعی‌شان باید همانند ماه‌های ژوئن و جولای محکم و قابل اعتماد باشد.

8) لسترسیتی

درباره لستر نباید در خصوص جایگاه صحبت کنیم چرا که چشم‌انداز آن‌ها بسیار بالاتر است. البته به خاطر داریم که پس از قرنطینه نمایش «روباه‌ها» دچار افت شد و از رتبه سوم به پنجم رسیدند تا از کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا بازبمانند. این البته بخشی از سرنوشت تیم‌های «براندن راجرز» است که در نقطه‌ای کار از دستش خارج می‌شود. آن‌ها سال بعد با توجه به حضور در لیگ اروپا، تقویم شلوغی دارند و با جدایی «بن چیلول» و مصدومیت «ریکاردو پریرا» احتمالاً فصل سختی پیش رو داشته باشند.

7) تاتنهام

تاتنهام بر اساس ترکیبش قطعا روی کاغذ باید جز پنج تیم نخست جدول قرار بگیرد اما مشخص است که باشگاه با مشکلاتی دست‌وپنجه نرم می‌کند که فراتر از کنترل آن‌هاست. ضمن اینکه اسپرز با حضور در چهار رقابت، تقویم شلوغی دارد. آن‌ها به لطف مرحله سوم جام اتحادیه و رقابت‌های مقدماتی لیگ اروپا و البته لیگ برتر انگلیس، در ماه سپتامبر هفت بار به میدان خواهند رفت که در نخستین دیدار مغلوب اورتون شدند. با توجه به این تقویم باید گفت که تاتنهام به چند چهره جدید نیاز دارد تا تمام نواقص خود را رفع کند. رتبه هفتم شاید برای تاتنهام خوب نباشد اما با توجه به برنامه شلوغ‌شان اینکه بتوانند به حداکثر توان خود در تمام بازی‌ها برسند کمی دشوار است.

6) ولورهمپتون

تفاوت میان تاتنهام و ولورهمپتون در برنامه آن‌هاست که تقویم گرگ‌ها نسبت به تیم لندنی سبک‌تر به نظر می‌رسد. «گرگ‌ها» که «مت دوهرتی» را به تاتنهام واگذار کرده، هنوز هم یکی از بهترین ترکیب‌ها در سطح لیگ را دارد و حالا تمام توجه‌شان به لیگ برتر معطوف شده تا رتبه خود نسبت به فصل گذشته را ارتقا دهند. کیفیت «رائول خیمنز»، «ژائو موتینیو»، «آداما ترائوره» و «روبن نوس» غیرقابل تردید است و در خط فاع مانند همیشه محکم و رقابتی ظاهر خواهند شد.

5) آرسنال

حضور آرسنال در رتبه پنجم یک عملکرد خوب می‌تواند به حساب بیاید؛ تیمی که از زمان حضور «میکل آرتتا» در مسیر پیشرفت قرار گرفته. افزودنِ «ویلیان» به تیمی که خط حمله قدرتمندی داشت، به تیم انعطاف‌پذیری در این ناحیه قدرت بیشتری بخشیده. با حضور «گابریل ماگالاش» هم پس از مدت‌ها ضعف تیم در خط دفاع بهبود یافته است. با شرایط خوبی که اوبامیانگ نشان داده «توپچی‌های لندن» می‌توانند یک فصل خوب را رقم بزنند.

4) منچستریونایتد

منچستریونایتد در 2020 خوب عمل کرده و به نظر می‌رسد «برونو فرناندز» به عنوان تکه گمشده پازل این تیم، تابلو را به تکامل رسانده است. البته «شیاطین سرخ» برای کسب نتایج بهتر به بازیکنان بیشتری نیاز دارند. در واقع با افت یا مصدومیت یکی از یازده مرد ترکیب ابتدایی، قطعا گامی رو به عقب برخواهند داشت و باید به فکر رفع این مشکل باشند. قرار دادن آنها در رتبه چهارم، نشان از احترام ما برای پتانسیل بالای آنهاست.

3) چلسی

یکی از شلوغ‌ترین تابستان‌ها در استمفوردبریج رقم خورد؛ شش خرید که 5 خرید این باشگاه برای تقویت ترکیب اصلی انجام شده است. این فعالیت در بازار به شکل چشم‌گیری امید هواداران تیم را افزایش داده. آیا چلسی می‌تواند مدعی جدی قهرمانی باشد؟ می‌تواند فاصله زیاد فصل گذشته با منچسترسیتی و لیورپول را جبران کند؟ شاید دستیابی به قهرمانی دور از ذهن به نظر برسد اما کاهش فاصله دو قدرت فعلی جزیره امری ممکن و در دسترس است.

1 و 2) لیورپول / منچسترسیتی

انتظارِ عذاب‌آورِ نخستین قهرمانی در لیگ برتر برای لیورپول و هوادارانش در فصل 20-2019، علیرغم تمام بی‌نظمی‌های ناشی از کرونا با پایانی خوش به ایستگاهِ آخر رسید تا ماموریت بندر‌نشینان تکمیل شود. تماشای دفاع آنها از عنوان قهرمانی‌شان اما قطعاً تماشایی‌تر از همیشه خواهد بود. «سرخ‌پوشان مرسی‌ساید» تابستان آرامی را پشت سر گذاشتند و تنها یک مدافع چپ ذخیره جذب کردند، از انتقال «تیمو ورنر» منصرف شدند. این در حالی‌ست که منچسترسیتی حسابی خود را تقویت کرده و به دنبال تقویت بیشتر است. شاید لیورپول پس از پایان انتظار 30 ساله، کمی از ولعش کم شده اما در طرف مقابل «سیتی‌زن‌ها» به دنبال جبران مافاتِ فصل گذشته هستند. فراموش نکنید که آخرین باری که تیم پپ بد نتیجه گرفت، فصل بعدش با بیش از صد امتیاز به جام قهرمانی بوسه زد.  البته ما قصد نداریم حرفه‌ای‌گری لیورپولی‌ها را زیر سئوال ببریم اما در چنین شرایط نزدیکی، حتی ذره‌ای فروکش کردن اشتیاق می‌تواند تاثیرگذار باشد.

 

 سازندگی 

۲    
آی اسپورت
2020-09-19 13:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر