فهرست
رد ادعای چینی؛ تیم بستن کافی نیست
رد ادعای چینی؛ تیم بستن کافی نیست

رد ادعای چینی؛ تیم بستن کافی نیست

آی اسپورت – علی چینی می‌گوید علیرضا منصوریان کاشت و شفر برداشت کرد! این حرف از بیخ و بن غلط است. به این خاطر که در فوتبال اگر بهترین نفرها و بهترین امکانات را برای تیم مهیا کنی باز هم نتیجه گیری هنر است و چه بسیار تیم‌هایی که بهترین بازیکنان و با بهترین امکانات با برخی از مربیان نتیجه نگرفتند.

اگر این طور باشد می‌توانیم بگوییم پس نایب قهرمانی فصل گذشته استقلال با علیرضا منصوریان حاصل تلاش‌های پرویز مظلومی بوده و نه علیرضا منصوریان. یا همه موفقیت‌های سال‌های اخیر تیم ملی به مربی قبلی ربط داشته نه به کی‌روش.

حرف علی چینی یک حرف احساسی و برای «تبرئه خویش» بوده و نمی‌شود آن را درک و هضم کرد. به خصوص که استقلال علیرضا منصوریان خوب بازی نمی‌کرد و خوب هم نتیجه نمی‌گرفت. اما همین تیم در زمان شفر خوب بازی می‌کند و طبیعتا تیمی که خوب بازی می‌کند بهتر هم نتیجه می‌گیرد.

البته شفر نیازی به دفاع ندارد چرا که چیزی که عیان است حاجت به بیان ندارد. این تغییر را می‌شود در مصاحبه‌های بازیکنان هم دید. مثلا مصاحبه وریا. آیا غفوری اکنون همان طور بازی می کند که در زمان علیرضا منصوریان بازی می‌کرده؟ به یاد داریم که علیرضا منصوریان این قدر به حسین حسینی بازی نداده بود که برای بازی با گل گهر قهر کرد!

استقلال امروز حاصل تلاش‌های شفر است. نمی‌شود منکر شد که علیرضا منصوریان تیم را خوب بسته بود چرا که اگر تیم را بد بسته بود شفر که جای خود دارد مورینیو هم نمی‌توانست با این تیم نتیجه بگیرد. اما اینجا یک سوال مهم اما مبهم وجود دارد. چرا این تیم خوب در زمان علیرضا منصوریان نتیجه نمی‌گرفت؟ علی چینی بهتر است پاسخ این سوال را بدهد.

۹ ۸  
آی اسپورت
2018-03-20 11:50:00
نظر دهید

۸ نظر
علی
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۵۸
بله تیم بستن کافی نیست باید به بعضی تیم ها هم بگوییم ببازند! تا از ته جدول بالا بیاییم
۹ ۳
عمر خربین
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۴۳
به منم میگین ببازم؟!
ali
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۴۴
حتما به پرسپولیس و الهلال وفولاد و پارس جم و ... هم تو گفتی ببازن به ما ؟!
۸
((
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۵۲
به فولاد و پارس نگفتن به داور گفتن بازی رو واسه کیسه دربیاره بازی با الهلال هم که گل به خودی مضحک !
۳
مصطفی
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۰۶
تقصیر شماهاست که به حرف های بی ارزش بها میدید
محسن
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۱۲
خداییش سوال،سوال به جا و کاملا منطقی هست.اینکه چرا این تیم در هفت هشت بازی،شاید هم بیشتر،چهار گل زد و به در دفاع هم به هیچ تیمی نه نمیگفت.هنوز دارم فکر میکنم چطور تراکتور،از استقلال امتیاز نگرفت و باخت!!!! به جای نتیجه،کلمات و عبارات قلمبه سلمبه تحویل هوادار میداد و البته گزک به یه مشت بیکار عرصه مجازی. در پایان؛فرشششش یا شفر،مسئله این است!
۵
سوشاتاجی
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۵۵
به نظر من امثال ایشون حتی ارزش بررسی و خواندن مصاحبه شون رو هم ندارن ،کابوس ایشون و دوستان حالاحالاها همرامونه و فجایع بارآورده شون و اتفاقات تاریخی که برامون رقم زدن از یادنمیره همونطور که ایشون از رو نمیره
۹
مجید
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۰۶
آفرین پس از مدتها یک تحلیل مبتنی بر واقعیت در ای اسپرت چاپ شد..اصلا دلم نمیخواد اسم این بابا رو بیارم..اما قبلا تیم های کشاورز و بانک تجارت و بعدا استیل آذین و گهگاهی منصور پورحیدری برترین بازیکنان زمانه خود رو انتخاب میکردند و اصلا نتیجه نمیگرفتند..این بابا هنوز که هنوز هست نقش مربی ..تمرین دادن و ایجاد انگیزه و ایجاد حس برتری و انالیز تیمهای رقیب رو درک نکرده و نمیفهمه ..چی به هش باید گفت..استقلال اون اقاهه تیمی شده بود که همه برای شکستنش دندون تیز کرده بودند حالا برای گرفتن حداقل امتیاز مساوی جلوش بازی میکنند و مثل العین بعداز گرفتن مساوی جشن میگیرند و طرفدار های پرسپولیس این مساوی با تیم العین رو چماق علیه ابی ها کرده اند..آخرین نکته اگه تو دارودسته مفت خور پشت گوشتون رو دیدید بعد از این سرمربیگری استقلال رو خواهید دید
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر