فهرست
آنالیز ویژه: آرایش رئال بدون رونالدو
آنالیز ویژه: آرایش رئال بدون رونالدو

آنالیز ویژه: آرایش رئال بدون رونالدو

آی اسپورت- اگر رونالدو واقعا از رئال مادرید جدا شود چه خواهد شد؟ هفته گذشته صحبت‌های زیادی درباره ستاره پرتغالی رئال مطرح شد‏‌، از شانسش برای کسب توپ طلا تا فرار ماالیاتی. اما حالا شایعه شده که ستاره پرتغالی گفته می‌خواهد رئال را ترک کند، موضوعی که رئالی‌ها را نگران می‌کند.

در حالی که پیدا کردن جانشین برای بازیکنی مانند رونالدو که بدون شک در کنار مسی یکی از بهترین بازیکنان دنیاست تقریبا غیرممکن است‏‌، نگاهی خواهیم داشت به ترکیب رئال بدون این بازیکن.

بدون خریدهای جدید
بدون خریدهای جدید

در این شرایط پایه و بنیان تیم تقریبا مشابه است و 3 بازیکن خط میانی تیم تونی کروس‏‌، لوکا مودریچ و کاسمیرو هستند و قرار است پشت 3 مهاجم تیم قرار گیرند. از بازیکنان خط حمله کریم بنزما احتمالا جایگاهش را حفظ خواهد کرد. با وجود این که تردیدهایی درباره آینده او در باشگاه وجود دارد‏‌، او به کارش به عنوان مهاجم میانی ادامه می‌دهد. ایسکو که با مصدومیت گرت بیل به تیم اصلی راه پیدا کرد توانسته بود برای بنزما و رونالدو به خوبی بازی‌سازی انجام دهد. اما رونالدو که کمتر به کناره‌ها می‌رفت حالا جایش را به گرت بیل می‌دهد.

درباره این که چه بازیکنانی در لیست جانشینان احتمالی رونالدو قرار دارند باید گفت که این لیست پایانی ندارد. مخصوصا با پولی که مادرید می‌تواند از فروش رونالدو به دست آورد می‌تواند برای جذب هر بازیکنی اقدام کند. یک میلیارد یورو هم که رقم فسخ قراردادش است. از طرفی با رفتن رونالدو به خاطر دستمزد هنگفتی که می‌‎‎گرفته بار سنگینی از روی دوش رئال برداشته می‌شود. یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ها که نامش مطرح است کیلیان امباپه است. او می‌تواند در طولانی‌مدت جانشینی برای رونالدو باشد. او در صورت آمدن حتی می‌تواند کاری کند که بیل یا ایسکو به نیمکت تیم بازگردند.

با خریدهای جدید احتمالی
با خریدهای جدید احتمالی

اما ترکیب تیم با آمدن بازیکنان جدید می‎تواند فرق کند. دوباره هسته اصلی تیم حفظ خواهد شدو از امباپه هم می‌توان در سیستم‌ها و پست‌های مختلف استفاده کرد. او می‌تواند دقیقا در همان پستی قرار گیرد که رونالدو بازی می‌کرد. اما در این صورت ایسکو چه می‌شود؟ ستاره اسپانیایی می‌تواند پشت سر بنزما یا امباپه باشد‏، یا حتی بیل. شکی در این نیست که با آمدن امباپه دست زیدان برای استفاده از سیستم‌‎های مختلف و تغییر تاکتیک در بازی هم بازتر خواهد شد.

خبر جدایی احتمالی رونالدو از رئال هنوز هم همه را شوکه کرده‏‌، اما سوالی که در اذهان به وجود آمده این است که رئال چطور می‌خواهد جانشین او را پیدا کند؟ تیم فوق‌العاده زیدان که از زمان آمدن این مربی روند رو به رشدی داشته بدون کریس هم می‌تواند به این روند و موفقیت‌هایش ادامه دهد؟

۱    
آی اسپورت
2017-06-17 15:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر