فهرست
نگرانی سانتوس؛ مقابل ایران ریسک نمی‌کنیم
نگرانی سانتوس؛ مقابل ایران ریسک نمی‌کنیم

نگرانی سانتوس؛ مقابل ایران ریسک نمی‌کنیم

آی اسپورت - در حالی که تمرینات دو تیم ایران و پرتغال برای برگزاری جدال مرگ و زندگی در روز دوشنبه آغاز شده است، از اردوی پرتغالی‌ها خبر می‌رسد که دو ستاره این تیم به دلایل مختلفی در تمرین امروز حاضر نبوده اند.

رافائل گوئررو مدافع چپ پرتغال که از مهره های اصلی این تیم است، دچار مصدومیت شده و ژائو موتینیو هافبک میانی قرمزپوشان هم به دلیل سرما خوردگی تمرین امروز این تیم را از دست داده تا احتمال غیبت این دو بازیکن تاثیرگذار مقابل ایران افزایش یابد.

تیم ملی فوتبال ایران در سومین بازی خود در مرحله مقدماتی جام جهانی روسیه روز دوشنبه به مصاف پرتغال خواهد رفت. پرتغال در حال حاضر 4 امتیازی است و با یک تساوی نیز صعودش به مرحله بعدی قطعی خواهد شد و ایران نیز برای صعود باید در این بازی پیروز شود.

فرناندو سانتوس سرمربی پرتغال اما تاکید دارد که تیمش برای تساوی بازی نمی‌کند و به دنبال شکست ایران است. او در مصاحبه‌ای که آس منتشر کرده می‌گوید: «فقط به برد فکر می کنیم. اگر دنبال تساوی باشیم ریسک بزرگی خواهد بود. ایران تیم خطرناکی است که به خوبی دفاع می کند و در ضد حملات نیز عملکرد خوبی دارد. مقابل این تیم قصد ریسک کردن نداریم و باید منسجم بازی کنیم و به خوبی دفاع کنیم تا ضد حملات ایران اتفاق نیفتد. ایران می‌تواند مانند 18 ‌دقیقه پایانی دیدار برابر ‌اسپانیا بازی کند که در این صورت برای ما مشکل ساز خواهد شد.»

سانتوس البته تردیدهایی درباره شکل بازی ایران مقابل پرتغال دارد و می‌گوید: «هنوز نمی‌دانیم تاکتیک ایران برای بازی دوشنبه چیست. می‌خواهند مثل ابتدای بازی با اسپانیا با دفاع شروع کنند یا مانند 18 دقیقه پایانی تهاجمی ظاهر شوند. باید منتظر شروع بازی باشیم. نمایش ایران مقابل لاروخا یک هشدار برای ما بود. باید بازیکنان‌مان هوشیار باشند. شاگردانم معتقدند بازی برابر تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران آسان نیست. آنها می‌دانند که دیدار سختی را پیش رو خواهند داشت.

 

سانتوس درباره کارلوس کی‌روش هم می‌گوید‌: «ما با هم دوست هستیم. او از پیراهن ایران دفاع خواهد کرد و من نیز از پیراهن پرتغال. من خواهان پیروزی هستم.»

۷    
آی اسپورت