فهرست
تخصص پپ و سیتی؛ ۵تایی کردن رقبا
تخصص پپ و سیتی؛ ۵تایی کردن رقبا

تخصص پپ و سیتی؛ ۵تایی کردن رقبا

آی اسپورت - در یکی از مسابقات هفته ششم لیگ برتر، شنبه منچسترسیتی در ولز مهمان کاردیف سیتی بود و در پایان با نتیجه ۵-۰ میزبان خود را با شکست مواجه ساخت. این نمایش‌های پنج ستاره و بدرقه کردن رقبا با تعداد گل‌های پرشمار، دیگر برای هواداران سیتی به عادت تبدیل شده است.

بنابه آمار سایت رسمی لیگ برتر انگلیس، از آغاز فصل ۱۷-۲۰۱۶ و شروع دوران پپ گواردیولا در لیگ برتر، منچسترسیتی در ۱۰ مسابقه توانسته ۵ گل یا بیشتر به رقبایش بزند. در این زمینه هیچ تیمی حتی به گرد پای آبی‌آسمانی‌ها نیز نمی‌رسد و تیم بعدی در این جدول، در بازه زمانی مشابه تنها ۶ بار موفق به انجام این کار شده است.

منچسترسیتی در فصل ۱۷-۲۰۱۶ تنها دو بار و آن هم در هفته‌های پایانی موفق به انجام این کار شد. آن‌ها در هفته سی و پنجم در اتحاد ۵-۰ کریستال پالاس را شکست دادند و در هفته سی و هشتم و پایانی همین نتیجه را در خانه واتفورد تکرار کردند.

اما در فصل رکوردشکن ۱۸-۲۰۱۷، مردان گواردیولا در این زمینه هم سنگ تمام گذاشتند و در ۷ بازی، حداقل ۵ گل وارد دروازه رقبای‌شان کردند. سیتی در هفته چهارم با نتیجه ۵-۰ لیورپول را شکست داد، در هفته پنجم در خانه واتفورد ۶-۰ پیروز شد و در هفته ششم ۵-۰ کریستال پالاس را شکست داد تا خط آتش سیتی در تنها ۳ هفته، ۱۶ گل به ثمر رسانده باشد. بعد از یک پیروزی خفیف در مقابل چلسی، روند بردهای پرگل آبی آسمانی‌ها دوباره از سر گرفته شد و آنها در هفته هشتم در خانه با نتیجه ۷-۲ از سد استوک سیتی عبور کردند. سیتی در ادامه فصل دو بار دیگر هم این کار را انجام داد. آنها یک بار در هفته بیست و هفتم و در روز پوکر سرخیو آگوئرو با نتیجه ۵-۱ از سد لسترسیتی گذشتند و در هفته سی و پنجم با نتیجه ۵-۰ سوانسی سیتی را شکست دادند. 

شاگردان پپ گواردیولا اما فصل جدید را هم با توپ پر آغاز کرده‌اند و در همین ۶ هفته ابتدایی دو بار حریفان‌شان را با شکست‌هایی پر گل مواجه ساخته‌اند. سیتی در هفته دوم با هت‌تریک سرخیو آگوئرو ۶-۱ هادرزفیلد را مغلوب کرد و در نهایت در ولز، با ۵ گل کاردیف سیتی را شکست داد. باید دید روند بردهای پرگل سیتی در فصل جدید تا کجا ادامه می‌یابد و آنها می‌توانند رکورد فصل قبل خود را در این زمینه بهبود بخشد یا خیر؟

نود

     
آی اسپورت
2018-09-24 16:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر