فهرست
گرت بیل؛ مردی با سخت‌ترین کار دنیا
گرت بیل؛ مردی با سخت‌ترین کار دنیا

گرت بیل؛ مردی با سخت‌ترین کار دنیا

آی اسپورت - این روزها «گرت بیل» بودن سخت‌ترین کار دنیاست. وارد هر جمعی شوی صدای پچ‌پچ هم‌تیمی‌ها یا آدم‌های حاضر در جمع قطع شود و همه با اضطراب نگاهت کنند و رسانه‌ها نیز هر روز از تو و جدایی‌ات از تیم رئال بنویسند و کسی هم کاری نداشته باشد که خودت تمایلی به رفتن نداشته باشی.

سرمربی در کنفرانس مطبوعاتی رسما اعلام کند تو را نمی‌خواهد و آرزو می‌کند همین امروز تیم را ترک کنی. غیر از مدیر برنامه‌ات یا تعداد محدودی از هواداران دو آتشه کمرنگ شده‌ات، کسی هم نباشد که از تو حمایت کند. بهترین پیشنهادی که برایت آمده از چین باشد و در 30 سالگی به خط پایان رسیده باشی یا دست‌کم در سراشیبی سقوط باشی. چند سال زودتر از بقیه ستاره‌ها به روزی رسیده باشی که کسی تو را نخواهد. رقم قراردادت آنقدر بالا باشد که همه به تو به چشم مفت‌خور نگاه کنند. کسی حامی‌ات نباشد و هر روز در شبکه‌های اجتماعی، در فضای مجازی و در رسانه‌ها علیه خودت نقد بخوانی که بیل دیگر تمام شده و رفتن به چین برای او بهترین اتفاق دنیاست!

این روزها گرت بیل بودن سخت‌ترین کار دنیاست. در یک تیم چند سال بازی کرده باشی، برایشان گل‌های حساس زده باشی، گل قیچی برگردانت به لیورپول هنوز از یاد نرفته باشد، استعدادت هنوز درخشان و شکوفا باشد، به سن افول نزدیک باشی اما هنوز در رگ‌هایت خون جریان داشته باشد، برای به جوش آمدن و درخشیدن. مثل همین گلی که به آرسنال زدی تا باخت 2برصفر تیمت تبدیل شود به نتیجه 2 بر یک و بعد هم گل دوم به ثمر برسد و کار به پنالتی بکشد. حتی اگر پنالتی را هم هدر بدهی باکی نیست. همان گلی که زدی برایت کافی است چون این روزها دیگر بیشتر از این نمی‌توان روی تو فشار وارد کرد. به همین خاطر است که بازی نیمه دومت مقابل آرسنال برایت خوب شده. حتی خبرنگارها رفته‌اند سر وقت زیدان تا از او در مورد درخشش تو سوال کنند.  این روزها دو وسوسه داری، راه اول؛ بروی چین، هفته‌ای یک میلیون یورو دستمزد بگیری و مبلغ زیادی‌اش را مالیات بدهی و از چرخه روز فوتبال دنیا خارج بشوی اما اسمت این باشد که گران‌ترین بازیکن دنیایی یا دست‌کم بیشترین دستمزد دنیا را می‌گیری.

راه دوم؛ قیمتت را بشکنی، کم پول بگیری تا بروی در تیمی مثل اینتر یا تیمی از تیم‌های لیگ برتر بازی کنی و خودی نشان بدهی، بیشترین پول را بگیری تا محو شوی یا کمتر بگیری و فرصتی برای جنگیدن پیدا کنی.  انتخابت کدام است؟ به کدامش فکر می‌کنی؟ پول بیشتر و محو شدن و از یاد رفتن یا پول کمتر و جنگیدن برای آنکه نشان بدهی هنوز تمام نشده‌ای؟ کدام از این دو انتخاب برای تو مطلوب است؟

شاید هم راه سوم؛ ماندن، کوتاه نیامدن، حقوقت را گرفتن، سر تمرین رفتن، بی‌توجهی کردن به همه، هم پول گرفتن و هم جنگیدن در سر تمرین تیمی که در آن به اوج رسیده‌ای، چسبیدن به بند قرارداد سه ساله، خودداری از انتقال قرضی، خودداری از کم کردن مبلغ قرارداد، خودداری از حیا کردن و رها کردن، خودداری از تسلیم، خودداری از جنگ، ماندن در وضعیت آتش‌بس. این روزها گرت بیل بودن سخت‌ترین کار دنیاست! 

 

فرهیختگان 

۳    
آی اسپورت
2019-07-25 13:21:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر