فهرست
پرسپولیس و نیمه‎نهایی؛ در یک قدمی استقلال
پرسپولیس و نیمه‎نهایی؛ در یک قدمی استقلال

پرسپولیس و نیمه‎نهایی؛ در یک قدمی استقلال

آی اسپورت - پرسپولیس در یک بازی به یادماندنی موفق شد جواز صعود به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ را دریافت کند تا تنها تیم ایرانی باشد که ۲ بار حضور در این مرحله از رقابتها را تجربه کرده است. پیش از این استقلال، سپاهان و ذوب‌آهن هر کدام یک بار به این مرحله رسیده بودند.

قبل از شکل‌گیری لیگ قهرمانان آسیا، رقابت‎های آسیایی در قالب دو تورنمنت جام باشگاهها و جام حذفی باشگاههای آسیا برگزار می‌شد و پرسپولیس و استقلال با سابقه‌ترین نماینده‌های ایران در این مسابقات بودند. تا پیش از این دوره لیگ قهرمانان، استقلال با ۹ دوره حضور در نیمه‌نهایی رقابتهای مختلف آسیایی بین تیم‌های ایرانی رکورددار بود و پرسپولیس با ۷ نوبت پشت سر این تیم قرار داشت. استقلال اما در دوحه در خلق یک بازگشت ناکام ماند تا تعداد حضور این تیم در عدد ۹ باقی بماند ولی پرسپولیس در آزادی یک پیروزی حماسی کسب کرد و تعداد حضور این تیم در نیمه‌نهایی نیز به عدد ۸ رسید و با الاتحاد عربستان برابر شود. الهلال با ۱۲ دوره حضور در نیمه‌نهایی تنها تیمی است که از پرسپولیس و استقلال سابقه بیشتری در نیمه نهایی دارد.

۱۳ ۴  
آی اسپورت
2018-09-18 19:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
امجدیه که نیست لیگ قهرمانانه
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۳۴
یه گزارش سایت ای اف سی از تیمای ایرانی قبل بازی برگشت داد که نوشت=( تنها نیمه نهایی استقلال به سال ۲۰۱۳ بازمی‌گردد. اگر چه آنها توانستند در مرحله قبل با بازگشتی توفانی حریف خود یعنی ذوب آهن را در جدالی کاملا ایرانی شکست دهند؛... ) .خود ای اف سی هم بازیای چهارجانبه امجدیه رو گردن نمیگیره:))) متخصص اسیا یک نیمه نهایی اسیا،پرسپولیس بدون ادعا 2نیمه نهایی!اینجا امجدیه نیست با یه مساوی و باخت جلو تیمای درجه3 برین نیمه نهایی و بعد فینال اینجا جایی شما توش متاسفانه ابرو فوتبال مملکتو میبرین
110
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۲۰:۳۷
تو فرمت جدید کیسه فقط یه بار اونم سال 2013 رسید نیمه نهایی و تمام
حسین
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷، ۰۰:۱۵
کسایی که همه قهرمانیهای لیگ های منطقه ایی و تخت جمشید و آزادگان و ولایت و ... رو جمع کردن و باهاش ستاره زدن دارن از معتبر نبودن قهرمانیهای قدیمی حرف میزنن.خوبه خودتون توی همین جام چهارجانبه به محمدان باختید.
۲
amir
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷، ۰۰:۱۹
به باخت 3-5 میگید "یک قدمی"؟ ! حقا که خیلی بانمکید!
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر