فهرست
بارسای بدون نیمار؛ نکات منفی و یک نکته مثبت
بارسای بدون نیمار؛ نکات منفی و یک نکته مثبت

بارسای بدون نیمار؛ نکات منفی و یک نکته مثبت

آی اسپورت- لیگ با تغییرات زیادی آغاز شده و وقتش است که بازیکنانی به بارسا اضافه شوند. این تیم شدیدا به دنبال جذب بازیکن است و برای این هدفش دلایلی دارد. اول این که بتواند جای خالی نیمار و ضعف‌های قبل از رفتن او را برطرف کند و دیگری این که با خرید بازیکن هواداران را خوشحال کند تا شکست مقابل رئال مادرید و موضوع رفتن نیمار را فراموش کنند.

اما بارسا بدون نیمار هم می‌تواند ببرد. در شرایطی که ستاره برزیلی در فرانسه می‎درخشد بارسا توانست با بازیکنانی که دارد و در غیاب سوارس بتیس را شکست دهد. در این بازی  نه‌تنها نیمار و سوارس نبودند، بلکه پیکه و اینیستا هم بازی نکردند.

برد بارسا در این شرایط تا حدود خیلی کمی باعث دلگرمی هواداران شد و باعث شد شکست تلخ مقابل رئال مادرید در دو بازی رفت و برگشت را فراموش کنند. اما شکی در این نیست که رفتن نیمار از چندین جهت به بارسا صدمه زده است.

اول از همه رفتن او باعث شد سرزنده بودن تیم از بین برود و روحیه بازیکنان بد شود. این ذات فوتبال است، این بازی یک بازی فانتزی است و باید برای بازی کردنش خوشحال بود. به هر حال ما این فرصت را داشتیم که برای چند سال از حضور او در بارسلونا و تماشای بازی‎هایش لذت ببریم. سال‌هایی که پر از گل، پاس گل و حرکات تکنیکی زیبا بود.

نیمار بازیکنی بود که می‎توانست مانند مسی در زمین امید تیم باشد و تفاوت‎ها را رقم بزند. این کاراکتری است که لوئیس سوارس هم ندارد. او در کنار مسی و نیمار عالی است. اتحادی که این 3 بازیکن داشتند و مثلثی که می‎ساختند عالی بود. خط حمله‎ای خطرناک که کمتر کسی توان مقابله و ایستادگی برابر آن‌ها را داشت.

حالا تنها نکته مثبت رفتن او این است که دلوفئو فرصت پیدا می‎کند که خودش را ثابت کند. او بازیکنی با کیفیت است، جوان است، قدرت و سرعت خوبی دارد، انگیزه خوبی هم برای رسیدن به موفقیت دارد.

والورده اما در موضوع رفتن نیمار و آمدن دلوفئو تاثیری نداشته است. پس نباید او را به خاطر هیچ یک از این اتفاقات سرزنش کرد. او فقط باید باهوش باشد که بتواند بهترین سیستم برای استفاده از بازیکنانی که در اختیار دارد را پیدا کند. مهم بحث تاکتیکی است.

به هر حال فروش نیمار و از دست دادن او اشتباهی تاریخی بود. همان‎طور که فروش مارادونا اشتباه بود. در نیوکمپ از این اشتباهات زیاد بوده است و همه هم آن‌ها را دیده و می‌دانند. بازیکنان منحصر به فرد زیادی بودند که از این تیم جدا شدند.

۶    
آی اسپورت
2017-08-23 19:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر