فهرست
آنچه برانکو دارد، لیکنز، قلعه‌نویی و شفر ندارند
آنچه برانکو دارد، لیکنز، قلعه‌نویی و شفر ندارند

آنچه برانکو دارد، لیکنز، قلعه‌نویی و شفر ندارند

آی اسپورت - تساوی سپاهان به رغم آنکه نماینده فوتبال اصفهان یک بازی عقب افتاده دارد، موقعیتی طلایی را نصیب سرخ‌های پایتخت کرده تا بی‌دغدغه به صدر جدول بازگردند. شاید تقابل با سپیدرود در رشت به ظاهر چالش‌آفرین باشد اما ظرفیت‌های نماینده گیلان به حدی نیست که تاب مقاومت در برابر این پرسپولیس نیمه آماده و مهیا را هم داشته باشد و سرخ‌های پایخت با همین وضعیت نیز می‌توانند برنده بازی عصر شنبه باشند و دوباره بر فراز لیگ قرار بگیرند.

راهی که پرسپولیس تا پایان فصل باید طی کند به واسطه تقابل با استقلال، سپاهان و تراکتورسازی اندکی صعب‌العبور و دشوار می‌نماید اما شاید کسب حداقل امتیازهای این بازی نیز که از عهده سرخ‌ها خارج نیست بتواند راه این تیم را به سوی قهرمانی در لیگ هموار کند و سرخ‌ها برای سومین بار جام را مال خود کنند. پرسپولیس برای رسیدن به این مهم به اندکی هماهنگی بیشتر و قدری شانس نیاز دارد که عصر جمعه اقبال به مدد برانکو و شاگردانش آمد تا آنها فارغ‌البال و بی‌آنکه خطری را احساس کنند با بردی نسبتا آسان از رشت، به عنوان صدرنشین به تهران بازگردند.

برای پرسپولیس رسیدن به قهرمانی دوباره لیگ در سومین فصل پی‌درپی اما به مثابه ماموریتی سخت و دشوار است اما تحقق این مهم برای برانکو و شاگردانش غیرممکن هم نیست و اکنون که شرایط جدولی به گونه‌ای است که شاید شانس تراکتور، سپاهان و حتی استقلال بیشتر از پرسپولیس به نظر می‌رسد اما باید باور داشت که پرسپولیس خود به یکی از پراقبال‌ترین تیم‌ها برای تصاحب جام در لیگ هجدهم محسوب می‌شود مگر آنکه حواشی و اتفاقات پیش‌بینی نشده، به برانکو و شاگردانش لطمه بزند.

پرسپولیس بعد از بازی با سپیدرود مقابل استقلال خواهد ایستاد. بی‌گمان کسب پیروزی در این بازی برای سرخ‌ها بسیار ایده‌ال خواهد بود هرچند که ارزیابی‌ها به سمت و سویی رفته که اکنون استقلال و شفر را به لحاظ فنی تیم بهتری در مقایسه با سرخ‌ها می‌دانند. پرسپولیس برانکو اما به رغم قدم‌های آهسته‌ای که در هفته‌های اخیر داشته اما با همین تیم نیز قابلیت پیروزی مقابل رقیب سنتی‌اش را هم دارد، هرچند که رسیدن به حداقل‌های این بازی نیز به واسطه آنکه سرخ‌ها بعد از این بازی باید مقابل دو مدعی دیگر بازی کنند، نتیجه عاقلانه‌ای به حساب می‌آید. بنابراین استراتژی تساوی در برابر رقبای رودررو هرگز نمی‌تواند ترفند غلطی از سوی پروفسورباشد و شاید برانکو نیز در ذهن خود به این سناریو می‌اندیشد: «تساوی مقابل رقبای مستقیم و بعد بردن تیم‌های درجه دوی لیگ.»

واقعیت این است که فاصله میان 5تیم بالای جدول و تیم‌های میانه جدولی به لحاظ فنی و تاکتیکی مشهود است و حتی می‌شود نتیجه بازی بالانشین‌ها با تیم‌های پایین دست را پیش‌بینی کرد. هرچند که فولاد این سنت را قدری دست‌مالی کرده و با بردن همین پرسپولیس و تساوی مقابل سپاهان نشان داده از میانه‌های جدول نیز تیم‌های جسوری برمی‌خیزند اما به طورکلی نباید حساب آن چنانی روی این قبیل تیم‌ها باز کرد واستدلال درست همان است که بالانشین‌ها را مقابل این تیم‌ها برنده دانست.

پرسپولیس به جز این سه بازی که با مدعیان این فصل خواهد داشت، در دیگر بازی‌ها رقبای سرسختی پیش روی خود نمی‌بیند و به واسطه آنکه هنر کسب تساوی مقابل بزرگان را دارد و توامان نیز فوت و فن بردن با حداقل گل را هم می‌داند هیچ بعید نیست که در ایستگاه پایانی لیگ هجدهم نیز به مانند دو فصل قبل فاتح جامی لقب بگیرد که اکنون تیم‌های تراکتور، سپاهان و استقلال بیش از همه دوران خود برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند.

پرسپولیس در واقع با مدعیانی مواجه است که هر یک به دلایلی جام این فصل برای‌شان اهمیت دارد. تراکتور به سبب آنکه تاکنون در لیگ به این مهم دست نیافته و این فصل هم هزینه‌های سرسام‌آوری داشته و سپاهان نیز به دلیل ناکامی در سال‌های اخیر -همین دلایل برای استقلال هم صدق می‌کند و آبی‌ها شش سال قهرمان نشده‌اند- جام هجدهم را می‌‌خواهند. پرسپولیس اما از این استرس به دور است. سرخ‌ها دو قهرمانی را پشت خود می‌بینند و بدون شک اگر این فصل هم قهرمان نشوند، از سوی هواداران خود نمره قبولی خواهند گرفت اما همین فاکتور؛ یعنی نداشتن ترس از قهرمان نشدن و اضطراب ناشی از ناکامی ممکن است در نهایت برانکو و شاگردانش را با آرایش ذهنی متعادل‌تر در هفته‌های پایانی مقابل رقبا قرار دهد.

آری، این یک ویژگی بزرگ است که امروز در زیر پوست پرسپولیس وجود دارد و شاید دیگر مدعیان چندان به آن توجه ندارند. نه تراکتور، نه سپاهان و نه استقلال و حتی پدیده آرامش و فراغ بالی که در اعماق وجود سرخ‌ها وجود دارد را در خود ندارند. آنها چه قهرمان بشوند، چه نشوند از دیدگاه هواداران خود قهرمانند و شاید این ویژگی دوباره آنها را فاتح لیگ هجدهم کند.

ایران ورزشی

۲۳ ۷  
آی اسپورت
2019-03-15 22:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
Saeed
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۲۲:۵۸
راست میگی خبر ناهار بقیه فدراسیون و آور ندارن
۴
ایرانی
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۲۳:۰۸
پرسپولیس امسال مگه فقط خواب قهرمانی ببیند شانس اصلی قهرمانی بین سه تیم استقلال و تراکتورسازی و سپآهان است شک نکنید امسال پرسپولیس نمیتونه سهمیه آسیا رو هم کسب کنه البته این در شرایطی است که داوران و وزارت ورزش و هوچی گری های این تیم بزارن
شاهین کیا
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۲۳:۱۰
دیگه انصافا اگر خود حسین قدوسی هم میخواست یک جفنگی در این حد بگه بازم نمی تونست انصافا باید جایزه زپلشک طلایی و بلیط سفر یکسال به موال رو به نویسنده این هجویات اعطا کرد!
۶
علی پرسپولیسی
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۲۳:۱۶
اما تیم های دیگه هم چیز هایی دارن که پرسپولیس و برانکو ندارند : سازمان لیگ ، داوری و حمایت های مالی و معنوی وزارت ورزش جمهوری اسلامی ایران!
با این وجود باز هم پرسپولیسمون به کمک خدا قهرمان میشه. هم قهرمان لیگ برتر میشیم هم جام حذفی هم آسیا.
پرسپولیسی ۶ آتیشه
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷، ۰۱:۳۳
آنها چه قهرمان بشوند، چه نشوند از دیدگاه هواداران خود قهرمانند !!من به عنوان یک پرسپولیسی ۶ آتیشه همچین دیدگاهی ندارم.با باز شدن پنجره نقل وانتقالات و اینهمه بازیکن باید قهرمان بشیم و چیزی جز قهرمانی ما رو راضی نمیکنه،برانکو باید عیار خودشو نشون بده چون سالای قبل عملکردمون روی غیرت بازیکنا بود.شما از دیدگاه خودت حرف بزن جناب نویسنده نه از دیدگاه همه هواداران
۵
کاج کبیر
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷، ۰۱:۳۸
بدون شک پرسپولیس قهرمان خواهد شد
۷
گوزن نر
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷، ۰۸:۵۸
خوب معلومه حمایت وزیر و خصوصا پسر دلبند وزیر را داره
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر