فهرست
چرا از کی‌روش حمایت می‌کنیم؟
چرا از کی‌روش حمایت می‌کنیم؟

چرا از کی‌روش حمایت می‌کنیم؟

۱ - چرا از کی‌روش حمایت می‌کنیم؟ دلایلش واضح است و نیازی به ارجاع به نیمکت رئال و منچستر نیست. بسیار مربیان ابله که در پست سرمربیگری رئال و منچستر نشستند و بسیار نویسندگان ابله‌تری که مرعوب این نام‌ها شدند. چه کسی می‌تواند فن‎‌خال را در دوره سرمربی‌گری منچستر تطهیر کند؟ چه کسی می‌تواند فراموش کند که امثال بنیتس چه بلایی سر رئال آوردند؟ نه. حمایت از کی‌روش به خاطر تیم‌هایی که در آن‌ها کار کرده نیست. ربطی ندارد. کی‌روش اگر مورد حمایت است به خاطر نکاتی است که اکثر مخالفانش در سیطره معلومات عمومی دست چندم و عدم احاطه بر مسائل فرامتن و لفاظی‌های سطحی و عوام‌پسند از درکش عاجزند. نویسندگانی که به جای موشکافی ماجرا، در عرض چند خط به قالب‌های مختلف در می‌آیند. در کسری از ثانیه می‌توانند یک پیرمرد بازنشسته سمعک به گوش باشند با نصیحت‌هایی درباب اخلاق و ادب، بعد به قالب وطن‌پرست‌هایی دو آتشه دربیایند که از غرور ملی دم بزنند و در ثانیه‌ای بعد در هیبت یک طرفدار تیفوسی جیغ بزنند.

۲-کی‌روش مهم است چون ولاسکو مهم بود. چون مورگان شوستر آمریکایی مهم بود. مسئله، امر پیچیده مدیریت است. مدیریت همان گمشده جامعه ایرانی است. کنترل پروژه. این که بتوانی یک گروه را با بالاترین بهره‌وری در کنار هم حفظ کنی. آن‌هم بدون باج دادن. این که بتوانی در اکثر مواقع استراتژی درست انتخاب کنی. این که بتوانی از گردن‌کشی بازیکنان و کارمندان و مهره‌ها به نفع یک هدف مهم‌تر جلوگیری کنی. این که بتوانی اعتماد زیردستانت را حفظ کنی، چون می‌دانند تو بهترین تصمیم ممکن را اتخاذ می‌کنی. این که کسی هدایت تیم ملی‌ات را در دست داشته باشد که بهترین‌ها را ببیند. این که متوجه درخشش میلاد محمدی جوان، پورعلی گنجی، ترابی جوان و یا سعید عزت‌اللهی جوان آن‌هم در دورانی که کسی آن‌ها را نمی‌شناخت بشوی. این‌که در بازی‌های تدارکاتی‌ات بازیکنان و تاکتیک‌های مورد علاقه‌ات را تست کنی. این‌که ارزش‌های روزبه چشمی را بدون هیچ ملاحظه‌ای درک و به تیم ملی دعوتش کنی و همزمان بازی درخشان سام قدوس را در لیگ سوئد ببینی. این که وحید امیری را از نفت تهران و رامین رضاییان را از راه‌آهن برداری و فیکس تیم ملی بکنی. این‌که حواست این‌قدر جمع باشد تا به بازیکن با استعدادی ظلم نشود. این که گردن‌کش‌های از خودراضی را در هر سطحی از تیم ملی کنار بگذاری. از مهدی رحمتی و هادی عقیلی گرفته تا محسن مسلمان. این که بزرگ‌ترین مکافاتت با مربیان و مسئولان وطنی این باشد که می‌خواهی بیشتر کار کنی، می‌خواهی اردوی بیشتر بگذاری، اما به تو می‌گویند: «نه. همین‌قدر کافی است. برو با پولت خوش باش.» اما آن مدیر مورد علاقه ما، کی‌روش را می‌گویم، می‌خواهد بازهم کار بیشتری انجام دهد. چون می‌داند ارتقای کیفیت فوتبال مرهون تغییرات در ذهن و ایده بازیکنان است. می‌داند که دیگر از کاپلو و هیدینگ که بزرگ‌تر نیست. اما دیده است که تن‌آسایی این نام‌آوران در هدایت روسیه و انگلیس چه بلایی سر این دو تیم ملی بزرگ آورد و چگونه اعتبارشان را بر باد داد. می‌داند که سپردن تدارکات تیم به آدم‌های کم‌مایه و بی‌مایه چه فجایعی را بر سر تیم ملی خواهد آورد. پس کمپ‌هایش را خودش انتخاب می‌کند و حریفان تدارکاتی را خودش به میدان می‌آورد. می‌داند که در تیم فعلی‌اش هیچ فوق‌ستاره‌ای که قابل مقایسه با ستاره‌های بزرگی مثل دایی و عزیزی و کریمی و مهدوی‌کیا و باقری باشند، ندارد، حتی فاقد هافبکی با کیفیت مشابه نکونام در کمربند میانی خود است. در عوض تیم او پر از استعدادهای جوان و روبه رشد است که در لیگ‌های درجه دوم اروپا بازی می‌کنند. او با قدرت مدیریت بلندمدت خود به تیم ملی استحکام بخشیده. این را اگر فوتبال را درست درک کنید به سادگی می‌توانید بفهمید. در همین دو سال گذشته تیم‌های گرانقیمت ما مثل پرسپولیس و استقلال و ذوب‌آهن به‌رغم درخشش‌های مقطعی، شکست‌های دردناک با ۶ ، ۴ و ۳ گل از حریفان حاشیه خلیج فارس را تحمل کرده‌اند. فجایعی که روحیه مردم را در سطح عمومی تا هفته‌ها تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. اما تیم ملی ما نفس این حریفان را گرفته است.

۳-کی‌روش مهم است نه به خاطر خودش و نامش و از این چیزها. به خاطر سبک مدیریتی‌اش که باید الگوی مربیان و مدیران ما باشد. این که یک مدیر باید بیش از بقیه کار کند. حتی اگر بیشترین دستمزد را می‌گیرد. کی‌روش بی‌نقص نیست. پرخاشگر است و گاه بلواساز، اما در زمینه مدیریت و کنترل پروژه کم‌نظیر است.

فرهنگستان فوتبال

۵۳ ۲۲  
آی اسپورت
2017-12-25 18:23:00
نظر دهید

۲۲ نظر
عمرعبدالرحمان العراقی
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۴۶
اوه اوه مثل اینکه بابا کارلوس از دست پسراش عصبانیه و پسراش دارن هر کاری میکنن که دل بابایی رو بدست بیاورن.کار بس پسندیده ایست.و بالوالدین احسانا
عمر‌خربین
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۱۵
زیادی حرف نزن.اگه پرسپولیست از گروهش صعود کنه تو دور دوم دوباره سیر گلتون میکنم.
کیسه کش هستم دسته سه هستم
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۴۶
حالا چرا عراقی؟
ما هیچ ، ما نگاه
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۳۵
یادداشتی از علیرضا مویدی‌فر در فرهنگستان فوتبال:
کلمات سیال هستند. مثل آب… هرکجا گفته شوند و به هر قصدی که بیان گردند، راهشان را کمابیش پیدا کرده و جایگاهشان را در ذهن‌ها و بر زبان‌ها خواهند یافت. همیشه بر این باور بوده‌ام که کلمه را نباید دست کم گرفت. حتی اگر از زبان کسی باشد که انتظارش را نداشته باشی.

یکی از کلماتی که این روزها در قاموس فوتبال ایران جایگاهش را یافته و آن را مستحکم کرده، کلمه ترکیبی “کی‌روشی پور” است. ترکیبی از دو نام خانوادگی کی‌روش و فردوسی‌پور. بنیانگذار این واژه، محمد مایلی‌کهن، این ترکیب را برای تخطئه رفتار منفعلانه و پر تملق عادل فردوسی‌پور در برابر سرمربی تیم ملی به وجود آورد. اما نکته اینجاست که شاید در ابتدا، این واژه با هدف برتری‌جویی در یک نزاع شخصی آفریده شد، اما حالا کاربردی به مراتب فراتر از کاربرد روزهای نخستین خود دارد. و ای بسا لازم باشد تا تعریفی جامع‌تر برایش در نظر گرفت.

واضح است که واژه مورد نظر تاریخ مصرفی به اندازه مدت حضور کارلوس کی‌روش در ایران داشته باشد. اما مفهومی که دربر دارد، بی‌گمان تا همیشه برای توصیف آنهایی که واجد چنان صفاتی هستند کارگر خواهد بود.

کی‌روشی پور کیست؟ کسی که ذوب در کاراکتر سرمربی حال حاضر تیم ملی فوتبال ایران است. کسی که دوای درد همه مشکلات و مصائب فوتبال ایران را در رفتار، گفتار، شیوه عمل و کاریزمای کی‌روش می‌داند. کسی که برای هدایت فوتبال ملی ایران سقفی بالاتر از کی‌روش قائل نیست. کسی که در بستر نابسامانی‌های مدیریتی در فوتبال ایران، برای ماندن در حاشیه امن، برای رفع مسئولیت و برای القای فهم و شعور نسبی‌اش پشت سر کی‌روش پنهان شده است. کسی که تعداد دفعات نشستن کارلوس کی‌روش بر نیمکت‌های نامدار، فارغ از میران تأثیرگذاری و نتایج حاصله‌اش، را در مقایسه با هر عنوان و اثر و جایگاهی مقدم و بالاتر می‌داند. کسی که برای عرض ارادت به ساحت سرمربی تیم ملی، جلوتر از او روی مین‌های خودساخته می‌رود تا جانفشانی‌اش را به او آن‌هم در لوای حمایت از تیم ملی ثابت کرده باشد. کسی که خودش مسأله می‌سازد و آنگاه آن مسأله را طوری حل می‌کند که اندکی بر ذخیره اعتبار سرمربی افزوده باشد. کسی که… کسی که… کسی که…

مایلی‌کهن مدت‌هاست که ساکت است. حالا به هر دلیل. اما واژه‌ای که او ساخت، حالا به یک ابزار مخل آسایش طرفداران گوش به فرمان کی‌روش، تبدیل شده است. حالا در این میان فوتبال ملی ایران چه منفعتی می‌برد؟ تقریبا هیچ. قراردادها بسته می‌شوند، پورسانت‌ها رد و بدل می‌شوند، مدیران پشت سر نام‌های بزرگ پنهان می‌شوند، پیاپی در مجامع بین‌المللی بی‌اعتبار می‌شویم، حذف از مسابقات، می‌شود جزء لاینفک سرنوشت تیم‌هایمان و در نهایت هیچ عنوانی ساخته نمی‌شود و هیچ افتخار ماندگاری کسب نمی‌گردد.

کی‌روشی پورها، به عنوان نماینده آن بخش از جامعه که هنوز مرعوب نیمکت‌های رئال و یونایتد هستند، به شغل نسبتا شریفشان ادامه می‌دهند. بدون اینکه در تمام هفت سال گذشته از خدایگان مربی‌گری ذهنشان پرسیده باشند، شما که تمام این هفت سال بدنبال ماهی‌گیری در لیگ‌های متوسط اروپایی برای تشکیل تیم ملی ایران بوده‌اید، چرا هرگز عملا گام در میدان نگذاشتید تا به همین فوتبال و اهلش، ماهی‌گیری یاد بدهید؟ این پرسش و پرسش‌هایی از این دست فراوانند و جای مطرح کردنشان اینجا نیست. اما کی‌روشی پورها هرگز از این دست پرسش‌ها را مطرح نمی‌کنند. چرا که بر چهره بت عیارشان خدشه خواهد افتاد و پاسخ‌گویی ایشان و ابواب جمعی‌شان به همین مردم همیشه وفادار، بی‌تردید هزینه زا خواهد بود. پس بهتر است برای نپرداختن چنین هزینه‌ای، برای دیگران در جبهه خودساخته مقابل هزینه بتراشند تا با هر افت و افولی از جانب ایشان، با سری برافراشته بگویند: “دیدید گفتیم؟”

کی‌روشی پورها نفرت پراکنند، حتی شاید دشمن بزرگی باشند برای هم او که سنگش را به سینه می‌زنند. صعود ایران به مرحله دوم جام جهانی، بی‌گمان اتفاقی تاریخی خواهد بود. اما در واقع مثل کسی است که برای شرکت در یک میهمانی مجلل، لباس گرانبهایی را قرض می‌گیرد و چون آن ضیافت گذشت، باید لباس عاریه را پس داده و به جامه مندرس خود باز گردد. به واقعیتی که محتوم است.
۶۶۶۶۶۶
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۳۶
فعلا ک منتظر استقلاله در دور گروهی عمر خریبین
۲
الف
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۳۶
ماهیچ ما نگاه

دوست جان

ماشالله ایرانی ها از بدو تولد سرمربی بدنیا میان و احتیاجی به دستیاری از امثال برانکو یا کی روش یا شفر ندارند.
بابک
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۰۷:۵۶
حق آنتی کیروش ها، امثال منصوریان و دایی ان در تیم ملی، که یکی بازیکن محروم رو بازی داد و از رفتن به المپیک باز موند و اونیکی توی گروه ۵ تیمی چهارم شد و از رسیدن به جام جهانی باز موند...حق آنتی کیروش ها اینه که بعد از هر باخت به کره ی جنوبی از طرف مسئولین فوتبال بشنون که آره فوتبال ما ۲۰ سال از کره عقبه...کسی یادش نیست مهدی رحمتی بعد از حذف ما از جام جهانی ۲۰۱۰ جلوی کره مصاحبه کرد و گفت ما نمی تونیم کره رو ببریم چون ۲۰ سال ازشون عقبیم...بله درست میگفت...ماه شاید ۴۰ سال از کره عقب باشیم...اما هستند افرادی مثل کیروش و ولاسکو و ... که به ما یاد بدن اگه بخوایم میشه...اگه متحد باشیم میشه در بازی آخر در تنها فرصت باقی مونده با تنها تیر مونده در خشاب، توی سئول با تیمی که بهترین بازیکنش جواد نکونامه بازی رو برد و ۴ سال بعد تیمی شد که همه ی آسیا از اینکه باهاش هم گروه نیستن خوشحال باشن‌‌... از یاد نبرید کیروش اومده تا ضعف مدیریت افرادی امثال کفاشیان و تاج رو بپوشونه...آیا در این کار خودش موفق نبوده؟؟؟ کیروش برای تیم ملی ما بیشتر از اینکه سرمربی موفقی باشه یه مدیر مقتدره...همون حلقه ی گم شده ی فوتبال دولتی ایران...همون چیزی که هر بار یه مقدار توش بهتر عمل کردیم با امثال دادکان، راحت نتیجه گرفتیم...نمیدونم منتقدین کیروش غیر از نتیجه گیری در صعود به جام جهانی و مدیریت و اقتدار در مقابل بازیکن سالاری و اینکه در آسیا حرف اول رک بزنیم چی میخوان ازش؟ واقعا کیروش چرا باید حل کننده ی مسائل پایه ای در فوتبال ما باشه...فوتبالی که سر تا تهش رو دزدها و رانت خوارها به جای مدیران شایسته در دست گرفتن...فقط میدونم که کیروش فراتر از مسئولیتش توی تیم ملی عمل کرده
۸
مارال
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۴۷
متن عالی ❤✌
مهدی
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۱۹
بخشی از نوشته علیرضا مویدی فر در مورد کیروشی پورها:

کی‌روشی پور کیست؟ کسی که ذوب در کاراکتر سرمربی حال حاضر تیم ملی فوتبال ایران است. کسی که دوای درد همه مشکلات و مصائب فوتبال ایران را در رفتار، گفتار، شیوه عمل و کاریزمای کی‌روش می‌داند. کسی که برای هدایت فوتبال ملی ایران سقفی بالاتر از کی‌روش قائل نیست. کسی که در بستر نابسامانی‌های مدیریتی در فوتبال ایران، برای ماندن در حاشیه امن، برای رفع مسئولیت و برای القای فهم و شعور نسبی‌اش پشت سر کی‌روش پنهان شده است. کسی که تعداد دفعات نشستن کارلوس کی‌روش بر نیمکت‌های نامدار، فارغ از میران تأثیرگذاری و نتایج حاصله‌اش، را در مقایسه با هر عنوان و اثر و جایگاهی مقدم و بالاتر می‌داند. کسی که برای عرض ارادت به ساحت سرمربی تیم ملی، جلوتر از او روی مین‌های خودساخته می‌رود تا جانفشانی‌اش را به او آن‌هم در لوای حمایت از تیم ملی ثابت کرده باشد. کسی که خودش مسأله می‌سازد و آنگاه آن مسأله را طوری حل می‌کند که اندکی بر ذخیره اعتبار سرمربی افزوده باشد. کسی که… کسی که… کسی که…

باید در سواد امثال خوشخو شک کرد، که رقابت های باشگاهی و ملی رو با هم مقایسه میکنه ، شما به تیمای ایرانی بودجه ای بده که بتونن 4 بازیکن چند میلیون دلاری جذب کنن مانند الهلال و العین که بازیکنان ملی پوششان نیکمت نشین اونها هستن ،و اگر اون تیمو دسته علیمنصور هم بدی هر سال تا فینال اسیا میره
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۴۱
الان دقیقا کدام بازیکن الهلال و العین را مثال زدی
بازیکن اماراتی اش را
یا بازیکن سوریه ای اش
آیا آنها بازیکن سرشناس ملی پوش از کشورهای دیگر داشتند ؟؟؟؟؟؟؟

آنها باشگاه حرفه ای هستند و با حرفه ای گری ما را بردند ،
البته تیم ملی هم نه اینکه خیلی معجزه کرده باشد ،
امتیاز جمع کرد اما واضح است که فوتبال ما از لحاظ حرفه ای گری حتی در سطح امارات و قطر و ...نیست.
۷
مهدی
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۰۷:۰۴
به پرسپولیسی

کارلوس ادوارو , کایو لوکاس ،آسپریلا ، نیکولاس ملسی، و امسال هم مارکو برگ سوئدی(خربین ، شمرانی ، لی میونگ سه بازیکن آسیایی این دوتیم حتی بالای یک میلیون دلار قیمتشون بوده ) و البته چند بازیکن دیگه ،آیا اسم ستارگان تیمهای قطری را هم رو باید بگم ، اگر اینکه تو این قدرت تشخص نداری در مورد کیفیت ستارگان خارجی تیمهای عربی مشکل من نیست ، تیمهای دیگر نه آسیا بلکه دنیا بدون هیچگونه محدودیتی در رقابت ها شرکت میکنن از لحاظ بازیکنی اما در ایران با نظر قبله عالم هر تیم 18 بازیکن فقط میتونه جذب کنه قانونی من درواردی در دنیا !!!!!این یعنی شما در هر پست حتی دوبازیکن هم نداری ، شما که عقل کلی سرخابیا چرا در بازی العین و الهلال دچار کمبود بازیکن شدن !!!که از امثال ماهینی و مگویان در پست غیر تخصصی استفاده کنن! نویسنده نوشته تیم ایران نفس این حریفان رو گرفته !!!!7 ساله با عربستان بازی نکرده ! با امارات هم ک درجام ملتها اونها بودن که نفس ایران رو گرفته بودن اخر سر اونا سوم شدن در جام ملتها
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۵۷
من که رقم قرار دادشون را نگفتم ، عرض کردم بازیکن بزرگی که ملی پوش کشورش باشد.

حالا فکر میکنی ما بازیکن ملی پوش نداشتیم ما هم داشتیم ولی تفاوت ما در بازیکن نبود در مربی هم نبود بلکه در حرفه ای گری بود.
باشگاههای عربی بسیار حرفه ای هستند وگرنه تفاوتی با آنها نداشتیم.
۲
کاوه رنجبر
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۴۳
عمو مهدی حسابی داری می زنی آفساید. یه جوری میگی کارلوس ادورادو انگار طرف نیماره! یا مثلا مارکو برگ سوئدی. عموجان سام قدوس ما بهترین مهاجم همان لیگ سوئد شد. شلوغ کردن که شاخ و دم نداره. از تحلیل عاجزی میای اسمارو ردیف می کنی که چی مثلا. توی بازی با العین در تهران همین تیم مقابل منصوریان و استقلال یک بر صفر شکست خورد اما در بازی برگشت آقای منصوریان به خاطر شخصیت ضعیفش احتیاج به خودنمایی پیدا کرد تا همه بگویند بهبه علی منصور چه نابغه ای است. برا یهمین تیمش را با 8 تا مدافع فرستاد توی زمین و با شش تا گل از زمین اومد بیرون. این همون اشتباهات دلخراشه مربیای بی شخصیت ایرانیه.می فهمی ؟ العین توی لیگ امارات مقابل تیمای ضعیف لیگشان هم به هیچ تیمی شش تا گل نمی زنه. بعد استقلال تهران با دوتا ستاره می ره و روی اشتباهات احمقانه تاکتیکی علی منصورشیش تا می خوره. نه عمو. از فوتبال چیزی نمی دونی. اگر هم می دونی قدرت تحلیل نداری. مشکل بر سر تاکتیک و شخصیت و قدرت مربیگریه. اگه برای بچه محلات عرض اندام می کنی با این مزخرفات ، اینجا نمیشه. روی حساب و کتاب حرف بزن عمقلی.
۴
آنتی شومن
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۲۶
چونکه از برانکو سرتره.بعدشم تیم ملی اهمیت زیادی داره تا چند بازی ابکی پرسپولیس تو اسیا که اخرش هم میشه کنفتی روبروی الهلال.
حمید
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۴۲
غیر از اون جایی که گفتین شکست‌های دردناک با ۶ ، ۴ و ۳ گل که ممکنه یه جور متلک پروندن به حساب بیاد با بقیه متنتون موافقم. که اونم البته میشه چشم پوشی کرد.
۸
ايمان
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۵۳
بسيار عالي و دقيق نوشتيد. در كشور ما كه قحط الرجال مديران با عرضه هست، در كشوري كه كه جامعه ناتوان ترين، ناكارامد ترين. نالايق ترين، و بي عرضه ترين افراد جامعه را شناسايي ميكن، بر مي كشد، و بر مسند هاي مديريتي مي نشاند داشتن يك مدير توانا مثل كيروش واقعا غنيمت هست. خيلي ها معتقدند كه كيروش در حال مديريت كردن تاج و فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ هست و در خارج از حيطه وظايفش عمل مي كند. اتفاقا همان طور كه شما نوشتيد ما كيروش رو دوست زاريم چون خارج از وظايفش عمل ميكند چون به دنبال زمين چمن هست چون به دنبال لباس هست چون به دنبال گرفتن بازيكن ها از تيم هاي باشگاهيشون هست چون به دنبال برگزاري بازي تداركتي هست چون با پيغام گذاشتن در فيسبوك به دنبال كار رسانه اي هست . چون هيچ كدام از اينها جزو وظايفش نيست ولي انجام ميدهد چون مديران بي عرضه در سطح فوتبال همچون ديگر قسمت هاي كشور از انجام وضايفشان عاجزند. ما كيروش را دوست داريم چون خارج از حيطه ي وظايفش عمل مي كند و فدراسيون را مديريت مي كند.
ايمان
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۵۳
بسيار عالي و دقيق نوشتيد. در كشور ما كه قحط الرجال مديران با عرضه هست، در كشوري كه كه جامعه ناتوان ترين، ناكارامد ترين. نالايق ترين، و بي عرضه ترين افراد جامعه را شناسايي ميكن، بر مي كشد، و بر مسند هاي مديريتي مي نشاند داشتن يك مدير توانا مثل كيروش واقعا غنيمت هست. خيلي ها معتقدند كه كيروش در حال مديريت كردن تاج و فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ هست و در خارج از حيطه وظايفش عمل مي كند. اتفاقا همان طور كه شما نوشتيد ما كيروش رو دوست زاريم چون خارج از وظايفش عمل ميكند چون به دنبال زمين چمن هست چون به دنبال لباس هست چون به دنبال گرفتن بازيكن ها از تيم هاي باشگاهيشون هست چون به دنبال برگزاري بازي تداركتي هست چون با پيغام گذاشتن در فيسبوك به دنبال كار رسانه اي هست . چون هيچ كدام از اينها جزو وظايفش نيست ولي انجام ميدهد چون مديران بي عرضه در سطح فوتبال همچون ديگر قسمت هاي كشور از انجام وضايفشان عاجزند. ما كيروش را دوست داريم چون خارج از حيطه ي وظايفش عمل مي كند و فدراسيون را مديريت مي كند.
محمد گنج
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶، ۲۱:۱۰
جناب خوشخو متن شما فوق العاده بود و پر از تحلیل های درست. من رو به یاد 12-13 سال پیش که چلچراغ میخوندم انداختید. ممنون از شما
احمد
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۰۱:۳۸
ی ل ا ن ا
مهدی
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۵۵
یه نوشته آبکی از یه نویسنده آبکی تر، استدلالها و منطق این دست بشرها خنده داره، اونها اونقدر ذوب در کیروش هستن که حتی توان درک فنی یه فوتبال ساده رو هم ندارند،توضیح واضحاته ولی فقط تو چند تا مورد رو بگم:
اول اینکه ولاسکو بزرگ با سابقه بالای 10 تا قهرمانی لیگهای جهانی رو با کیروش کوچولو که اگه کارنامش رو به عنوان سرمربی تیمهای بزرگسالان بتکونی فقط 2 تا قهرمانی سوپر کاپ(تک بازی) و یه قهرمانی حذفی(5/6تا بازی) داره رو کنار هم نمیزارن،یعنی این بشر هنوز تو کل دوران مربیگری تیمهای بزرگسالان نتونسته حتی قهرمان یه تورنمنت فرسایشی مثل لیگ بشه ولو لیگ درجه 2 اروپا.
دوم اینکه همین بازیکنایی مثل امیری و پورعلی گنجی و ترابی رو شماها نمیشناختید، اینا محصول شناخت و درک مربی های وطنی از استعداد اینها و بها دادن بهشون بود و کیروش دسترنج اونها رو درو کرد.
سوم، کیروشی که از 12 ماه سال 10 ماهش رو تو تعطیلات مشغول خوش گذرونی هست میخواد بیشتر کار کنه؟!
چهارم،در مورد باخت تیمهای ما تو باشگاههای آسیا، اول اینکه اگه درک و فهم فوتبالی داشتی میدونستی که خیلی از این تیمهای باشگاههای آسیا از تیمهای ملی کشورشون قوی تر هستن بخاطر وجود چند تا بازیکن خارجی با کیفیت به همراه چند بازیکن ملی پوششون، تا جایی که تیم ششم باشگاههای امارات یعنی الجزیره میاد قهرمان 2 ماه پیش آسیا رو حذف میکنه و از رئال مادرید پرستاره فقط با اختلاف یک گل میبازه،اگه به 3 تا و چار تا و شش تا خوردن باشه، که کیروش جون شما از تیمهای درب و داغون عربی این باختها رو آورده، هنوز 3 تا خوردن از تیمی مثل عمان از یادمون نرفته، هنوز باخت به تیمی تو سطح لبنان از یادمون نرفته، هنوز چپ و راست باختن به تیم جنگ زده عراق یادمون نرفته و...فهم این نویسنده آبکی هنوز نمیکشه که این باختها تو فوتبال عادیه، رئال مادرید 3 ماه پیش به بارسلون 3 تا زد چند روز پیش 3 تا از بارسا خورد، باختن با این تعداد گل عجیب نیست و دلیل بر ضعف اون تیم فقط تو اون بازی خاص بوده و ربطی به کیفیت اون تیم تو تمام طول فصل نداره.
اینکه نویسنده درست تو روزهایی که کیروش مشغول تعطیلات و خوش گذرونی هست مشغول دستمال کشی برای اون هست،چیزی از ارزش های این نویسنده کم نمیکنه!!!
۶ ۲
کاوه رنجبر
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۴۶
استاد حرفای شما دقیقا همون چیزاییه که خوشخو توی یادداشتش نوشته. یعنی اون به مسئله مدیریت اشاره کرده تو یه سری معلومات عمومی دست هفتم رو به رخ کشیدی. مگه اون گفته کی روش از ولاسکو بزرگ تره(هرچند شاید هم باشه) برا یخودت نشستی یه سری اطلاعات دست چندم رو ردیف کردی. مسئله مدیریته. می فهمی؟ مدیریت. الان ببین وضع کمک رسانی به کرمونشاهی ها چطوریه ؟‌به این میگن ضعف مدیریت . درباره علیرضا امیرقاسمی که حرف نمی زنه . مسئله مدیریت رو کشیده وسط. حالا هی تو بگو آبکی و ابکی و ابکی. دوما مگه قراره بازیکنا رو از توی جوب پیدا کنه هالو جان. خب بالاخره بازیکنارو یک یا دوتا مربی پیدا می کنن اما اینکه اونارو بفرستی تیم ملی و استعدادشونو ببینی کار سختیه. این کارو کی روش به خوبی انجام داد. بهترینارو می فرسته تیم ملی. مثال هم نه یکی که چندین نفر هستند. بعدش علامه عزیز گفته کی روش به تیم ملی ثبات داده. این ثبات هم دقیقا بعد از همون بازی کذا با لبنان کلیدش خورده شد. وقتی رحمتی ناتو از تیم ملی کنار گذاشته شد و کی روش تیمش را جمع و جور کرد. . هوچیگریتم از خطاب کردن عراق به عنوان کشور جنگزده مشهوده. مگه همین استرالیای قدرتمند مقابل سوریه بدبخت تاپای حذف پیش نرفت؟‌آخه چقدر هوچی و مغلطه گر هستید. بعدا شکست ما در مقابل عراق به خاطر 80 دقیقه بازی با یک یار کمتر بود آن هم با ضربات پنالتی . متعصبی اما عقل که داریم. بعدش به نظر تو العین تیمی بود که به استقلال 6تا گل بزنه؟‌من میگم نه. آن شش تا گل دقیقا به خاطر تصمیمات اشتباه جناب منصوریان بود. صددرصد. الهلال تیمی بود که به پرسپولیس 4 تا گل بزنه؟‌نه عزیزم . اون باخت دقیقا به خاطر استراتژی توهمی برانکو بود. رئال به بارسا سه هیچ باخت؟‌بله که باخت.زیدان مربی بی نظیریه اما مقابل بارسا اشتباهات استراتژیک داشت. اون طور هم نیست که مثلا ستاره های دنیا توی تیمای اماراتی باشند یا سعودی. بهترین بازیکن الهلال عمرخریبین از سوریه بود و بهترین بازیکن العین عمر عبدالرحمن بود. بازیکن تیم ملی امارات. به نظر می رسه هیچی از فوتبال نمی دونی. اگه می دونستی از بازی الجزیره مثال نمی زدی که فرصت های گل رئال مادرید مقابل حریف بدبخت اماراتی 24 در برابر 2 بود. یعنی داغونی خداوکیلی. همه اش هم مثل این فقرای شام و بغداد فکر می کنی کی روش شامپاین در دست داره رقص نانسی عجرم نگاه می کنه وقتی اون جور میگی در حال خوشگذرانی. تو هم به مغزت استراحت بده. یه کم برو خوشگذرانی شاید بهتر بتونی فکر بکنی و تحلیل کنی.
۷
در پاسخ به کاوه رنجبر
چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶، ۰۱:۱۵
آدمای بیسواد مثل هم حرف میزنن،تو که تو عمرت لگد به گربه نزدی نمیخواد راجع به فوتبال نظر بدی،از سطح تحلیل ها و فکت های آبکیت میشه فهمید تو چه سطحی هستی،همین که ولاسکو بزرگ رو باز با کیروش کوچولویی که حتی تیمهای عربی هم نمیگیرنش مقایسه میکنی معلومه درک و فهم فوتبالت تو چه سطحیه، شما به همون کیروش جونت دل خوش باش که هنوز بعد از 7 سال تو آسیا حتی یک بار هم تیمهای استرالیا و ژاپن و عربستان رو نبرده بعد ادعای آقایی آسیا رو میکنه!!!خخخخ
حوصله وقت گذاشتن و جواب دادن بیشتر برای بیسوادهایی مثل تو رو ندارم و نظر قبلیم کامل بود.این 6/7 ماه هم با کیروش جونت حال کن که بعدش بازم روسیاهی برای زغال میمونه!
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر