فهرست
عجیب ولی واقعی؛ شیلی باعث حذف شیلی!
عجیب ولی واقعی؛ شیلی باعث حذف شیلی!

عجیب ولی واقعی؛ شیلی باعث حذف شیلی!

آی‌اسپورت- شیلی به شکلی عجیب از رسیدن به جام جهانی باز ماند.شیلی که برابر برزیل به یک تساوی برای صعود به جام جهانی نیاز داشت، با سه گل مغلوب شد و با توجه به نتایج بازی های دیگر از رسیدن به جام جهانی بازماند؛ اما حتی این شکست هم می توانست باعث صعود شیلی شود؛ اگر چند ماه پیش فدراسیون فوتبال این کشور علیه بولیوی شکایت نمی‌کرد. شیلی که مقابل بولیوی بدون گل متوقف شده بود، علیه نلسون کابررا به فیفا شکایت کرد. کابررا متولد پاراگوئه بود و اسناد لازم به منظور بازی کردن برای بولیوی را دریافت نکرده بود.

فیفا پس از بررسی های لازم حکم به برتری 3-0 شیلی مقابل بولیوی داد و چون کابررا مقابل پرو هم به میدان رفته بود، شکست 2-0 پرو مقابل بولیوی به برتری 3-0 بدل شد. شیلی دو امتیاز و پرو هم سه امتیاز از این شکایت سود بردند.  عجیب اینکه در نهایت همان سه امتیازی که پرو به لطف شکایت شیلی کسب کرده بود، باعث حذف شیلیایی ها شد. 

در واقع اگر شیلی به فیفا شکایت نمی‌کرد، جدول نهایی منطقه آمریکای جنوبی به شکل زیر می شد. چنانچه مشخص است، شیلی به پلی آف راه می یافت و پرو هم هفتم می شد.

۷ ۴  
آی اسپورت
2017-10-11 15:40:00
نظر دهید

۴ نظر
ویلی
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۵۸
عجب حکایت جالبی، خوراک مغلطه و توجیه بی عملی مدیرانمون جور شد اگه جایی بهشون انتقاد بشه چرا فلان داستانو به موقع کاری نکردید و دست رو دست گذاشتید حتمن ازین ماجرای شیلی مثال میزنن و تاکید میکنن "حتمن خیریتی تو کار بوده"
آزاد
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۰۸
چقدر جالب و عجیب
۸
babak
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۳۵
ببینید پس این نشون میده که استفاده از بازیکن غیر مجاز منجر به نتیجه سه بر صفر میشه و لازم نیست که حتما ۴۸ ساعت بعد بازی شکایت بشه. قابل توجه دوستان فدراسیون و تراکتورسازی که فصل قبل از بازیکن غیر مجاز استفاده کردن و آب هم از آب تکون نخورد
۳ ۱
قارتال
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶، ۰۱:۰۳
منم با شما موافقم ،با این حساب تراختور میشه 48 امتیازی به اضافه ی 5 امتیازی که از پرسپولیس (بخاطر استفاده از طارمی) عودت میشه به تراختور ، نهایتا 53 امتیازی میشه و میره جایگاه دوم ،چرا که پرسپولیس سقوط آزادی به لیگ یک خواهد داشت...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر