فهرست
فشار استقلالی‌ها؛ بیرانوند نباید در دربی بازی کند
فشار استقلالی‌ها؛ بیرانوند نباید در دربی بازی کند

فشار استقلالی‌ها؛ بیرانوند نباید در دربی بازی کند

آی اسپورت - علیرضا بیرانوند دروازه‌بان تیم ملی و تیم پرسپولیس این اواخر آرامش روز‌های پیش از جام جهانی و جام ملت‌های آسیا را ندارد. دروازه‌بانی که در ماه‌های منتهی به پایان لیگ زود از کوره درمی‌رفت، در جم و مقابل پارس جنوبی آن شهر اقدامی انجام داد که با ورود کمیته‌های انضباطی و اخلاق به پرونده، موجب شد محکومیت و جرایمی برایش در نظر گرفته شود. این مسائل که از حافظه پویای طرفداران استقلالی تیم رقیب پرسپولیس بیرون نمی‌رود روز گذشته باعث شد آن‌ها با انتشار گسترده حرکتی که بیرانوند در تبریز با دست چپ و راستش نشان داده، همه توان خود را برای محروم کردن دروازه‌بان اول تیم پرسپولیس از دیدار‌های پیش‌رو به کار بگیرند.

اصل ماجرا به اتفاقی برمی‌گردد که در تاریخ ۲۶ اردیبهشت سال جاری در راهروی خروجی ورزشگاه جم رخ داد. جایی که بیرانوند با یک مأمور نیروی انتظامی رفتاری غیرمحترمانه داشت و موجب شد علاوه بر مأمور مورد بحث، نیروی انتظامی هم از دروازه‌بان پرسپولیس شکایت کند. پس از بررسی این پرونده در کمیته اخلاق این کمیته ضمن محکوم کردن رفتار بیرانوند و طبق بند یک ماده ۱۳ آیین‌نامه اخلاق فیفا و نیز مواد ۵۱، ۵۳ و ۵۹ آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال او را به مدت سه بازی رسمی در مسابقات باشگاهی از هرگونه فعالیت رسمی فوتبالی محروم و به پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی و عذرخواهی از همان مأمور محکوم کرد، اما با وجود خوش‌رفتاری‌های قبلی بیرانوند، حکم محرومیت را به مدت ۶ ماه به حالت تعلیقی تغییر داد و قید کرد در صورت خوش‌رفتاری این موضوع از سوابقش خارج شود ولی در غیر این صورت و با تکرار رفتار غیراخلاقی رأی محرومیت با استناد به ماده ۱۱۲ آیین‌نامه انضباطی و ماده ۶۳ آیین‌نامه اخلاق به محض صدور و ابلاغ اجرا می‌شود.

استقلالی‌ها معتقدند با توجه به اینکه تخلف صورت گرفته در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ماه رخ داده و مدت زمان شش ماهه در نظر گرفته شده در تاریخ ۲۶ آبان به پایان می‌رسید، اگر اتفاقی که در تبریز رخ داده تخلف محسوب شود مورد تبریز در کمتر از مدت تعیین شده اتفاق افتاده و باید حکم اجرا شود. هواداران دو‌آتشه استقلال معتقدند اگر هم تاریخ شش ماهه از تاریخ صدور حکم اجرایی شود این حکم روز سوم خرداد سال جاری صادر شده و تا سوم آذر ماه اعتبار داشته بنابراین در هر دو صورت اگر کمیته‌ای که به این پرونده رسیدگی می‌کند حکم قبلی را اجرا کند، دروازه‌بان پرسپولیس باید از این تاریخ به مدت ۳ جلسه از همراهی تیم پرسپولیس محروم شود.

پرسپولیس در هفته‌های سوم تا پنجم به ترتیب با تیم‌های صنعت نفت آبادان، استقلال و سپاهان مصاف می‌دهد که اگر حکم محرومیت تعلیقی از حالت تعلیق خارج شود، بیرانوند هر سه این مسابقات را از دست می‌دهد. شهرآورد رفت روز یک‌شنبه ۳۱ شهریور از ساعت ۱۸:۴۵ آغاز می‌شود.

۱۲ ۱۰  
آی اسپورت
2019-09-03 19:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
علی خوشی
سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸، ۲۱:۲۶
محاله که محرومش کنند. اگه یکی از بازیکنان استقلال این همه بی اخلاقی می‌کرد، برای همه عمر محروم می‌شد. اما انگار خون بعضی‌ها رنگین‌تر است.
...
چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۲:۵۶
بی اخلاقی از نظرت چیه؟
یعنی ادم کشتن خیلی اخلاقیه؟؟؟؟
نشون دادن اعضا و جوارح به هوادارا توسط رحمتی چی؟
مصاحبه جنجالی که باعث کور شدن دونفر بشه اخر اخلاقه مگه نه؟
احسان
سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸، ۲۱:۴۱
محروم بشه اما هوادارهای تیم کیسه هم باید بخاطر تخلفات بازی با فولاد از جمله شکستن سر و فحاشی از اولین میزبانیشون محروم بشن یعنی دربی که قراره ۹۰ به ۱۰ برگزار بشه بدون تماشاگر باشه.
۹
منطق اسدقلالی
چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸، ۰۰:۰۴
آغاجان!!!بیچاره خودِ بیرو گفت ک!!
اگه با بازی نکردن بیرو کیسه بزرگ میشه،،حرفی نیست خود بیرو داوطلبانه بازی نخواهدکرد،دیگه اینهمه بالاپایین پریدن نداره، یه مشت گره کردبنده خدا ،،کیسه کشا جرررر دادن خودشونو،، ولی وژداناً بااینکارا تیم حقیرتون ب هیچ جا نخواهدرسید.
۵
ایرانی
چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸، ۰۰:۴۱
بیرانوند باید علاوه بر سه جلسه محرومیت گذشته برای رفتار غیر اخلاقی در تبریز هم سه جلسه محروم شود
۵
مرال
چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸، ۰۵:۰۰
هواداران دو‌آتشه استقلال معتقدند اگر هم تاریخ شش ماهه از تاریخ صدور حکم اجرایی . . .!!!ایناها گوه خوردن با توئه نگارنده متن که معلومه از همون هوادارای دوآتیشه اون طویله ای
۵
ss
چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸، ۰۸:۴۶
کمیته عنضباطی آقای حسن زاده فقط برای استقلال کار میکنه، ایشون و همکارانشون فعلا تا اطلاع ثانوی نابینان.
۳ ۱
...
چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۲:۵۶
اره مثلا راحت رو دوپنجره محرومیت کیسه ماله میکشن
کیسه پررو
چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۲:۵۷
کیسه کشا معتقدن؟؟؟؟؟؟؟؟ خخخخ تیمی که تازه با لطف مکرر حکومت از محرومیت فرار کرده؟
شاهین کیا
چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۶:۰۵
دقت می کنید اینجور مواقع هواداران دواتشه استقلال معتقدند و هواداران دو اتشه پرسپولیس که شاغل در سایت ها و روزنامه های ورزشی هستند الان نظر منحوسشان سکوت و خفه خوان است !
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر