فهرست
مهمانی سرخی و زردی؛ بیم و امیدهای پرسپولیس
مهمانی سرخی و زردی؛ بیم و امیدهای پرسپولیس

مهمانی سرخی و زردی؛ بیم و امیدهای پرسپولیس

آی‌اسپورت- آخرین ضیافت فوتبال باشگاهی ما در سال ۹۶ در شب چهارشنبه‌سوری رخ داد . شبی که قرار است به رسم ایرانیان سرخی نیکی‌هارا از آتش زندگی گرفت به جای زردی‌های ناکامی‌ها؛ مثل نکته‌های مثبت و منفی پرسپولیس امشب.

اولین زردی امشب را باید در ترکیب اولیه پرسپولیس دید. برانکو بار دیگر از بازیکنانی در پست‌های غیرتخصصی استفاده کرد. حضور ماهینی در میانه میدان و سیامک نعمتی در خط حمله به واقع تکرار زردی‌های تکراری بود؛ شاهد بودیم که این ترکیب باعث شد که پرسپولیس در فاز تهاجمی کمتر موفق باشد و در هنگام دفاع هم با مشکل رو به رو شود زیرا بازی‌سازی و حفظ و کنترل ریتم تیم را که از مشخصه‌های بارز خط میانی خلاق است نداشته باشد. به نظر می‌رسد همچنان کادر فنی اصرار به آزمودن تکراری‌ها دارد.

دومین زردی این بازی حرکات غیرحرفه‌ای بازیکنی چون شجاع خلیل‌زاده است که با اتفاق سرخ یعنی گرفتن کارت زرد و محرومیت او از بازی بعدی همراه شد. به راستی در تیم پرسپولیس نباید کسی پیدا شود که به این بازیکن تذکری در مورد رفتارهایش بدهد؟ درگیری‌های این بازیکن و عدم کنترل روانی‌اش باعث بسیاری از مشکلات در قلب دفاع تیم پرسپولیس در فصل جاری بوده است. شجاع در همه صحنه‌ها درگیری‌های بی‌مورد دارد و همین اعصاب آشفته‌اش باعث می‌شود که در بسیاری از اوقات اشتباهات مرگ‌باری صورت دهد و شاید محرومیت او در بازی بعدی فرصتی مناسب به کادر فنی پرسپولیس دهد که برای خط دفاعی به دنبال آرامش و صلابت بیشتری باشند.

سومین زردی روند رو به نزول بازیکنان پرسپولیس است که به کل تیم تعمیم یافته است. بازیکنانی چون علیپور و منشا به شدت دچار افت شده‌اند که علت را می‌توان در یک‌نواختی تاکتیک و ترکیب دانست. پرسپولیس مدت‌هاست که شاداب بازی نمی‌کند و با افت قابل توجهی رو به رو شده است.

از زردی‌ها گفته شد و در مورد سرخی‌ها نیز می‌گوییم. پرسپولیس در روزی که خوب نبود توانست تنها نماینده پیروز ایران در روز چهارم لیگ قهرمانان آسیا باشد و صدمین امتیازش در سال درخشان را به دست آورد؛ سالی همراه با افتخار قهرمانی لیگ، کسب سوپر جام، حضور در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا و یک امتیاز مانده به افتخار دبل قهرمانی لیگ. در چنین شرایطی پرسپولیس باید به روزهای آینده‌ای بیاندیشد که بتواند بازی‌هایی با کیفیت بهتر و مسئولیت‌پذیری بالاتر در مراحل بعدی ارائه دهد و فرصت پوست‌اندازی و دمیدن روح تازه به تیمش دهد.

۹ ۸  
آی اسپورت
2018-03-13 22:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
سیا
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۳۸
اهان
پرسپولیسی که تو امارات الوصل رو برد خوب نبود بعد استقلالی که تو تهران جلوی العین با پنالتی باد اورده مساوی کرد عالی بود؟؟
توی زمین حریف گل اش رو زد به اب و اتیشم نزد سه امتیازم گرفت..
بریز اونجا که میسوزه
عارفabadan
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۲۳:۲۵
هر چقدر سعی میکنم جواب این کیسه کش حسود رو ندم نمیتونم آخه تو چی میفهمی ترکیب چیه که از ترکیب برانکو ایراد میگیری برانکو با همین ترکیب ها سه ساله همه رکوردای لیگ ایران جابجا کرده حالا تو که معلوم نیست تا حالا توپ به پات خورده یانه داری از ترکیب سرورت انتقاد میکنی هرسال هم میگین این فصل پرسپولیس کم میاره و برعکس حرفای شما سال به سال قویتر شدیم عاطف جون بخوای یا نخوای تا زمانی که برانکو هست حالا حالاها باید زیر پرسپولیس بمونید و اینه که شما رو سوزونده در ضمن شجاع یکی از باتعصب ترین بازیکنان پرسپولیسه و همه چیزش خوبه لازم نکرده درموردش نظر بدی وسلام
00
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۱۳
این نویسنده اونقدر احمقه که متوجه نمیشه برانکو داره از بازیکنان پرسپولیس بازیکنانی میسازه که توانایی بازی تو چند پست رو داشته باشن مثلا مصلح رو میخواد بیاره به عنوان مهاجم. عادت دادن بازیکن به بازی تو پست های مختلف تو زمان محرومیت تو نقل و انتقالات و محرومیت از بازیا فوق العاده به کمک تیم میاد. درضمن اره ما افت کردیم ولی تیمی که فقط خرج قرارداد سه تا بازیکنش بالای 12 میلیارده و تنها تاکتیکش دفاع مطلق و ضدحمله اس و بعد گل 11 نفره درازکش تو دروازه میخوابن و منتظر شانس و قضا و قدر و داور و تیردروازه و مصدومیت و گل به خودی بازیکنان حریفن عالیه !!!!!
محمد
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۴۱
از جون این تیم شما قلم فروش ها چی میخواین ؟ میبره حرف مفت میزنین میبازه حرف مفت میزنین تنها تیمه ایرانه که سه ررد اورده همش حرف چرت میزنین تو که نمیتونی ببینی تیم تو استارت اولیه ۴۲۳۱ بازی میکنه نه ۴۴۲ اخه مگه مجبوری بنویسی برو الکی از استقلا شفر تعریف کن که تنها تاکتیکش خطا کردن روی حریفه
فرزاد مهریار
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۴۹
پرسپولیس عالی نبود نسبتاً خوب بود . ولی در روز نسبتاً خوبش طبق آمار ۹ موقعیت گل صد درصد داشت . اما آنچه نشانگر ناجوانمردی آقای عاطف هست نزولی خواندن روند پرسپولیس بعد از یک سال وحشتناک پرفشاره...
حمید
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۲۳:۱۳
اتفاقا من خودمم خلاصه بازی رو بررسی کردم و به همین رقم 9 موقعیت رسیدم و البته 5 تا هم برای الوصل که مهمتریناش روی اشتباهات بچه گانه خودی شکل گرفت. اما به نظرم از لحاظ روحی و انگیزشی مثل پارسال نیست. در مورد شجاع هم کاملا درست گفته. خیلی بی مسئولیته.
۷
كسري
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۲۳:۰۲
يكي إز بهترين بازيهاي پرسپوليس بود،يعني چه كه تو زمين حريف بخوايم فوتبال مالكانه انجام بديم و حمله كنيم و مثل بازي با السد غافلگير بشيم بعد تو جوجه خبرنگار بشيني اراجيف ببافي.بهترين روش تو زمين حريف همينه مع توپ رو بدين به حريف و دنبال ضد حمله شد.وقتي كيسه اينطور بازي ميكنه تو جوجه خبرنگار به وجد مياي ولي الان اين برد شده زررررد.زرد اونجاست كه تيمه محبوبت تو تهران هم بازي رو بده به حريفش تازه ميشه ابرقدرت و شانس اول اسيا زپرشك كيسه تنان كثيف
شاهین ممسنی ❤❤
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۰۵:۲۲
۱. ماهینی بازهم با دقت‌ترین هافبک پرسپولیس!
حسین ماهینی که امروز موفق به دادن یک پاس گل شد، بهترین بازیکن سرخ ها از لحاظ پاس صحیح بود.کاپیتان دوم تیم پرسپولیس این روزها عملکرد بسیار خوبی دارد و در پست جدیدش حسابی جا افتاده است. او در دیدار قبلی با بیش از 91 درصد پاس صحیح، با دقت ترین بازیکن پرسپولیس بود و حالا هم موفق به کسب این عنوان شد.
حسین ماهینی در این بازی 33 پاس داد که 81 درصد آن ها صحیح بودند. کامیابی نیا 2 پاس بیشتر داد اما درصد پاس صحیح او یک درصد کمتر بود. سیامک نعمتی، وحید امیری و فرشاد احمدزاده نیز به ترتیب 66.7، 75 و 69 درصد پاس صحیح داشتند.

۲. شجاع جلوی تک به تک را گرفت و دمش گرم. شما از چی می سوزین؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر