فهرست
پای بی‌اخلاقی خود بایستید، لطفا!
پای بی‌اخلاقی خود بایستید، لطفا!

پای بی‌اخلاقی خود بایستید، لطفا!

آی اسپورت –  رای کمیته درباره اتفاقات دقایق پایانی شهرآورد 84 سرو صدای مدیران تیم‌ها و بازیکنان محروم شده را درآورده است. یکی همچنان در حال مظلوم‌نمایی است و دیگری تهدید به شکایت به فیفا می‌کند! این وسط اما هیچکس پاسخی برای آن همه بی‌اخلاقی و عربده‌کشی دو طرف در داخل زمین ندارد.

دربی دربی است؟ جذابیت‌ها و حساسیت‌های خاص خودش را دارد؟ با همه بازی‌ها فرق دارد؟ تنش و دعوا و بزن بزن جزئی از این بازی است؟ همه این‌ها قبول! اما چرا هیچکس پای تبعات بزن بزن و دعواهای دربی نمی‌ایستد؟ چرا همه انتظار دارند در این بازی هرکاری دلشان می‌خواهد بکنند اما تاوانش را ندهند؟

در این که کمیته انضباطی در بیشتر موارد آرای سوال برانگیزی صادر می‌کند و مصلحت‌اندیشی هم می‌کند شکی نیست. اما به راستی جریمه حرکات مهدی رحمتی و جلال حسینی چه باید باشد؟ آیا این دو نفر یک بار فیلم دقایق پایانی بازی را دیده‌اند؟ آیا می‌بینند که با عربده‌کشی و حمله به یکدیگر چه چاله میدانی در ورزشگاه آزادی به وجود آورده‌اند؟ واقعا دیدن این صحنه‌ها خجالت‌آور نیست؟ آیا باید این حرکات را به پای تعصب به تیم و عرق به پیراهن نوشت؟ تمارض‌های خنده‎دار این دو نفر که فیلم‌های مشابه آنها را در کانالهای تلگرامی دیده‌ایم و به آنها خندیده‌ایم چه؟ آنها را باید چگونه برای خودمان توجیه کنیم؟ واقعا منصوریان و مدیران باشگاه پرسپولیس بر اساس چه منطقی این قدر طلبکارانه از حرکات رحمتی و حسینی طلبکارانه دفاع می‌کنند و آرای صادر شده را بی‎رحمانه و ناعادلانه می‌دانند؟ چطور می‌‎شود از چنین حرکاتی دفاع کرد؟ بر فرض محال حتی اگر فیفا به شکایت جلال حسینی رسیدگی کند فکر می‌کنید حق را به او خواهد داد؟ شک نکنید با دیدن فیلم بازی، فیفا اگر محرومیت او را سنگین‌تر نکند، آن را لغو نخواهد کرد!

شکی نیست که دربی فرق دارد و بخشی از زیبایی و جذابیت آن به همین دعواها و برخوردهاست. اما بهتر است وقتی به بهانه این که این بازی «دربی» است، خود را مجاز به انجام هر کاری – شما بخوانید بی‌اخلاقی- می‌دانیم، پای عواقب این کارها بایستیم.

۱۵ ۱۴  
آی اسپورت
2017-02-14 14:16:00
نظر دهید

۱۴ نظر
منتقد
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۲۴
بر اون اساس که مشت زدن کیانی و سعید آقایی به سینه ی داور محرومیت نداره رحمتی و سید جلال هم نباید محروم بشن
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۵۰
ما دو گل عقب بودیم دعوا کردن که برای ما فایده ایی نداشت.
وقت تلف کردن اعصاب خردکن رحمتی ؛ سید جلال را کلافه کرده بود بی جهت دراز کشیده بود رحمتی و بلند هم نمی شد.
داور هم هیج زوری نداشت کاری بکند.
سید جلال نفعی از دعوا نمی برد ؛ باعث آن مسائل رحمتی بود خودش هم گفت هرکاری میکند که تیمش نتیجه بگیرد!!!!!
۷
بلال
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۰۲
بلال باید 3 جلسه محروم میشد به خاطر وحشیگری. هر چی فدراسیون بیشتر هواتون رو داره پر رو تر میشید.
yosef
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۵۱
عقده ای
حمید
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۴۳
مشت زدن کیانی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! برادر حالت خوبه
بی نام
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۲۹
هر کسی با بی اخلاقی مخالف اما وقتی داور اخراج کرده کارت داده دیگه نباید اینقد چکشی برخورد کرد نباید روح داربی رو کشت به بهانه اینکه این دربی رو تماشاگر تاثیر میزاره اینقد شدید برخورد کنن نهایتش واسه رحمتی یه جلسه که اخراج شده یه جلسه تعلیقیشم اجرا میکردن میشد 2 جلسه واسه حسینی هم یه جلسه کافیه
۷
امید از تفت
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۳۹
ما هم موافق بی اخلاقی نیستیم و کاملاً مخالفیم ولی وقتی بازیکنان دیگری در تیمهای دیگر همین کار را انجام می دهند باید قانون برای آنها هم اجرا شود. استدلال اینکه چون بازی دربی بیننده بیشتری داره و باید حکم سنگین تری براش در نظر گرفت از اساس غلط است. نه رحمتی نه سیدجلال هیچ کدام مستحق محرومیت نیستند. نهایت کاری که ی خواستند بکنند این است که محرومیت تعلیقی یک جلسه ای رحمتی را اعمال می کردند نه بیشتر. یعنی یک نفر از مسئولین نیستند که به این ابهامات پاسخ بدهند. آیا کاری که حاتمی در بازی پرسپولیس کرد حالا ما میگیم محرومیت نه، یه تذکر کتبی هم نداشت!!؟ پیام صادقیان، و دو بازیکن تراکتور یعنی کیانی و آقایی، همه اینها به سینه داور دست زدند. چرا یکی سه ماه محروم یکی حتی تذکر کتبی هم نگرفت. آیا چنین چیزهایی عدالت است!!؟؟ صحبت بر سر اجرای عدالت است. اینکه همش با توصیه سیاسیون و مقامات امنیتی، روی تخلفات تراکتور سرپوش بگذارند کار درستی نیست. یکی از ترکها می گفت این فدراسیون فایده نداره و ما باید از ایران باید جدا بشیم. الان اینها میخوان بهشون جایزه بدند که جدا نشوند!!؟؟ فوتبال رقابت ورزشی است نه سیاسی، قومی، نژادی و . . .
عابدینی
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۳۳
عابدینی: فدراسیون میخواد پرسپولیس را قهرمان کند.
یاشار
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۴۹
این حقشه
موراتا
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۵۳
امید در مورد تراکتور حرف دل خیلیا رو زدی دستت درد نکنه
۱
بهرام
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵، ۰۹:۴۴
کیانی به سینه داور مشت نزد داور رو دست گذاشت رو سینش و مقایسش با کار پیام صادقیان خنده داره.
سعید اقایی اصلا به داور نخورد. شما طرفدارا زیر هر مطلبی دارین شانتاژگری میکنید. در حالی ک فیلم بازی موجود هست هر بیننده صادقی میتونه بره ببینه. سعید اقایی اخر بازی رفت سمت داور و اعتراض کرد ک کارت زردشم گرفت
کیانی هم ب خاطر خطایی ک نکرده بود کارت زرد گرفت و به خاطر اعتراضش کارت دوم و اخراج شد. یعنی همون یک جلسه بازی نکرد جلو پرسپولیسم ناعادلانه بود. شما پرروپروو میگی بازم باید محروم بشه؟ حالا سعید اقایی چرا؟ اینو از کجاتون در میارین؟ یکی اینجا شایعه و شانتاژ میکنه بقیه هم بازی رو ندیده مثل گوسفند تکرارش میکنن
۱
امین
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵، ۱۷:۲۲
دوست عزیز نویسنده...سید جلال حسینی برای طلبش از نفت به فیفا می خواد شکایت کنه.
۱
مهدیار
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۲۵
این سید جلال باید بعد بازی با گسترش بابت اون حرکات مسخره اش حداقل 3 جلسه محروم میشد تا ما شاهد این بی اخلاقی ها نباشیم در مورد اون یکی سید هم الحمدلله سرمربی تیم ملی خوب شناختش دیگه جایه صحبت نیست
۱
حاژ تقی
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۱۸
چرا از درگیری فیزیکی مسلمان و طارمی به راحتی گذشتند؟این دوتا باید محروم بشند!مثل رحمان رضایی و بداوی که سه جلسه محروم شدند. مماشات تا کی؟
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر