فهرست
هیس! اشتباهِ داوران را فریاد نمی‌زنند
هیس! اشتباهِ داوران را فریاد نمی‌زنند

هیس! اشتباهِ داوران را فریاد نمی‌زنند

آی اسپورت-پیش از این بارها عنوان «فدراسیون مجمع‌الجزایری» را شنیده‌بودیم اما انگار باید واژه جدیدی را هم به ادبیات حاکم به لغت‌نامه فدراسیون اضافه کنیم. حکومت دیکتاتوری. کمیته داوران را می‌توان خودکامگان فدراسیون نامید. آنهایی که علاوه بر قضاوت فوتبال انگار علاقه زیادی هم به حکومت بر فوتبال هم دارند. اگر قسمت اول را خوب انجام نمی‌دهند در قسمت دوم اما انگار توانایی ویژه‌ای دارند. مربیان ساکت شوند، بازیکنان اعتراض نکنند، هواداران فقط نگاه کنند تا خدای ناکرده استقلال و شخصیت این کمیته ترک برندارد. این قوانین البته عضو جدیدی هم دارد. کارشناسان.

 انگار سکوت مربی وبازیکن و هوادار کافی نیست و حالا نوبت به کارشناس رسیده. آنهایی که نظر می‌دهند، زیرسوال می‌برند و کارشناسی می‌کنند. روالی بسیار عادی نه تنها در فوتبال دنیا که در فوتبال ایران. هیچ‌کس موجودیت آنها را زیر سوال نمی‌برد. بودنشان و قضاوتشان منافاتی با داوران ندارد. کسی به آنها آفرین نمی‌گوید وقتی که در خانه یا در استادیو و بعد از دیدن چندین و چندباره صحنه‌ها و شاید مشورت با چند نفر تصمیمات داوران را رد یا تایید می‌کنند. کارشان از اسمشان مشخص است. کارشناسی تصمیماتی که گرفته شده و اتفاقاتی که افتاده. نظراتشان نه چیزی را عوض می‌کند و نه اتفاقی را حادث می‌شود. اما انگار کمیته داوران آنها را زنگ خطر می‌داند. حرف‌هایشان، نظراتشان و اعلام وجودشان را. سیاست کمیته داوران این نیست که داورانش کمتر اشتباه کنند، سیاستش این است بر اشتباه داورانش سرپوش گذاشته شود. سرپوشی که هر روز ضخامتش بیشتر می‌شود تا بیشتر صدای مخالفان را بپوشاند.

نوید مظفری، رضا غیاثی و کارشناسان داوری به کمیته اخلاق دعوت می‌شوند. یکی پس از دیگری. کمیته اخلاق وظیفه‌اش از نامش معلوم است. برای آنهایی است که اخلاقی را زیرپا گذشته‌اند اما انگار حالا تعریف جدیدی هم پیدا کرده. جای آنهایی است که اخلال ایجاد می‌کنند. اخلال در سکوت خواسته کمیته داوران مقابل اشتباه داورانش.

هیس. ساکت باشید داوران مشغول اشتباهند.

۲۳ ۴  
آی اسپورت
2017-01-08 16:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
امير
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۳۵
مگه ميشه كارشناس رو به خاطر كارشناسي به كميته اخلاق! دعوت كنن!؟
اسما
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۵۳
اینجا ایران است!کسی حق اعتراض و انتقاد نداره.فک کنین ما تو مدرسه‌م حق اعتراض ب معلمی نداریم!اینا ک جای خود دارن
۹
سید مظفر
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۵۷
دلیل اش اینه که 90 درصد اشتباهات داوری در بازی های استقلال و پیروزی اصلا اشتباه نیست کاملا عامدانه است و کاسبی پشت اش خوابیده خیلی راحت الان تماشاگران پیگیر دقیقا می دونن کدوم داور طرفدار کدوم تیمه بعلاوه حتی اگر 1% طرفداران ناسالم باشند (که بیشترن) کافیه مطمئن باشید بین طرفداران دو آتیشه و داوران همرنگ پول های زیادی هم رد و بدل میشه
اشتباه داوری، یک دروغ قدیمیه هیچ اشتباهی در کار نیست پای یک کاسبی در میونه
علیرضا
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۰۱:۴۳
اگر کمیته انضباطی بود تحلیلتون درست بود ولی وفتی بحث کمیته اخلاق هستش شاید بحث شایعاتی مثل پول گرفتن کارشناسان از بعضی تیمها و کارشناسی بسود اونها و در نتیجه تحت تأثیر قراردادن داورا باشه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر