فهرست
استقلال و فرهاد؛ هتریک پیروزی
استقلال و فرهاد؛ هتریک پیروزی

استقلال و فرهاد؛ هتریک پیروزی

آی اسپورت – سه بازی، سه برد پیاپی. آخرین بار این مورد برای استقلال در زمان استرا اتفاق افتاد، حالا مجیدی بعد از مدتها این اتفاق را رقم زد. این بهترین فکتی بود که می توانست برای این تیم رقم بخورد. حالا هم در جدول دوباره و همچنان مدعی هست و هم در جام حذفی به مرحله بعد صعود کرده. اما چند نکته در این بازی از لحاظ فنی به چشم می خورد.

نکته اول: ماشین سازی انتهای جدولی که در یک هفته رفت و آمدهای زیادی را روی نیمکت خود داشته می توانست به منزله یک بازی تدارکاتی خوب باشد، پس باید علاوه بر بردن و اندوختن سه امتیاز نقشه های جدیدی را چه در ترکیب چه در سبک و سیاق بازی امتحان می شد.

نکته دوم: پاس آخرهای عجولانه استقلال در خط حمله کم کم در حال حذف شدن هست، آنها حالا به درک متقابل از هم برای دادن پاس آخر منجر به گل در حال رسیدن هستند.

نکته سوم: حتی اگر شیخ و دانشگر هم بودند شاید با همین ترکیب ابتدایی استقلال وارد بازی می شد، چرا که احتمالات آینده کادر فنی را ناگزیر به بازی دادن همه بازیکنان و تست همه پلن ها می کند.

نکته چهارم: این استقلال به لوزی حمله اعتقاد زیادی دارد، با شیخ یا بدون شیخ. ارسلان و مرادی باید در شرایط بازی رسمی محک می خوردند.

نکته پنجم: رفتن وریا به دفاع راست، یعنی رقابت در این پست، احتمالا با آماده شدن میلیچ این اتفاق در چپ استقلال هم رقم خواهد خورد، تا بازیکنان درجا نزننn.

نکته ششم: استقلال باید تکلیف خود را روشن کند کهhigh press یا medium press را در دستور کار خود دارد تا در بازی های سخت تر به مشکل نخورد، فاصله خطوط و شکسته شدن خط پرس و ایجاد فضا بر اساس عدم حمایت خودی ها بخصوص در آسیا کار دست این تیم خواهد داد.

نکته هفتم: ریگی بی نهایت خوب بازی می کنداما در این سیستم یا ریگی باید سطح فنی خود را بالاتر ببرد یا استقلال کم کم در این سیستم باید به فکر یک بازیکن دیگر باشد، به لحظات شروع بازیسازی این تیم از خط دفاعی نگاه کنید، باز شدن دو دفاع وسط و حضور ریگی در بین آنها، اما در بدو شروع فشار حریف بخصوص در این بازی که در این حالت حسین پور یار مستقیم ریگی بود قدرت انتقال توپ بی نهایت پایین می آید، هافبک دفاعی های امروزی صرفا درگیر و دونده نیستند و باید توان بازیسازی داشته باشند.

نکته هشتم: استقلال به ثبات برگشته، ذهنیت برنده در حال بیدار شدن و ایجاد شدن هست، از دو بازی نسبتا سخت و یک بازی نسبتا ساده سرافراز بیرون آمده، اما هنوز وزن حرکتی این تیم سنگین هست، رابط بین خط عقب و جلو هنوز در این تیم دیده نمی شود، همان خلا فرمانده داخل زمین.

۶    
آی اسپورت
2021-03-18 11:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر