فهرست
واکاوی پرونده سوپرجام با نقش شفر و ملکی
واکاوی پرونده سوپرجام با نقش شفر و ملکی

واکاوی پرونده سوپرجام با نقش شفر و ملکی

آی اسپورت - «سوپر جام»، اتفاق ویژه‌ای بود که در فوتبال ایران نیفتاد! تا واژه «سوپرجام» تبدیل به پرمصرف‌ترین واژه در دایره لغات فوتبال نویسان در هفته‌های اخیر باشد. پرونده پیچیده سوپرجام حالا تبدیل به یکی از معضلاتی شده که فدراسیونی‌ها با آن درگیر هستند و استقلالی‌ها هم قصد کوتاه آمدن از مواضع خود را ندارند.

استقلالی‌ها در حالی برای احقاق حق خود در پرونده سوپرجام پافشاری می‌کنند و قصد طرح دعوی با صرف هزینه‌های مرتبطه به دادگاه بین المللی ورزش را دارند که چند ماه پیش به راحتی می‌توانستند با این مقوله برخورد کرده و از سوپرجام برای خود یک فرصت می ساختند.

بسته بودن پنجره نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس بهترین فرصت را برای آبی‌های پایتخت ایجاد کرد تا با تیمی قدرتمند در زمان تعیین شده در این بازی حضور یافته و فصل را با روحیه‌ای مناسب آغاز کنند. نه اینچنین با تنش و دعوا. اما آبی ها این فرصت را با دست خود تبدیل به تهدید کردند.

استقلالی‌ها چند ماه پیش می‌توانستند این گره را به راحتی با دست باز کنند اما تصمیمات عجیب باعث شد تا سوپرجام تبدیل به گره کوری شود که حالا حتی باز کردن آن با دندان هم چندان ممکن نمی‌نماید. اگر آبی‌ها در سوپرجام به چالش بزرگی برخورد کرده و امیر حسین فتحی سرپرست این باشگاه با علم به بلا نتیجه بودن، انرژی زیادی را صرف حل و فصل این پرونده کرده و می‌کند، حاصل تصمیمات عجیبی است که چند ماه پیش در مجموعه فنی و مدیریتی استقلال گرفته شد.

در واقع نطفه عدم حضور استقلال در سوچرجام در گفته‌های وینفرد شفر بسته شد. سرمربی آبی پوشان که می‌توانست خیلی راحت و در موعد مقرر در تهران حضور یافته و هم نقل و انتقالات تیمش را مدیریت کرده و هم تمرینات آبی پوشان را به موقع آغاز کند، بر خلاف عرف معمول دیرتر از زمان مقرر به تهران آمد و طولانی شدن تعطیلات شفر بود که هم روند آماده سازی این تیم را مختل کرد و هم منجر به وقفه طولانی در نقل و انتقالات شد.

شفر که شرایط تیمش را برای سوپرجام مناسب نمی‌دید با طرح موضوع نا آمادگی دو تیم استقلال و پرسپولیس و احتمال وقوع مصدومیت برای بازیکنان دو تیم در آستانه رقابتهای آسیایی، خواهان لغو بازی (لااقل در زمان مقرر) شد تا «تخم لق» لغو شدن سوپرجام اینچنین کاشته شود.

پس از آن استقلالی‌ها تیم شان را برای گذراندن اردوی پیش فصل به ترکیه فرستادند و با راهکار (بخوانید ترفندی) کاملا مبتدیانه برنامه اردو را به نوعی تنظیم کردند که در زمان اعلام شده برای برگزاری دیدار سوپرجام تیم شان در تهران نباشند.

بازی غیر معمولی را که شفر در پروژه برگزار نشدن سوپرجام آغاز کرد، ملکی رئیس هیات مدیره آبی‌ها به بدترین شکل ممکن به پایان رساند و بنا به گفته فتاحی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ، او بود که به عنوان نماینده تام الاختیار باشگاه قطعی بودن عدم حضور تیمش در تاریخ ۲۹ تیر در تهران را تایید کرد تا این اعلام مبنای تصمیماتی باشد که به ضرر استقلال تمام شد. فتاحی اعلام کرد که حتی صدای ضبط شده ملکی هم موجود است.

اگر استقلالی‌ها امروز در پرونده سوپرجام مغموم هستند و ناامیدانه تلاش می‌کنند تا این گره کور را به سختی را با دندان باز کنند، این معضل حاصل سلسله اشتباهاتی بود که از راس کادر فنی این تیم (سرمربی) آغاز شد و به راس کادر مدیریتی (رییس هیات مدیره) خاتمه یافت. در واقع تیر خلاص را ملکی عضو هیات مدیره آبی پوشان در این پرونده به پیکر تیم خودش زد.

مهر

۷ ۷  
آی اسپورت
2018-09-12 15:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
معین
چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۵:۵۴
فکر می کنم دیگه داره گند قضیه در می اد که دوستان اینجور نقاب انداختند و در نقش سخنگوی باشگاه پرسپولیس یک طرفه به استقلال هجوم می آورند ...راستی سخنگوی باشگاه پرسپولیس چه کسی بود؟؟؟ام راست میگید چه اهمیتی داره وقتی یک باشگاه انقدر سخنگو داره بقول فیلم اسپارتاکوس منم پرسپولیس!!
۵ ۱
2
چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۱۲
کیسه کش جماعت اونقدر نفهمه و داره رو نفهمی خودش پافشاری میکنه که هرکس هرتوضیحی بده شماها متوجه نمیشین پس زیادی به خودت فشار نیار مثل همیشه شفر اصلا مقصر نیست!!!!!!
كسري
چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۵:۵۸
مطلب خوبي بود ،دقيقا همين اتفاقها افتاد و مقصر اصلي خود شفر بود كه برنامه ي بازي از چهارماه پيشش مشخص بود و شفر اونموقع ميتونست اعتراضشو اعلام بكنه،ولي به دلايلي كه همه ميدونن شفر دير اومد و تمرين دير شروع شد تا بترسه و بره تركيه كه به قول نويسنده ترفند خوبي بود فقط اينجاش اشتباه گفته نويسنده كه ملكي واقعا حرف راست رو زده ،اخه چرا بياد دروغ بگه و بگه كه ما ميايم بازي كنيم درحالي كه تيمشون فرار كرده رفته تركيه.چرا دروغ رو بايد بگه؟؟چرا كار درست و حرفه اي ملكي رو اشتباه ميدونين؟؟واقا كيسه ميتونست تو اون تاريخ يعني سه روز بعد از تركيه برسه براي بازي؟؟بيايد اي كيسه كشها براي يه بار كه شده صداقت داشته باشين بنده خدا ملكي فقط نميخواست دروغ گو جلوه كنه يعني خوب بود مثل فتحي تو برنامه ي نود اونهمه دروغ بگه؟؟طرف اومده راستشو گفته شما ميگين اشتباه كرده؟؟يه نويسنده ي عادل بياد مطلب بزنه راجع به صداقت ملكي اخه چرا همه دوست دارن با دروغ كارشون رو پيش ببرن؟؟خواهشا مطلب بزنين اگه يه ادم صادق تو كيسه پيدا بشه همين ملكي هست بيچاره.
حسین غفوری مزدور هدایتی
چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۶:۲۰
معین جان مگه چرت و پرت های اینا رو تو میخونی ؟؟ دیگه همه ی دنیا فهمید این رای غیر قانونی بوده . این چرت و پرت ها رو احتمالا محقق مینویسه یا اون طباطبایی بزدل .. بذار بخورند سیر شند به امید خدا
۳ ۱
...
چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۱۴
تیم بزدل و ترسوی کیسه فرار کرده ترکیه از ترس تیم محروم این کیسه کش از رای غیرقانونی میگه و پافشاری عجیب این جماعت سنگ پا رو نفهمی خودشون واقعا نمونه عجیبیه
۹
علی پرسپولیسی
چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۶:۳۰
احمقا فرار کردن ترکیه طلبکارم هستن. یارو میگه بیاید نیم فصل دوم مردونه بازی کنیم خخخخخ . پس ما هم به ۱۵ تا تیم لیگ برترو الدوحیل و بقیه تیما میگیم باهاتون بازی نمیکنیم به جاش نیم فصل دوم که بازیکنامون اجازه بازی پیدا کردن بیاید مردونه بازی کنیم :))
خیلی گاوید انصافا :)
!
چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۱۴
الان یه عده استقلالی میان میگن تقصیر شفر نبوده و میخواسته به موقع بیاد سرتمرین ولی وزیرپرسپولیسی نذاشته بره سر تمرین
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر