فهرست
ادعای وزارت؛ بین سرخابی تبعیض نمی گذاریم
ادعای وزارت؛ بین سرخابی تبعیض نمی گذاریم

ادعای وزارت؛ بین سرخابی تبعیض نمی گذاریم

آی اسپورت – معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان‌ گفت: در قبال استقلال و پرسپولیس به یک اندازه مسوولیت داریم و تبعیضی وجود نداشته و ندارد.

  داورزنی با اشاره به ورود به موقع وزیر ورزش و جوانان به ساماندهی اساسی امور دو باشگاه در سه ماه پایانی سال گذشته، گفت‌: جلسات متعددی با مدیران دو باشگاه و کمیته تعیین وضعیت تشکیل شد و پرونده‌های مختلفی که شاید بعضی‌ها بیش از ۱۵ سال باز بود بررسی شد. حتی بعضی از پرونده‌ها رای فیفا را گرفته بود و اگر پیگیری‌های سلطانی‌فر، فدراسیون فوتبال و مدیران دو باشگاه نبود با مشکلات جدی مواجه می‌شدیم. از سوی دیگر روند تامین منابع از اسپانسرها به خوبی طی شد و وضعیت به گونه‌ای شد که این دو باشگاه بدون ریالی کمک از دولت هم به اداره امور جاری پرداختند و هم مبلغ عمده‌ای از بدهی‌های گذشته را پرداخت کردند و درصد کمی از بدهی‌ها به اشخاص حقیقی مانده است که آن هم در حال پیگیری و حل و فصل است. از سوی دیگر نتایج بسیار خوبی هم توسط هر دو باشگاه کسب شد. در طول تاریخ به یاد نداریم همزمان این دو باشگاه به مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان رسیده و چنین وضعیت آماده ای داشته باشند. امیدواریم که هر چه زودتر شرایط واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی فراهم شود و وزارت ورزش به نقش نظارتی و کلان خود بپردازد. کار ما اداره و نظارت کلی است و در مسائل داخلی مثل جذب بازیکن یا مربی دخالت نمی‌کنیم. مشکل هر دو باشگاه مشکل وزارتخانه است و وظیفه داریم به هر نحوی برای حل مساله ورود کنیم و برای ما مهم رفع مشکل است. یک اصل کلی داریم که اگر حال استقلال و پرسپولیس خوب باشد حال فوتبال ملی خوب است.

 معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان‌ درباره حفظ سرمربیان موفق استقلال و پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات گفت: ما از تصمیم باشگاه‌ها حمایت می‌کنیم. وظیفه ما فقط برطرف کردن مشکلات کلان در مباحث بین‌المللی است. به احساسات هواداران احترام می‌گذاریم و حرفشان را می‌شنویم. نقد هیچ ایرادی ندارد و مدیران دو باشگاه هم گوش شنوا در مقابل خواسته‌های منطقی دارند. ما هم خواسته‌هایی که قابلیت اجرا دارند را با تمام وجود پیگیری می‌کنیم اما در مواردی مثل جذب و حفظ بازیکنان برای هیچ باشگاهی دخالت نمی‌کنیم.

 داورزنی در پاسخ به این سوال که آیا باشگاه‌ها حاضرند هفت میلیارد تومان برای یک بازیکن بپردازند؟ گفت‌: وقتی سقف بودجه یک فصل برای کل بازیکنان و کادر فنی بزرگسالان و جوانان یک باشگاه حداکثر ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان است چگونه چنین چیزی ممکن است؟ ضمن این که پرداخت بالا به یک بازیکن روی عملکرد سایرین هم تاثیر می‌گذارد و روحیه تیمی را دچار مشکل کند. توصیه من به مدیران این است که به جوانان اعتماد کنند. استقلال در مقطعی دچار مشکل شد و با همین جوانان خودش را بالا کشید. هرجا ریسک روی جوانان کردیم برنده بودیم و پاسخ این اعتماد را گرفتیم.

 

 ایسنا

  ۷  
آی اسپورت
2018-07-15 11:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
سعیداز خوزستان
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۵۹
این جماعت کیسه کش تو وقاحت و پررویی و طلبکاری نمونه ندارن. 500 هزار یورو ارز دولتی گرفتن الان هم راحت دارن بازیکن 16 میلیاردی و 8 میلیاردی میگیرن
حسین
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۰۶
از برخوردتون با اعتراضات هواداران دو باشگاه کاملا دیدگاهتون مشخصه.از یک طرف با چای و شیرینی پذیرایی میشه و از طرف دیگه با باتوم و بازداشت.
اصغر
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۱۲
خجالت نمی‌کشی مرتیکه هرچی مصیبته واسه استقلاله دلیلش داورزنی و پسر وزیره مرتیکه الدنگ
۲
ملكی : هر چی گفتیم وزیر گفت چشم
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۱۳
پرونده فساد 500 هزار یورو ارز غیر قانونی تعلق گرفته به كیسه باید پیگیری بشه در ثانی اقای داورزنی همین كه كیسه با درامد كمتر نسبت به پرسپولیس همون اندازه پول میگیره یعنی بزرگترین تبعیض و ظلم علیه پرسپولیس این خودش یه پرونده دزدی میتونه باشه اصلا
۸
امیرعباس
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۴۲
راست میگه زبون بسته گفته سرخابی منظورشم اینه که وزارت بین استقلال خوزستان و تراکتورسازی تبعیض نمیگذاره وگرنه که پرسپولیس از همه سواست و تیم ملی آقایون محترم است!
۲
***
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۰۳
خودش میگه چطور یه باشگاه واسه یه بازیکن 7 میلیارد خرج میکنه بعد میگه تفاوتی قائل نیستیم. واریز ارز دولتی و رکورد بستن گرون ترین تیم توسط کیسه رو باور کنیم یا مصاحبه ات رو؟
۶
امید از تفت
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۱۴
ادعای باطلی است و فقط ادعاست. آقای داورزنی خودش مصاحبه کرد و گفت این دو تیم باید اسپانسر مشترک داشته باشند چون اگر اسپانسر جداگانه باشد استقلال ضرر می کند. این مصاحبه خود داورزنی است. اینکه استقلال اسپانسر نداره، مشتری نداره به پرسپولیس چه ربطی داره!!؟ هواداران و به تبع اون درآمد استقلال از سامانه مشترک 30% هم نیست ولی 50% درآمد کسب می کند و همه چیز مساوی تقسیم می شود. اگر اسم این تبعیض، بی عدالتی و حق خوری هواداران پرسپولیس نیست پس چیست!!؟؟
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر