فهرست
رحمان؛ نامزد بهترین آسیایی در سری آ ایتالیا
رحمان؛ نامزد بهترین آسیایی در سری آ ایتالیا

رحمان؛ نامزد بهترین آسیایی در سری آ ایتالیا

آی اسپورت - سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در یک نظرسنجی قصد دارد بهترین بازیکن آسیایی که در سری آ ایتالیا بازی کرده را انتخاب کند که در میان آن ها نام رحمان رضایی مدافع تیم ملی ایران که 8 سال در رقابت های فوتبال ایتالیا و تیم های پروجا، مسینا و لیورنو توپ زد. سایت AFC  در این ارتباط نوشت:

رقابت های باشگاهی فوتبال ایتالیا از مهمترین رقابت های باشگاهی جهان است اما جدا از ستاره های بزرگی مثل پائولو مالدینی و مارادونا، بازیکنانی از فوتبال آسیا بوده اند که توانسته اند با درخشش به سری آ راه پیدا کنند. در طی سال ها عناوینی چون قهرمانی در سری آ ، جام حذفی و سوپرجام ایتالیای توسط بازیکنان آسیایی به دست آمده است که اکنون بیش از یک ربع قرن در فوتبال ایتالیا حضور منظم داشته اند.

اما بهترین و بزرگترین بازیکن آسیایی که درایتالیا توپ زده چه کسی است. نامزدهای بهترین بازیکن آسیایی که در سری آ توپ زده این بازیکنان هستند:

رحمان رضایی(ایران) : 2001-2008

باشگاه ها: پروجا،مسینا، لیورنو

تعداد بازی: 129

گل : 6

رحمان رضایی یکی از بهترین مدافعان دوران مدرن فوتبال آسیا به حساب می آید که وظیفه داشت در زمانی که مهاجمانی در کلاس جهانی در سری آ بازی می کردند از خط دفاعی تیمش محافظت کند. رضایی که در سال 2001 از ذوب آهن به پروجا پیوست بهترین دورانش را در زمان حضور در مسینا رقم زد. او ابتدا کمک کرد این تیم از سری B به سری A صعود کرده و سپس در 36 بازی از 38 بازی تیمش در لیگ ایتالیا بازی کرد. مسینا در در فصل 2004-2005 با رحمان در رده هفتم سری آ قرار گرفت. او در دوره ای که چند ستاره فوتبال ایران در بوندسلیگا بازی می کردند در مسیری متفاوت به ایتالیا رفت.

بقیه گزینه‌ها:

هیدوتوشی ناکاتا(ژاپن)

علی عدنان (عراق)

یوتو ناگاماتو(ژاپن)

مار برشیانو(استرالیا)

کیسوکه هوندا(ژاپن)

آنگ جون هوانگ(کره جنوبی)

تاکایوکی موریموتو(ژاپن)

وینس گرلا(استرالیا)

شونسوکه ناکامورا(ژاپن)

     
آی اسپورت
2020-05-29 12:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر