فهرست
کاش قضاوتی در کار بود
کاش قضاوتی در کار بود

کاش قضاوتی در کار بود

آی‌اسپورت- سرانجام شعارهای حیا کن و رها کن و هشتگ‌های «#فتحی_اوت» در یکی از تلخ‌ترین روزهای تاریخ باشگاه استقلال جواب داد و وزارت ورزش در عملی انجام‌شده مجبور به پذیرش استعفای امیرحسین فتحی شد. وزارت ورزش خیلی زود یک گزینه مسأله‌دار دیگر را به‌عنوان سرپرست باشگاه منصوب کرد و با گزینه‌های جدید مدیرعاملی هم شروع به مذاکره کرد.

اگر شما یک ناظر بیرونی باشید که تازه وارد خاک ایران شده باشید و هیچ‌یک از مناسبات خاص در ایران را هم نمی‌شناسید، همین نقطه فرصت مناسبی است که علت سقوط فوتبال ایران را به‌خوبی درک کنید. این تنها یک مثال از هزاران اتفاق ریز و درشتی است که در فوتبال ما رخ می‌دهد و اضمحلال تدریجی ما را رقم زده است. هرچقدر هم سخنگوی وزارت ورزش هشتگ «معجزه» و «طلوع می‌کنیم» بزند، نمی‌توان حقیقت زشت فوتبال ایران را کتمان کرد.

نقطه‌ای که از آن صحبت می‌کنیم زمان جدا شدن یک مدیرعامل و جایگزین شدن یک مدیرعامل جدید است. حالا اینجا این اتفاق به مدد فشار افکار عمومی، نارضایتی بازیکنان و پیشکسوتان و در صدر همه قهر سرمربی رخ داده است.

اما سؤال اساسی از وزارت ورزش این است که گیریم فتحی را زیر بار فشار افکار عمومی عوض کردید، با عملکرد او چه می‌کنید؟ چه متر و معیاری برای سنجش و بازخواست او دارید؟ با گزینه‌های جدید مدیرعاملی‌تان چگونه می‌خواهید تعامل کنید؟ گزینه‎‌هایی که این چند روز با آنها مذاکره کردید که همه خدا را شکر کارنامه‌های پرباری از خسارت به اعتبار و آبروی باشگاه استقلال دارند، قرار است بیایند و همان کارها را بکنند. سؤال ساده واقعاً اینجاست که چه کسی قرار است پاسخگوی عملکرد امیرحسین فتحی در ماجرای فسخ قرارداد شفر و شکایت بعد از آن باشد؟

خدا را شکر استقلال در این سال‌ها به اندازه کافی بازیکن خارجی استخدام کرد و البته که ممکن است از میان آنها هم یکی دو پرونده دیگر تا سال دیگر به دفتر باشگاه برسد اما همین یک مورد شفر شاید بهترین گزینه برای درک عیب این سیستم باشد. مدیری که با عملکرد نادرست خود هزینه‌ای به باشگاه تحمیل کرده که در برابر آن هم پاسخگو نیست و از باشگاه رفته.

سال بعد که استقلال همچنان در شش و بش جذب بازیکن و تمدید قرارداد مربی‌اش است همین پرونده‌ها سر باز می‌کنند و باز باید کارگروه تشکیل دهید و سازمان‌های دیگر را دخیل کنید و هزاران داستان دیگر تا این قائله را بخوابانید. این وسط کلی پول به هدر رفته، انتظارات هواداران برآورده نشده که هیچ، بیشتر هم شده و میزان نارضایتی آنها هم افزایش می‌یابد و در پایان هیچ کمکی به شکل گرفتن یک ساختار درست در باشگاه استقلال نشده است.
حالا حکایت گزینه‌های جدید مدیرعاملی هم که هر روز با وعده‌های شیک در رسانه‌‌ها مصاحبه می‌کنند همین است؛ کسانی که هیچ تضمینی در برابر عملکردشان نیست.  کسانی که به‌خاطر ضربه‌هایی که پیش از این به باشگاه زده‌اند نه‌تنها بازخواست نشدند بلکه به‌عنوان جایزه بار دیگر شانس نشستن روی صندلی مدیرعاملی باشگاه را هم دارند.

ایران ورزشی

۱۵ ۳  
آی اسپورت
2019-12-15 14:07:00
نظر دهید

۳ نظر
خربین
يكشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸، ۱۴:۳۲
یه لنگی در مورد استقلال بهتره خفه شه و راجع به سوراخ لنگ خودش تحلیل کنه..
(اصلا کاری به خوب بودن و بد بودن فتح الله زاده و فتحی هم ندارم)
۴ ۱
پدر خربین
دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸، ۰۶:۵۲
شل کن پسرم زیرمونه ام حضرتعالی :))))
محسن
يكشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸، ۱۵:۱۶
من تا دیروز دوست داشتم فتل برگرده استقلال.اما دیشب یه مطلب از آقای رستمپور در مورد فتل خواندم و دلم لرزید.
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر