فهرست
شمایی که قایق فوتبال ایران را سوراخ کردید!
شمایی که قایق فوتبال ایران را سوراخ کردید!

شمایی که قایق فوتبال ایران را سوراخ کردید!

آی‌اسپورت- فدراسیون فوتبال و دپارتمان های زیر مجموعه اش نقش ناخدای کشتی فوتبال کشور را دارند، اما افراد صاحب نفوذ منجمله مدیران باشگاهها مدام سرگرم کشمکش با فدراسیون بوده و سرکشی کردند، هر کدام سهم خود از این کشتی را با نگاه ایالتی مدیریت کرده که منجر به آسیب و در آستانه غرق شدن قرار دادن کل کشتی حتی سایرین نظاره گر قرار دادند.  به بیان خیلی ساده وقتی به هر دلیل زور فدراسیون فوتبال به جریان ها و افراد مختلف پیرامون فوتبال نرسد و نتواند اعمال قانون، محرومیت و محدودیت کند ، نقش منفعلانه در پیش گرفته و مدارا می کند که در نهایت به ضرر تمام باشگاه ها و فوتبال ملی می شود.

کاش فدراسیون فوتبال ایران می توانست راسا باشگاه های بدهکار را محروم و توبیخ کند. کاش کمیته انضباطی فدراسیون می توانست احکام مرتبط با شکایت بازیکنان و مربیان خارجی را صادر کند. هر چند دیر شده ولی لازم است آگاهی بخشی و آموزش کارایی و ضمن خدمت برای مدیران باشگاه ها در نظر گرفته شود. بلکه سهم خود از این وضع را بدانند.

در چند ماه گذشته علیرغم صحه گذاری به ضعف های فدراسیون و نقد آن، شاهد اتهام های گوناگون توسط مدیران،  مربیان و بازیکنان بودیم که این فشارها موجب تضعیف فدراسیون شد.

شاید اگر فدراسیون اقدام به محرومیت و جریمه های فراگیر و کسر امتیاز برای متخلفان میکرد در مظان اتهام  خائنانه قرار می گرفت. سکوت پیشه کرد و اکنون فیفا بدون تعارف و توصیه پذیری احکام مستدل و مستند و قاطعانه خود را صادر کرد و اگر غیر از این بود جای تعجب داشت.

یک عرف رایج در حوزه علمیه قم و سایر حوزه ها وجود دارد که آیات عظام و علما بزرگ ، گهگاه پای منبر طلبه ها می‌نشینند و این کار را برای خود بسیار آموزنده دانسته و می‌گویند هر کسی هر در مراتب علمی بالا نیز ممکن است غافل شود. آقایان مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره باشگاه ها ، آقایان سرداران و رجل سیاسی فعال در فوتبال، آقایان صاحب کارخانه و ثروت و قدرت اقتصادی فوتبالی، با تمکین به قانون در چارچوب فدراسیون و عدم تضعیف آن، امروز فوتبال شاهد سنگینی تاوان ندانم کاری شما نبود.

نگاه جزیره ای شما و توجه به منافع تیم خودتان خیلی ها را غرق کرد.

۱۴ ۲  
آی اسپورت
2017-02-04 11:24:00
نظر دهید

۲ نظر
امین
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۲۸
مثاله حوزه علمیه درسته، حتی آن آیت‌الله ها هم قلم بدست می گیرند و نکاتی رو از سخنان اون طلبه جوان یادداشت می کنن، واقعا باید بعضی از مدیران مخصوصاً آقای آجرلو که سال‌ها مدیر عامل پاس و.... بوده باید پای کلاس دکتر طاهری که دو سال نیست مدیر عامل شده بشینه و به جای غرور و فرافکنی مدیریت رو از ایشان یاد بگیره
۳
مهدی
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۳۲
بسیار جالب توجه بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر