فهرست
شکست استقلال؛ نقشه‌راه صعود پرسپولیس!
شکست استقلال؛ نقشه‌راه صعود پرسپولیس!

شکست استقلال؛ نقشه‌راه صعود پرسپولیس!

آی اسپورت - پرسپولیس در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف تیم پاختاکور برود. پاختاکور در مرحله یک‌هشتم نهایی این رقابت‌ها تیم استقلال را شکست داد و این دیدار می‌تواند یک بازی انتقامی برای پرسپولیس محسوب شود.

نکته‌ای که در بازی استقلال و پاختاکور کاملا مشهود بود و به چشم آمد، بازی مالکانه و سرعتی تیم پاختاکور بود که استقلال را اسیر خود کرد تا حدی که مجید نامجومطلق تا پایان بازی هم راه‌حلی برای مقابله با این تاکتیک نداشت. آمار پایان بازی موید همین مطلب بود؛ چراکه استقلال تنها ۳۴ درصد مالکیت توپ را به خود اختصاص داده بود.

تیم پاختاکور همیشه حریف سختی برای تیم‌های ایران است. همین تیم پرسپولیس در فصل پیش لیگ قهرمانان آسیا مقابل این تیم دو بار بازی کرد که نتیجه آن یک شکست و یک تساوی در مرحله گروهی بود. شاید روی کاغذ، تیم پاختاکور تیم آسان‌تری نسبت به دو تیم دیگر عربستانی به نظر برسد؛ اما این احتمال وجود دارد که در پایان بازی پرسپولیس با پاختاکور، نظرات در این خصوص تغییر کند.

پاختاکور یک نقطه ضعف بزرگ دارد؛ این تیم در دفاع و دروازه به اندازه خط هافبک و حمله خود قدرتمند نیست. استقلالی‌ها با وجود عملکرد ضعیف‌شان مقابل پاختاکور بارها می‌توانستند دروازه این تیم را باز کنند و این موضوع می‌تواند برای پرسپولیس یک فرصت ویژه باشد.

یحیی گل‌محمدی باید بارها بازی پاختاکور و استقلال را تماشا کند و نباید فریب بازی با السد را بخورد. درست است که سرخپوشان پایتخت به لحاظ تاکتیکی شرایط بهتری نسبت به استقلال دارند اما بازیکنان پاختاکور به خوبی می‌دانند با تیم‌های ایرانی چگونه بازی کنند.  

قطعا بازی پرسپولیس با پاختاکور یک بازی انتقامی برای فوتبال ایران خواهد بود. اگر به این بازی نگاه ملی داشته باشیم، باید آرزو کنیم که تیم پرسپولیس مقابل پاختاکور به پیروزی برسد، اما بسیاری از هواداران استقلال در بازی چهارشنبه‌ شب، هوادار تیم پاختاکور خواهند بود و اهمیتی به این موضوع نمی‌دهند که همین تیم باعث حذف تیم محبوب‌شان شد.

 

میزان 

۹    
آی اسپورت
2020-09-28 16:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر