فهرست
هواداران استقلال نگران بدعهدی پرسپولیس
هواداران استقلال نگران بدعهدی پرسپولیس

هواداران استقلال نگران بدعهدی پرسپولیس

آی اسپورت - استقلال و شهر خودرو در لیگ قهرمانان آسیا در زمین بی‌طرف بازی نمی‌کنند؛ فعلا چنین تصمیمی نه فقط منحصر به این دو تیم، بلکه موضع هر 4 نماینده ایران است. از وقتی موضوع محرومیت باشگاه‌های ایرانی از میزبانی اعلام شد، شاهد انواع و اقسام شایعات بودیم. هر روز که می‌گذرد زمزمه‌ها و شایعات جدیدی دیگری به گوش می‌رسد که سخت نگران کننده است.

بحث داغ هوادران پرسپولیس و استقلال در فضای مجازی

در شبکه‌های اجتماعی که چرخ بزنی، رگه‌هایی از یک نگرانی بزرگ به چشم می‌خورد؛ در فضای هواداری چیزی شبیه پچ‌پچ و ریزه‌خوانی‌هایی هست که انگار یک گروه این طرف و گروه دیگر آنطرف ایستاده اند و باهم درمورد آینده تصمیمی حرف می‌زنند که هر 4 باشگاه متفق‌القول گرفته‌ و تا امروز عهد بسته‌اند تا پایش بایستند. اما لابه‌لای حرف‌ها یک ابهام که جسته و گریخته در اغلب ذهن‌ها شکل گرفته، همه را سخت نگران می‌کند: «استقلال و شهرخودرو طبق برنامه باید یک هفته دیگر مقابل رقبای خود در پلی‌آف به میدان می‌رفتند و با توجه به زمان اندکی که برای شکایت و فرجام‌خواهی هست، حذف آنها محتمل و به عبارتی قطعی به نظر می‌رسد اما پرسپولیس و سپاهان حدود 20 روز تا نخستین بازی فرصت دارند و اگر AFC بعد از حذف استقلال و شهرخودرو تغییر رویه دهد و شرایط برای میزبانی پرسپولیس و سپاهان در ایران فراهم گردد، چه تکلیف چیست؟ در این صورت چه واویلایی نزد هوادارن فوتبال که به‌پا نخواهد شد!»

در صورت مواجه شدن با چنین مساله‌ای، بازهم سپاهان و پرسپولیس در حمایت از دیگر نمایندکان ایران پای عهد و پیمان امروز می‌ایستند یا در گذر زمان برخی مصلحت‌اندیشی‌ها و از همه مهمتر فشار هوادران بر تصمیم جمعی اثر خواهد گذاشت؟ اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه تصمیمات ضد ایرانی‌اش پلن و برنامه جدیدی پیش روی فدراسیون ایران گذاشت و خدای ناکرده میزبانی  بازی‌های تیم‌ملی را هم به اتفاقات باشگاهی گره زد چه باید کرد؟

فرض محال که محال نیست؛ باشگاه‌های ایرانی پرونده خود را به دادگاه حکمیت ورزش (CAS) می‌برند و بعد از 20 روز حکم به نفع ما تغییر می‌کند اما در شرایطی که دو تیم ما در پلی‌آف شرکت نکرده و حذف شده‌اند، آیا دو تیم دیگر به دلیل بازگشت میزبانی در مرحله گروهی بازی خواهند کرد؟

تردیدی نیست که حاضر نشدن استقلال و شهر خودرو در بازی‌های پلی آف با جرائم و محرومیت‌هایی برای این دو تیم همراه خواهد شد. از جرائم مالی تا منع حضور در ادوار دیگر لیگ قهرمانان و حتی تصمیمات انضباطی که بر سرنوشت تیم‌ها در لیگ داخلی تاثیر بگذارد. لیگ ایران در زمره لیگ‌های حرفه‌ای دنیا است و به نوعی زیرمجموعه FIFA و AFC فعالیت می‌کند.

بدعهدی ممنوع

این روزها که به شدت آستانه هواداری در فوتبال ایران پایین آمده و هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس بر سر بهانه‌های کوچک نه فقط در شبکه‌های اجتماعی مشاجرات بدی دارند، بلکه جذب یک بازیکن از سوی تیم رقیب را بر نمی‌تابند و بارها به همین دلایل مقابل ساختمان باشگاه یا وزارت ورزش تجمع کرده‌اند.

به نظر می‌رسد با فضای حساس فعلی باید تصمیمی اساسی درخصوص حضور یا عدم حضور باشگاه‌هامان در لیگ قهرمانان آسیا بگیریم. اگر امروز پچ‌پچ‌ها و زمزمه‌هایی که در این‌باره وجود دارد را نشنیده بگیریم، درصورت بی‌تدبیری و اشتباه مدیران که در گذشته مسبوق به سابقه است، فریادها و اعتراض هوادران از حذف یک تیم و حضور تیم دیگر کار را به جاهای خطرناکی برساند اما آنوقت شنیدن فریادهای بلند آنها مشکلی را حل نخواهد کرد. اگر باشگاه‌ها با هم عهد بسته‌اند که در این موضوع پای حق خود بایستند، تا آخر باید از منافع یکدیگر دفاع کنند و بسته به شرایط و زمان و مکان یا به بهانه‌هایی نظیر منافع فوتبال پا پس نکشند و به عواقب کار خود فکر کنند.

۵ ۹  
آی اسپورت
2020-01-21 20:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۹ نظر
...
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸، ۲۰:۵۹
اگرچه لغو میزبانی برای همه تیم هاست ولی بالاخره وقتی منافع تیم تون ایجاب کرد یهو همه وطن پرست شدین و حمایت از منافع همدیگه به یادتون افتاد.
استاد اگه شما یادتون رفته ما خوب به خاطر داریم که گله ای میریختین تو پیج الهلال و فیفا و بقیه
پرچم ژاپن ورزشگاه میبردین
توییت میزدین بازی های اسیایی جنبه ملی نداره
۴
علی پرسپولیسی
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸، ۲۱:۰۵
به درک که کیسه کشا تو پلی آف هستن و میخوان بازی نکنن. ما تو دور گروهی هستیم و نهایتا تو دور برگشت میتونیم همه میزبانی هامونو استفاده کنیم. آویزون میکنیم هر الاغیو که بخواد تیم ما رو قربونی تیم حکومتی کثیفشون کنه.
انصاریفرد و بقیه مدیرای پرسپولیس بدونن که شلوارشونو تو خیابون در میاریم اگه تن به این خفّت بدن. فشار اگر هست که هست به نشونه اعتراض استعفای دسته جمعی کنید.
به خاطر تیم کثیف حکومت انصراف بدید از بازیا پاره اید.
۴
امید
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸، ۲۱:۲۸
فقط یه آدم خل و چل میتونه چنین مطلبی بنویسه. واقعاً در تعجبم که یه عده نمی فهمند موضوع ملی و سیاسی یعنی چی
۱
عباس
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸، ۲۱:۵۷
کی با کیسه ها عهد بسته که ما خبر نداریم. اگرم انصاری فرد داره خریت میکنه بخاطر فشار بابا مسعوده که نمبتونه تحمل کنه ما قربانی نشیم. ما چرا بخاطر استقلال باید محرومیت و بقیه تنبیه های ای اف سی رو به جون بخریم؟
۳
سعید مناویچ از خوزستان
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸، ۲۲:۲۷
نگران بد عهدی نباشید

پرچم ژاپن را بر افرازی

یادتونه چقدر برای محرومیت پرسپولیس از میزبانی جشن گرفتید
۴
عارف
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸، ۲۲:۳۸
به جهنم کیسه حذف بشه چه ربطی به باشگاه پرسپولیس داره این کافی نبود که خرج کیسه رو ما بدیم حالا بخاطرشون حذف هم بشیم مگه کیسه تو آسیا غیر از اینکه آبروی ایرانو ببره چه غلطی کرده
۴
توهم عابیها، اوبیها:)))
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸، ۲۳:۵۴
سُس ننه تخمه ژاپنیا
۴
Ali
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸، ۰۲:۳۹
مادیروز هم به انصاریفرگفتیم مسائل کیسه به ماربطی نداره.شماهم خودتو برای تیم محبوبت به اب واتیش نزن خبردلار جیره بگیر فتل
۴
محسن
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸، ۰۸:۲۵
نویسنده به ظاهر محترم . میخواستم نظرتون رو در مورد عهدی که ناسیون برای بردن پرچم ژاپن به ورزشگاه باه بسته بودن بدونم. اونجا پرسپولیس تیم ایران نبود . اونجا عزت و شرف و عهد و پیمان مطرح نبود. به نظرت هوادار پرسپولیس فراموش کرده.یا شما خودتو به نف ... ی زدی
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر