فهرست
درس‌هایی برای پیولی از اینتر VS یوونتوس
درس‌هایی برای پیولی از اینتر VS یوونتوس

درس‌هایی برای پیولی از اینتر VS یوونتوس

آی اسپورت اینتر هنگام استخدام فرانک دی بوئر، باید این نکته را متوجه می‌شد که مربی هلندی یک فلسفه جدید با خود می‌آورد. فلسفه ای که خود چندین فصل زمان برای جا افتادن می‌خواهد. وقتی او بعد از تنها 11 بازی اخراج شد، معلوم بود که اینتر این نکته را متوجه نشده. حالا که وارد ماه فوریه می‌شویم، تقریبا همه دی بوئر را از یاد برده اند و اینتر با مربی جدید خود پیولی کاملا احیا شده. روند فعلی اینتر کاملا بر خلاف روندیست که اینتر دی بوئر قبل از رسیدن به بازی یووه طی کرد. با این وجود، رویکردی که دی بوئر در آن تک بازی برابر یووه داشت را اینتر نباید نادیده بگیرد.

آن موقع، اینتر در فرم بدی به دربی دی ایتالیا رسید. او با تیمش پیش فصل را تجربه نکرد و در پیدا کردن ریتم و تیم مورد نظرش به مشکل خورده بود. یک شکست بد از کیوو، تساوی حوصله سر بر برابر پالرمو و یک برد نه چندان دلچسب برابر پسکارا حاصل کار اینتر قبل از رویارویی با یووه بود. در بازی وسط هفته یورو لیگ هم آن ها شکست خورده بودند. طبیعتا این برای دی بوئر در مورد رویکردش برابر یووه سردردی حسابی را ایجاد کرده بود.

او سعی داشت فلسفه قدیمی اش در آژاکس را در اینتر پیاده کند. شاید کم کم این جلوی تیم های کوچک‌تر جواب می‌داد، اما آیا می‌شد جلوی یووه هم با همین رویکرد بازی کرد؟ او در آخرین بازی تیمش با سرعت زیادی کار را شروع کرد، اما آیا یووه هم اجازه می‌داد اینتر به راحتی در زمین حریف پاسکاری کند؟

این مربی 46 ساله شاید به روز‌های قدیمی‌اش در آژاکس نگاه کرد. مسابقه‌ای برابر رئال مادرید که او کار را روی کاغذ با سیستم 3-3-4 شروع کرد، اما در عمل بدون توپ آژاکس آرایش 0-6-4 داشت. اساس اصلی سیستم، بازگشت دو وینگر تیم به عقب و کمک به خط دفاعی بود. هنگام گرفتن توپ هم این دو نفر باید ضد حمله را پایه ریزی می‌کردند. آیا این رویکرد برابر یوونتوس هم جواب می‌داد؟

در نهایت کاری که اینتر انجام داد، پرس شدید یووه از همان سوت آغاز مسابقه بود. آن ها از ادر به جای پریشیج استفاده کردند و به نوعی انگار آرایش 4-2-4 داشتند. هدف خراب کردن بازی مدافعان یووه و خط هافبک آن ها بود. البته این حرکت ریسک بالایی داشت و کمی فضای بیشتر در مناطق بالاتر زمین به یووه می‌داد. اما به هر حال این ریسک جواب داد. اینتر بازی یووه را تا حد امکان کوچک کرد و این باعث شد تا توپ بیش از حد عادی به بیرون برود. سرعت بازی مرتب قطع می‌شد و این به نفع اینتر بود. با این ریسک زیاد، اینتر از گری مدل به عنوان هافبک میانی استفاده کرد تا پشت سر بازیکنان تهاجمی پوشش لازم را ایجاد کند.

با توجه به این که یووه در آن بازی با سه دفاع بازی کرد، اینتر هنگام مالکیت توپ فضای زیادی پیدا می‌کرد، چیزی که کمتر برابر تیم های کوچک‌تر شانسش را داشتند. اینتر در پایان موفق شد بازی را با نتیجه 1-2 ببرد.

حالا اینتر با هفت پیروزی پیاپی به تورین سفر می‌کند و مشخص است که پیولی برای آن‌ها تفاوت را رقم زده. با این وجود اینتر باید مراقب باشد که بیش از اندازه به یوونتوس احترام نگذارد. این اینتر خوب پرس می‌کند، اما بارها دیده شده که آن ها بازی را کند آغاز می‌کنند و در اواخر پرسینگ را آغاز می‌کنند. این درست است که پیولی رویکرد جنگیدن تا آخرین لحظه را به تیم تزریق کرده، اما بلوپرینت دی بوئر در بازی رفت را هم نباید نادیده گرفت.

شاید بتوان گفت یووه مرد هلندی را کمی دست کم گرفته بود، اما به هر حال آن بازی برای اینتر جواب داد. پیولی ساختار محکم و منظم تری را در اینتر بوجود آورده، و تاکتیک هایش خیلی با تاکتیک دی بوئر در آن بازی فرق ندارند. بلوپرینت آنجا هست و پیولی هم نیاز به کپی برداری کامل ندارد، اما او حداقل می تواند از صفحات اول نت برداری کند و در تورین بازی را فشار زیادی شروع کند.

۳    
آی اسپورت
2017-02-04 16:28:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر