فهرست
نقش سه کارته‌ها در شکست استقلال در تبریز
نقش سه کارته‌ها در شکست استقلال در تبریز

نقش سه کارته‌ها در شکست استقلال در تبریز

آی اسپورت - استقلال در روزی که می توانست تمام نظرات را به سوی خود برگرداند در یکی از حساس ترین بازی های خود در نیم فصل دوم باز هم در یک دیدار 6 امتیازی  دست خالی زمین را ترک کرد تا امیدهایش برای کسب عنوان قهرمانی کم رنگ تراز قبل شود. به هر حال بعد از یک شکست تلخ به طور طبیعی باید به دنبال عوامل آن ناکامی گشت تا شاید با عدم تکرار اشتباهات به کسب موفقیت نزدیک تر شویم. یکی از دلایلی که صحت این ادعا را تایید می کند، استقلال در وهله اول به خودش بازی را واگذار کرد؛ کارت های بی موقع و اعتراضاتی که بیشتر ناشی از عدم اگاهی از مسئولیتی است که بازیکنان این تیم دارند.

محمد دانشگر در دیدار مقابل پیکان شاید بهترین  بازیکن آن دیدار بود. وی در اوج آمادگی درآن بازی یک گل را از روی خط دروازه به زیبایی بیرون کشید؛ یک پاس گل بسیار زیبا برای تبریزی ارسال کرد و برای این که روند کلین شیت های استقلال ادامه پیدا کند نقش مهمی ایفا کرد. در دیداری که استقلال به راحت ترین شکل ممکن توانست 4 گل به ثمر برساند محمد دانشگر در یک صحنه که به نظر نمی رسید خطایی انجام داده باشد به داور اعتراض کرد که جریمه اش کارت زرد بود و آبی ها آماده ترین دفاع خود را برای این بازی از دست دادند.

از طرفی دیگر بر هیچ کسی پوشیده نیست که استقلال بعد از رفتن امید ابراهیمی دچار افت فاحشی شد و برای اینکه فرشید باقری بتواند تا حدی شرایط را در آن پست به سطح قابل قبولی برساند تاوان زیادی داد. حالا که فرشید باقری این روزها مرکز ثقل استقلال محسوب می شود  بدون اینکه به عواقب کارش فکر کند توپ را به ابتدایی ترین شکل ممکن با دست می زند تا او هم از بازی بعدی مقابل تراکتورسازی محروم شود.

انصافا آیا چنین تیمی با این درجه از تمرکز استحقاق شکست دادن تراکتورسازی تا بن دندان مسلح است در شهر خود، تبریز دارد؟ استقلال در سال های گذشته با تیمی به مراتب قوی تر و متمرکزتر در برابر تراکتوری به شدت ضعیف تراز این فصل موفق نبوده است  چه رسد در این فصل که تراکتور با اضافه کردن بازیکنانی مثل دژاگه، حاج صفی، شجاعی و بازیکنان بریتانیایی از هر فصلی به فتح جام امیدوارتراست.

آیا واقعا برای مدیران و مسئولین این تیم چه در بعد فنی و چه درابعاد اجرایی چنین سوالی پیش نیامده در بازی که با 4 گل به پیروزی رسیدیم چه نیازی به اعتراض بازیکنی است که در قلب دفاع در آستانه محرومیت به سر می برد؟ یا آنکه بازیکنی که این روزها، تیمش بیش از همیشه به او تکیه کرده باید تا این  حد آماتور مرتکب هند شود؟ نکته جالب توجه این که آمار نشان داده استقلال در تمام بازی هایی که در این فصل بازی را واگذار کرده از داشتن یکی از دو هافبک تدافعی خود (کریمی و باقری)  محروم بوده است.

ورزش 3

 

۱    
آی اسپورت
2019-02-16 19:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر