فهرست
سوال روز؛ AFC ترکمنستان را تایید می‌کند؟
سوال روز؛ AFC ترکمنستان را تایید می‌کند؟

سوال روز؛ AFC ترکمنستان را تایید می‌کند؟

آی اسپورت – باشگاه استقلال امروز اعلام کرد که کشور ترکمنستان را برای میزبانی از تیم الهلال عربستان در لیگ قهرمانان آسیا به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی کرده است. در دو سال گذشته نمایندگان ایران کشور عمان را برای میزبانی از نمایندگان عربستان معرفی کرده بودند اما با اتفاقاتی که در بازی‎های آنها در مسقط افتاد دیگر ایرانی‎ها تمایلی به انتخاب این کشور ندارند.

حالا سوال این است که آیا کنفدراسیون فوتبال آسیا امکانات کشور ترکمنستان و ورزشگاه‌های این کشور را تایید می‎‌کند یا نه؟ با توجه به این که ترکمنستان دو سال پیش در رقابت‌های انتخابی جام ملت‌های آسیا در کشور خود از حریفانش میزبانی کرد، به احتمال زیاد مشکلی برای تایید ورزشگاه‌های این کشور وجود نخواهد داشت. حدود دو سال پیش تیم ملی ایران در ورزشگاه عشق‌آباد مهمان تیم ملی ترکمنستان بود و این نشان می‌دهد که این ورزشگاه استانداردهای لازم برای برگزاری یک رقابت در سطح اول قاره آسیا را دارد. ورزشگاه عشق‌آباد که احتمالا ورزشگاه مورد نظر استقلال برای میزبانی از الهلال است 20 هزار نفری است، ورزشگاه کوپتداق هم یک ورزشگاه بین‌المللی 26 هزار نفری است و استادیوم المپیک عشق‌آباد هم با گنجایش 45 هزار نفر، استادیوم‌هایی هستند که توانایی میزبانی رقابت‌های مهم آسیایی را دارند و کنفدراسیون فوتبال آسیا قاعدتا نباید مشکلی با تایید این 3 ورزشگاه داشته باشد.   

۹۹ ۶  
آی اسپورت
2018-01-08 18:54:00
نظر دهید

۶ نظر
شو وزیر و افتخاری
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۱۴
این بازی جدید افتخاری واسه منحرف کردن ذهن هوادارا از جدایی جباریه، پارسالم طاهری رفت سراغ ترکمنستان ولی نشد برگشتن عمان
رضا
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۴۹
قطر خدایی خیلی مناسبه .
ميلاد
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۵۶
يك پرسش ايا بازي نميشه در ارمنستان برگزار بشه؟ هم نزديكه هم خود استقلال تجربه اردو رو داره. هم ترفدار داره. براي استقلا زياد هزينه نداره. اصلا هم به نفع عربستان نيست.
۳
پیمانوف
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶، ۰۲:۱۷
متاسفانه امکانش نیست چون ارمنستان جز یوفا هست و نه کنفدراسیون آسیا...
كامران
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶، ۰۸:۱۹
چورمنگ ارمنستان در اروپاست
ویلی
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶، ۰۹:۱۵
دوست عزیز ارمنستان جزو اروپاست....بازی قاره ای آسیا اونجا رسمیت نداره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر