فهرست
چشمی: مدیران استقلال فقط دروغ می‌گویند
چشمی: مدیران استقلال فقط دروغ می‌گویند

چشمی: مدیران استقلال فقط دروغ می‌گویند

آی اسپورت- روزبه چشمی بعد از تساوی ۲-۲ تیمش مقابل  پیکان در جمع خبرنگاران گفت: می‌دانید که شرایط در این بازی چقدر غیرعادی بود. در تمام سال‌های این فوتبال و فکر کنم در تاریخ فوتبال ایران هیچ وقت استقلال چنین شرایطی نداشت؛ اینکه به یکباره قبل از بازی متوجه شوید که سرمربی در تمرین نیست و قرار است ایران را ترک کند. متاسفانه مسئولان باشگاه ما خیلی بی‌خیال هستند. شب گذشته اعضای هیئت مدیره در محل اردوی تیم حضور پیدا کردند و طوری صحبت می‌کردند که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده و یک بازیکن از جمع ما جدا شده و قرار است ۲۴ نفر دیگر جای او را پر کنند. طوری حرف می‌زدند که گویا یکی از ستاره‌های تیم قرار است در بازی پیکان نباشد.

 خدا شاهد است وضع ما خیلی خراب است، خراب که چه بگویم افتضاح است. مربی‌ای که با او ۱۲ بازی روند خوبی در پیش گرفته و به صدر جدول رسیدیم را از دست داده‌ایم و مسئولان باشگاه عین خیال‌شان نیست. این بازیکنان در تاریخ باشگاه استقلال مظلوم‌ترین نفرات هستند. من و وریا غفوری کمترین دریافتی را داشته‌ایم. وریا 2-3 درصد قراردادش را گرفته و من هم ۴ درصد. البته بیشتر از این دریافتی داشته‌ایم اما هرچه بوده مربوط به طلب فصل پیش‌مان بوده است. در کل وریا ۶۵ میلیون گرفته و من ۱۰۲ میلیون در حالی که الان هفته چهاردهم هستیم و یک بازی دیگر نیم فصل به اتمام می‌رسد. فکر کنم کمترین دریافتی را در بین تیم‌های لیگ‌برتری باشگاه ما داشته است. البته شاید بگویید نفت آبادان و شاهین بوشهر هم اوضاع مالی خوبی ندارند اما ما هم از نظر مالی در رده همان تیم‌ها هستیم.

 اگر امروز بازی را می‌بردیم و در صدر جدول می‌ماندیم هفته بعد چه اتفاقی می‌خواست رخ دهد؟ آیا قرار بود ما این روند را ادامه دهیم؟! هیچ کس در باشگاه ما جوابگو نیست. استراماچونی قبل از بازی با سپاهان به من و وریا گفت باشگاه پرداختی به وی را انجام نداده و دیگر نمی‌تواند این شرایط را تحمل کند. ما این موضوع را به مدیریت باشگاه انتقال دادیم، اما اهمیتی ندادند تا اینکه استراماچونی گذاشت و رفت.

 باشگاه اعتقاد دارد این پول را به حساب صرافی ریخته است، اما چرا دقیقه ۹۰ این کار را کردند؟ اگر ما تحریم هستیم که همه این قضیه را می‌دانند و در این شرایط باید زودتر از اینها برای پول استراماچونی اقدام می‌کردند تا کار به اینجا نکشد. از اول فصل تا حالا صد مشکل داشتیم، خیلی کمبودها وجود داشته اما حرفی نزدیم، اما حداقل  اجازه نمی‌دادند کار به اینجا بکشد و سرمربی‌مان را هم از دست بدهیم. واقعاً عکس‌العملی که من از اعضای هیئت مدیره دیدم خیلی عجیب بود و اصلا برایشان مهم نبود که چه اتفاقی افتاده است. ما برای این بازی فقط بهزاد غلامپور را به عنوان مربی روی نیمکت‌مان داشتیم و طبیعی است که این اتفاق تاثیر منفی روی همه بازیکنان بگذارد. اگرچه اکثر بازیکنان با تجربه هستند اما این اتفاق تاثیر منفی روی روحیه بچه‌ها گذاشت.

 فاصله بازی ما با شهرخودرو و پیکان فقط ۵ روز بود و ۲۰ روز دیگر هم ما ۴، ۵ بازی خود را انجام داده و نیم فصل تمام می‌شد. شاید بهتر بود استراماچونی به ما و تیم  احترام گذاشته و این چند روز را هم می‌ماند و وقتی بعد از ۲۰ روز پول نمی‌دادند می‌رفت. در بازی با پیکان از نبود استراماچونی و اتفاقاتی که افتاد خیلی ضربه خوردیم. 2 روز قبل از بازی شوک عجیبی به تیم وارد شد، بازیکنان سر تمرین بودند و وریا به من زنگ زد و گفت زودتر خودت را برسان که شرایط اصلا خوب نیست. ما از بازیکنان خواستیم روی تمرین و بازی تمرکز کنند تا ببینیم چه می‌شود اما متاسفانه مسئولان باشگاه ما خیلی بی‌خیال هستند، اگر واقعا زودتر به مشکلات می‌رسیدند الان این شرایط را نداشتیم.

 نمی‌خواهم حرفی از رفتن و یا آمدن کسی بزنم اما روزی که احساس کنم مفید نیستم باید بروم. تا کی بمانم و توهین بشنوم؟ وقتی نمی‌توانم کار کنم باید بروم تا حداقل فردی دیگر جانشینم شده و بتواند کار مثبتی انجام دهد. نمی‌خواهم این حرف را بزنم و شاید زدن آن خوب نباشد اما شرایط ما یک تیم بی‌صاحب شده‌ایم. ما را وسط گذاشتند و از یک طرف داورها می‌کوبند، از طرف دیگر باشگاه، هیئت مدیره، ارگان‌های مختلف، اسپانسرها و... .

 به ما می‌گویند اسپانسر دو سال است که به باشگاه بدهکار است، چه فایده‌ای دارد وقتی نمی‌توانید حق باشگاه را از اسپانسر بگیرید؟ اگر موقعی که اسپانسر پول نمی‌داد یقه آن را می‌گرفتید الان کار به اینجا نمی‌کشید. متاسفانه نه با ما با خودشان هم رو راست نیستند. فقط با دروغ و دروغ کار‌هایشان را پیش می‌برند. تا کی می‌خواهید به هوادار، بازیکن و مربیان دروغ بگویید، به این شکل نمی‌شود مدیریت کرد. اصلا این شرایط برایشان مهم نیست، اگر تا ۱۰ هفته دیگر هم این وضعیت ادامه داشته باشد برای آقایان اصلا مهم نیست که چه بلایی سر استقلال آمده است.

 تا چه زمانی مسئولان می‌خواهند بی‌خیال باشند؟ بی‌خیالی آنها باعث شد کار به اینجا بکشد. این مردم حق دارند اعتراض کنند و ناراحت باشند. مردم ما به چه چیزی باید دلخوش کنند؟ طاقت نیاوردند که ما ۷۲ ساعت صدر جدول باشیم و ما را پایین کشاندند. بیشتر از ۳ روز نگذاشتند هواداران ما خوشحال باشند. امروز این بازی ۲-۲ شد و دو امتیاز حساس را از دست دادیم. کاری کنند همین فردا استراماچونی برگردد ولی چه فایده که این دو امتیاز از دست ما رفته است. امروز تمرکز نداشتیم و کاملاً مستحق باخت بودیم.

مدافع تیم فوتبال استقلال درباره این که گفته می‌شود ممکن است فرهاد مجیدی جای استراماچونی را بگیرد، گفت: من از شما می‌پرسم، مربی را چه زمانی عوض می‌کنند مگر غیر از این است که باید مربی نتیجه نگیرد و بعد برکنار شود، اما ما صدر جدول هستیم و مربی‌مان را فراری دادند. بروند مربی خارجی بیاورند، بروند دنبال پوچیتینو، اما چه فایده، وقتی ما امروز دو امتیاز از دست دادیم و این شرایط را داشتیم. اگر استراماچونی فردا برگردد و ما همه بازی‌های بعدی‌مان را ببریم، این دو امتیاز دیگر بر نمی‌گردد. اگر هم استراماچونی برگشت ما از او ناراحتیم و باید جوابگو باشد که چرا در این شرایط حساس گذاشت و رفت. بازگشت او هم آبرویی که از استقلال رفته را بازنمی‌گرداند. هیچ وقت فراموش نخواهد شد که امروز ما سرمربی روی نیمکت نداشتیم.

۳    
آی اسپورت
2019-12-10 01:21:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر