فهرست
گزینه ارزان برای خط حمله؛ هدیه فولاد به پرسپولیس؟
گزینه ارزان برای خط حمله؛ هدیه فولاد به پرسپولیس؟

گزینه ارزان برای خط حمله؛ هدیه فولاد به پرسپولیس؟

آی اسپورت - پرسپولیس بعد از گذشت هفته‌ها از جدایی جونیور، هنوز نتوانسته یک مهاجم خارجی جدید جذب کند. شایعه حضور آنتونی استوکس، در این تیم جدی شده و با منتفی شدن حضور اوساگونا در فولاد، آن‌ها صاحب یک گزینه کم دردسرتر و ارزان‌تر هم هستند. گزینه‌ای که البته، به همان اندازه که جذب ساده‌تری دارد به لحاظ کیفیت هم از سایر گزینه‌ها پایین‌تر است.

اوساگونا برای نیم فصل دوم، با فولاد به توافق رسیده بود. با این حال قانون جذب 3 بازیکن غیر آسیایی، باعث شد پس از جذب پاتوسی و ادامه همکاری با پریرا و کولیبالی، حضور اوساگونا در این باشگاه منتفی شود. اوساگونا پیش از این، برای ذوب آهن هم در ایران بازی کرده است. او فصل پیش، در تعطیلات زمستانی به ذوب آهن پیوست. در لیگ برتر، نمایش خوبی نداشت و فقط هفته آخر مقابل نفت مسجدسلیمان توانست گل بزند. با این حال گلزنی در هر دو مسابقه پلی آف لیگ قهرمانان مقابل الکویت و الغرافه، باعث شد عملکردش در ایران مورد توجه قرار بگیرد.

او این فصل، در ججو یونایتد کره جنوبی 9 بازی کرد و فقط یک گل زد. پیش از ذوب آهن هم او لیگ ستارگان قطر را، بدون هیچ گل زده‌ای ترک کرد. آخرین فصل نسبتا خوب اوساگونا، به دو سال قبل و زمان حضورش در دسته دوم بلژیک برمی‌گردد. فصلی که توانست در 22 بازی، 5 گل برای وسترلو بزند. کارنامه‌ای که البته، نسبت به دسته دوم فوتبال بلژیک درخشان محسوب نمی‌شود.

بازی در کشورهای مختلف مثل مراکش، بلژیک، ایران، قطر و کره جنوبی، از اوساگونا یک مهاجم باتجربه می‌سازد. با این حال او بجز دوران حضورش در کزابلانکای مراکش، نه مهاجم درخشانی بوده و نه کیفیتی در سطح یک تیم مدعی قهرمانی داشته است. انتخاب او برای پرسپولیس، یک انتخاب ارزان قیمت اما پرریسک خواهد بود. آن هم پس از جونیور، که پرسپولیسی‌ها جایی برای یک خرید ناموفق دیگر ندارد.

۱    
آی اسپورت
2020-01-12 20:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر