فهرست
از رونالدو تا کریمی: توهم توهین کی‌روش!
از رونالدو تا کریمی: توهم توهین کی‌روش!

از رونالدو تا کریمی: توهم توهین کی‌روش!

آی اسپورت- کارلوس کی‌روش ول‌کن برانکو نیست و هر روز شدت حملاتش به مرد کروات را بیشتر می‌کند. بهانه مربی پرتغالی هم یک جمله است: «برانکو بدترین توهین زندگی‌ام را به من کرده.» اما آیا واقعا اینطور است؟ برای اینکه ادعای کی‌روش را محک بزنیم، بد ندیدیم بخش بسیار کوچکی از انتقادهای داخلی و خارجی از او ظرف چند سال گذشته را مرور کنیم. مسلما چه در بخش حملات داخل کشور و چه در قسمت هجوم‌های خارجی، می‌شد چندین برابر بیشتر از این مثال آورد اما ما به همین مقدار بسنده کردیم. خودتان بخوانید و ببینید اینها توهین است یا آنچه برانکوی بخت‌برگشته به زبان آورده؟

حملات خارجی‌ها

- کریس رونالدو (بعد از حذف پرتغال از جام‌جهانی2010): «از من نپرسید؛ دلیل ناکامی پرتغال را فقط کی‌روش می‌داند.»

- مک‌منمن (بازیکن پیشین رئال مادرید): «بر خلاف دل‌بوسکه، از کی‌روش هیچ چیز یاد نگرفتم چون زیاد با او کار نکردم. خیلی عجیب بود که جای دل‌بوسکه که اخراج شده بود نفر دوم نیمکت منچستریونایتد را انتخاب کردند. به نظرم انتخاب کی‌روش مسخره بود و فکر نمی‌کنم هیچ زمان دیگری این اتفاق عملی شود.»

- روی کین (هافبک پیشین منچستر یونایتد): «من یک بار سر تمرینات به کی‌روش گفتم: لطفا شما درباره وفاداری به باشگاه برای من صحبت نکنید! شما این باشگاه را پس از سال‌ها ترک کردید و یک سال به تیم رئال‌مادرید پیوستید. در آنجا سخنی از وفاداری نبود، پس خواهشا راجع به وفاداری با من حرف نزنید. من پیشنهادهایی از یوونتوس و بایرن‌ مونیخ داشتم ولی به خاطر منچستر این پیشنهادها را رد کردم. من بعدها به خاطر درگیری با او ناچار به عذرخواهی شدم اما الان به شدت از آن عذرخواهی پشیمانم.»

- ستون‌نویس روزنامه آبولا: «پرتغال کی‌روش بسیار قابل پیش‌بینی بود. بیشتر مسئولیت‌ها روی دوش رونالدو بود و سیستم نامتجانس تیم موجب سرخوردگی ستاره رئال و هم‌تیمی‌هایش شده بود.»

- لوئیز هورتا،‌ رئیس پیشین آژانس مبارزه با دوپینگ پرتغال: «بعد از عذرخواهی کی‌روش، دیگر دلیلی برای ادامه شکایت من از او وجود ندارد.»  دلیل طرح این شکایت، جلوگیری کارلوس از انجام تست دوپینگ توسط افسران مربوطه بوده که شش ماه محرومیت کی‌روش را هم به دنبال آورد.

- الکس فرگوسن (سرمربی پیشین منچستریونایتد): «نمی‌دانم. ببه تنها بازیکنی است که من بدون تماشا کردن بازی‌هایش او را به خدمت گرفتم.» توضیح اینکه این بازیکن پرتغالی با نام کامل تیاگو مانوئل دیاس کوریرا به ابتکار شخص کی‌روش با مبلغی هنگفت جذب منچستر شد و یکی از ناموفق‌ترین بازیکنان تاریخ این باشگاه لقب گرفت. سال2011 اعلام شد پلیس پرتغال قصد دارد در زمینه این انتقال عجیب تحقیقاتی را انجام بدهد!

حملات داخلی‌ها

- علی کریمی: من خجالت‌زده و شرمنده بودم که می‌دیدم کی‌روش به خاطر دریافت نکردن پاداش تساوی مقابل نیجریه خودش را در اتاق حبس کرده بود. کی‌روش اگر شهامت دارد چرا پای استعفاهایش نایستاده؟ شاید چون پیشنهاد نداشت!

- محمد مایلی‌کهن: کی‌روش به نوعی با اهانت به دیگران اعلام حضور می‌کند.

- خداداد عزیزی: آقای کی‌روش! شما اگر در جام‌جهانی ما را برای اولین بار به دور بعدی می‌بردید یا قهرمان جام‌ملت‌های آسیا می‌کردید، هر چیزی می‌گفتی، باید گوش فرا می‌دادیم و اطاعت می‌کردیم اما حتی نتایجی که برانکو گرفته را نتوانستی بگیری. ما حداقل در جام‌ملت‌های آسیا با برانکو سوم شدیم اما شما همین کار را هم نتوانستی بکنی.

امیر قلعه‌نویی: آنهایی که  پیرو کی‌روش هستند، دنبال این هستند که ریشه فوتبال را از بین ببرند. ببینید چطور از کی‌روش حمایت می‌کنند؟ این افراد یک دار و دسته تشکیل داده‌اند تا فوتبال را به این روز بکشند. چرا زمانی که برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم ملی ایران بود، چنین مشکلاتی نداشتیم؟ مگر با برانکو به جام‌جهانی نرفتیم؟ چرا آن موقع این مشکلات نبود و بین برانکو و مربیان ارتباط وجود داشت؟

- مجتبی جباری: من سه سال زیر نظر کی‌روش در تیم ملی کار کردم ولی در این مدت از نظر فنی پیشرفتی نداشتم! همه بازی‌های ایران در جام‌جهانی برزیل را دیدند. ما برنامه فنی خاصی نداشتیم و سرمربی به بازی دفاعی روی آورده بود.

- هادی عقیلی: کادرفنی تیم ملی به من گیر می‌دهد و حتی نسبت به پولی که از باشگاه گرفته‌ام اعتراض کرده است. من پولم را از باشگاه گرفتم و برای آن زحمت می‌کشم و به هیچ کس از جمله کی‌روش هیچ ربطی ندارد. خصومت كی‌روش با من شخصی است و برای اینکه می‌خواهد مرا تخریب کند دست به هر کار و رفتار بچگانه و آماتوری می‌زند.

- مهدی رحمتی: مربی از خارج آورد‌‌‌‌ه‌ایم که کارنامه‌اش مشخص است. او هر جا بود‌‌‌‌ه به عنوان نفر د‌‌‌‌وم کار کرد‌‌‌‌ه و موفق هم بود‌‌‌‌ه است. به همین خاطر من به فد‌‌‌‌راسیونی که به خاطر ترسش هیچ صحبتی نمی‌کند‌‌‌‌ پیشنهاد‌‌‌‌ می‌د‌‌‌‌هم یک ایرانی را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کند‌‌‌‌ و کی‌روش را به عنوان د‌‌‌‌ستیار کنارش قرار د‌‌‌‌هد‌‌‌‌، ببینند‌‌‌‌ چه می‌شود‌‌‌‌ و ایرانی چه‌کار می‌کند‌‌‌‌.  

  برانکو چه گفته بود؟

حالا می‌رسیم به برانکو؛ مردی که کی‌روش می‌گوید بزرگ‌ترین توهین زندگی‌اش را به او کرده! اما مگر سرمربی پرسپولیس چه گفته؟ او تنها از برگزاری یک اردوی خارج از برنامه، بدون حضور لژیونرها و بدون برگزاری بازی تدارکاتی گله کرده بود. شاید تنها جمله خاص او این بود که گفته بود بازیکنانش بعد از اردوی تیم ملی با چند کیلو اضافه‌وزن به باشگاه برمی‌گردند. اگر یادتان باشد مشابه این جملات را بارها از زبان یکی مثل امیر قلعه‌نویی شنیده بودیم و حتی آن هم تازگی نداشت. سرمربی تیم‌ملی یك‌بار در مصاحبه با یك نشریه پرتغالی مدعی شده بود كه فدراسیون به برانكو قول سرمربیگری تیم‌ملی را داده است. بنابراین، آیا کسی دقیقا می‌داند مشکل استاد کی‌روش چیست؟

 

همشهری ورزشی

۱۰۰ ۱۴  
آی اسپورت
2017-02-06 18:42:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

۱۴ نظر
#من سه کیلو چاق هستم
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۴۹
احمقانه این است ک
در اقدامی هماهنگ امروز تاکنون ۳ مطلب بر علیه علی کریمی گذاشته اید. اگر رفتار او را درک نمی کنید به خاطر این است که پرسپولیسی نیستید. او الان از پرسپولیس حمایت می کند نه برانکو
چون ارباب بزرگ کی رامپ را خوب شناخته و در این چند روز توانست پیشکسوتان پرسپولیس را پشت تیم جمع کند باید به او حمله کنید. او حتی مهدوی کیای نجیب را پشت تیم قرار داد تا به ارباب ارشد کی رامپ بگوید، سیاه باز.
چون با حمایت از استقلال می تواند توازن قوا را بد جور به ضرر کی رامپ عوض کند، لایق توهین شما شده
چون دست ارباب ارشد را رو می کند بد است.
او آن موقع در دل مردم جای گرفت که دستبندی از جنس مردم پوشید.
کی رامپ به درد تیم ملی آمریکا می خورد تا با هم مسلکش ترامپ خوش باشد. شاید بتواند برای شما و دوستانتان هم گرین کارت بگیرد تا در پی او راهی شوید.
به امید آن روز
علی
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵، ۰۰:۱۴
دوست عزیزم این موضوع چه ارزشی برای جواب دادن و وقت گذاشتن داره؟ کسی که به علی کریمی حمله می کنه عملا داره جار میزنه که خودفروشه. نیازی به بحث نیست.
۷
دلال موزامبیکی
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۱۰
الکس فرگوسن (سرمربی پیشین منچستریونایتد): «نمی‌دانم. ببه تنها بازیکنی است که من بدون تماشا کردن بازی‌هایش او را به خدمت گرفتم.» توضیح اینکه این بازیکن پرتغالی با نام کامل تیاگو مانوئل دیاس کوریرا به ابتکار شخص کی‌روش با مبلغی هنگفت جذب منچستر شد و یکی از ناموفق‌ترین بازیکنان تاریخ این باشگاه لقب گرفت. سال2011 اعلام شد پلیس پرتغال قصد دارد در زمینه این انتقال عجیب تحقیقاتی را انجام بدهد!
۷
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵، ۰۷:۱۶
کامنت دوم عنوانش زشت است.
موزامبیک از ایران بدتر است ؟!
معلوم است که از اینکه ایرانی هستی شرمنده ای چون کسی که به ملیت کسی توهین میکند حتما ملیت خودش ارزشی ندارد.
تو این اجازه را دادی که کی روش هم به ملیت ما توهین کند.
مثل کسی که فحش ناموس می دهد باید توقع داشته باشد که طرف فحش را به خودش برگرداند.
۲
پرسپولیسی واقعی یا منافق
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۰۱
دست تو رو شده برای ما... این شوی وطن پرستی را بذار کنار و مثل مرد بگو طرفدار کیسه هستی
پرسپولیس واقعی
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۲۰
من حرفی زدم جوابی داری بفرما ؛ بد وبیراه گفتن جاش سرکوچه است نه اینجا
44446666610
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۵۳
نه آقا نگو...در مورد این مربی بزرگ!!!!و بین المللی!!!!اینجوری نگید....معنی مربی کارنامه دارم فهمیدیم...خدارشکر نقل قولای خارجیارو آوردی تا سطح فنی کی روش بیشتر مشخص بشه...جالبه خودشو درحد کونته میدونه...تو هر باشگاهی رفته تپه ی.... نزاشته بمونه خخخخ
فرزاد مهریار
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۲۳
این بخش شیطانی شخصیت کیروش است . مردی که البته نه فرشته است و نه شیطان . اما هوادارانش ، در حد یک قدیس ، او را مبرا از هر خطا و اشتباهی می دانند و منتقدینش ، او را شارلاتان ، پول پرست ، دروغگو و فاقد تعادل روانی می دانند . در حالی که او در ایران ، ایرانیزه شد . روحیه تمامیت خواهی و خشونت و مرید پروری ایرانی در او ایجاد شد و تبدیل شد به یکی از همان دیکتاتورهایی که وقت رفتنش مردم شیرینی می دادند و سی و چند سال بعد ، مردم او را ایران ساز خواندند و پدر ایران . شبه روشنفکر های کم مایه هم برایش تئوری ضرورت دیکتاتور مصلح را بافتند....
بی طرف
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۳۴
ممنون بابت مقاله خوبتون و اینکه نشون دادید ایشون تو تیم های قبلیشون هم مشکل ساز بوده و بیشتر توجه به حاشیه سازی داشته نه حرفه ای رفتار کردن.
حسین
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۳۶
درود به شرفت
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۳۹
"یه آقایی داشت برای دوستش تعریف می کرد که در جنگل پلنگی دیده بود .دوستش گفت خوب چکارکردی ؛ گفت فرارکردم .
دوباره دوستش پرسید پلنگ چکار کرد گفت اونم دنبالم کرد.
پرسید دیگه چکار کردی گفت بالای درخت رفتم پرسید پلنگ چکارکرد گفت اونم اومد پای درخت.
پرسید...
پرسید...
پرسید...
آخرسر راوی گفت : ای بابا پلنگ منو ول کرد تو منو ول نمیکنی"

حالا اگر کی روش و برانکو فرض محال کوتاه بیایند شما ها کوتاه نمی آیید.
۴
شقایق اشک ریز
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۰۱
می خواهم به سبک دنیا جهانبخت خودم را حلق آویز کنم :((((((((((
۶ ۲
44
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۲۰
چرا؟
۴
44
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۲۰
چرا؟
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر