فهرست
آزار در باشگاه فوق‌ستارگان
آزار در باشگاه فوق‌ستارگان

آزار در باشگاه فوق‌ستارگان

آی اسپورت- وقتی ادن آزار در تابستان ۲۰۱۲ تصمیم به جدایی از لیل و پیوستن به لیگ برتر گرفت و گزینه‌هایش را سبک و سنگین می‌کرد، سر الکس فرگوسن قولی داد که فکر می‌کرد کلید متقاعدکردن بال بلژیکی برای انتقال به منچستریونایتد است. فرگوسن که می‌دانست منچسترسیتی و چلسی هم برای جذب آزار در حال مبارزه هستند، به این بازیکن که آن موقع ۲۱سال داشت، گفت کاری می‌کند که یک ستاره جهانی شود و به‌عنوان نمونه به کریستیانو رونالدو اشاره کرد که هشت سال قبل به‌عنوان یک بازیکن جوان به اولدترافورد آمد.

فرگوسن به آزار گفت هیچ کس مثل او و منچستریونایتد نمی‌تواند الماس‌های سخت را تراش بدهد اما با همه این حرف‌ها او به هر دو تیم منچستری نه گفت و چلسی را انتخاب کرد. انتخاب عجیبی بود. سیتی تازه قهرمان لیگ برتر شده بود و یونایتد همچنان زیر نظر فرگوسن قدرت بزرگی محسوب می‌شد اما جذابیت و ثروت باشگاه لندنی و اینکه تنها چلسی می‌توانست دستمزد مورد تقاضای آزار را بپردازد او را راهی استمفوردبریج کرد.

یونایتد و فرگوسن خیلی زود این ناکامی را جبران کردند و روبین فان پرسی را از آرسنال گرفتند و این مهاجم هلندی نقش بسیار پررنگی در بازگرداندن قهرمانی لیگ برتر به اولدترافورد داشت تا در ابتدا ضرر چلسی از سود یونایتد بیشتر به نظر برسد اما حالا بعد از شش سال، نه تنها چلسی برنده بزرگ نبرد جذب آزار بوده بلکه نگاه فرگوسن به استعداد این بازیکن کاملا تایید شده است.

رونالدو و لیونل مسی شاید همچنان سلطنت جهان فوق‌ستاره‌ها را در اختیار داشته باشند- اینکه کدام یک اول هستند به نگاه شما بستگی دارد- اما با توجه به فرم کنونی پیداکردن بازیکنی تاثیرگذارتر از آزار سخت است.
کیلیان ا‌باپه بدون شک پدیده فوتبال جهان است و کسی که می‌تواند سردمدار نسل بعدی باشد در حالی که آنتوان گریزمان، محمد صلاح و نیمار هم هواداران خودشان را دارند اما روند فوق‌العاده آزار که از جام جهانی شروع شد، در لیگ برتر با چلسی ادامه یافت و به نظر می‌رسد او زیر نظر مائوریتسیو ساری به بهترین روزهایش رسیده.

مربی ایتالیایی به او مجوز داده بازی عادی‌اش را انجام بدهد، هر جایی که می‌خواهد در خط حمله سرک می‌کشد و در خط دفاعی رقبا حفره ایجاد می‌کند و او بعد از آنکه از انجام وظایف دفاعی محوله از سوی آنتونیو کونته رها شده، بهتر بازی می‌کند.

فصل گذشته، آزار در ۳۴بازی لیگ زیر نظر کونته ۱۲گل زده اما او در هشت بازی با مربیگری ساری هفت گل زده و در مسیری قرار گرفته که می‌تواند از بهترین فصل او در چلسی عبور کند یعنی فصل ۲۰۱۶ که با ۱۶گل او و قهرمانی آبی‌ها خاتمه یافت. اگر آزار می‌خواهد به جایی برسد که فرگوسن تصور می‌کرد توانایی‌اش را دارد و همان بازیکنی شود که رونالدو در یونایتد شد، باید از ۱۶گل عبور کند و حداقل به ۲۰گل برسد.

رابطه با رئال مادرید واقعی است و آزار ارزش علاقه پرافتخارترین تیم اروپا را دارد اما در ۲۷سالگی باید نشان دهد لیاقت رفتن به سطحی بالاتر را دارد و از جمله بازیکنانی شود که می‌خواهند رونالدو و مسی را از جایگاهشان به زیر بکشند.

در حال حاضر به اندازه کافی گل نمی‌زند بخصوص وقتی در نظر بگیرید خیلی از گل‌هایش را از روی نقطه پنالتی به ثمر می‌رساند اما با توجه به اینکه ساری به او آزادی بیشتری داده تا به حریف ضربه بزند، فرصت دارد خودش را به جمع فوق‌ستاره‌ها برساند اما از بخت بد چلسی، هرچه ساری را بیشتر به اوج برساند، احتمال رفتنش به مادرید بیشتر می‌شود. آزار علاقه‌اش برای بازی در تیم قهرمان اروپا را پنهان نکرده و تابستان آینده برای او حیاتی است چون وارد ۱۲ماه پایانی قراردادش در استمفوردبریج می‌شود.

در پایان، فرگوسن یک سال تمام می‌دانست رونالدو در پایان فصل ۲۰۰۸ از یونایتد می‌رود اما قبل از رفتن به اسپانیا بهترین بازی را از این پرتغالی گرفت. شاید همین حس اجتناب‌ناپذیر درباره آینده آزار وجود داشته باشد و چلسی تا وقتی او را دارد، باید بیشترین استفاده را از او ببرد.فرگوسن حق داشت که آزار می‌تواند در سلک رونالدو باشد و یونایتد شاید در بازی امروز عصر بیشتر از بقیه این را حس کند.

منبع: ESPN

 

۲    
آی اسپورت
2018-10-20 17:16:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر