فهرست
قدوس علیه بوفون و رفقا
قدوس علیه بوفون و رفقا

قدوس علیه بوفون و رفقا

آی اسپورت- هفته دهم لوشامپیونا و بازی پاری‌سن‌ژرمن مقابل امی‌ین قطعا برای ما ایرانی‌ها، 90 دقیقه مهمی را رقم می‌زند. حسابش را کنید یک‌طرف نیمار، امباپه، تیاگو سیلوا، مارکینیوس، خوان برنات، مارکو وراتی، نیمار، امباپه، کاوانی و جان‌لوییجی بوفون ایستاده‌اند و  طرف دیگر یک ایرانی آماده به نام سامان قدوس. مهاجمی که ابتدای فصل و در انتقالی 4 میلیون یورویی پیراهن امی‌ین در لیگ فرانسه را پوشید.

پاری‌سن‌ژرمن و امی‌ین، در جدول رده‌بندی دو جایگاه متفاوت را در اختیار دارند. یکی از 9 بازی، 9 برد به‌دست آورده و بر صدر جدول تکیه زده و دیگری با کسب 10 امتیاز، در رتبه سیزدهم ایستاده. همین مسئله در کنار آمار و ارقامی که به نام دو تیم ثبت شده، کفته ترازو را تا حدود بسیاری به سمت میزبان- پاری‌سن‌ژرمن- سنگین می‌کند.

توماس توخل تیم خطرناکی ساخته. مستحکم در دفاع و آتشین در حمله. جان‌لوییجی بوفون 40 ساله و آلفونس آریولا 25 ساله، یک در میان درون دروازه پاری‌سن‌ژرمن قرار گرفته‌اند. بوفون 5 بار در لوشامپیونا در ترکیب توخل بوده و آریولا 4 بار. آخرین بار هم در هفته نهم، توخل، بوفون را به آریولا ترجیح داد و مقابل لیون و در روز برد 5 بر صفر از این دروازه‌بان ایتالیایی استفاده کرد.

بنابراین بخت بوفون برای بازی در ترکیب پاری‌سن‌ژرمن مقابل امی‌ین بیشتر از آریولا است. حضور این دروازه‌بان پرافتخار و باتجربه، برای سامان قدوس یک اتفاق ویژه است. اتفاقی که به او در قامت مهاجم اصلی امی‌ین انگیزه می‌دهد تا دروازه شاید بهترین دروازه‌بان تاریخ فوتبال را باز کند. قدوس 3 گل برای امی‌ین زده و 3 پاس گل داده. سامان خطرناک‌ترین بازیکن امی‌ین است و قطعا توماس توخل هم مهار او را به شاگردانش توصیه خواهد کرد.

از بوفون که فاکتور بگیریم، به ستاره‌های خط دفاع پاری‌سن‌ژرمن می‌رسیم. آن‌هایی که قرار است با قدوس تنه به تنه شوند و او را مهار کنند. بازیکنانی نظیر توماس میونیر بلژیکی، تیاگو سیلوای برزیلی، مارکینیوس برزیلی، خوان برنات اسپانیایی و البته پرسنل کیمپمبه فرانسوی. این‌ها در کنار هم بهترین خط دفاع لوشامپیونا را تشکیل داده‌اند. تنها با 6 گل خورده در 9 بازی و کمی بالاتر از مون‌پولیه.

تقابل سامان قدوس با این مدافعان نیز جذاب خواهد بود. مهاجم ایرانی امی‌ین، کار مشکلی در ورزشگاه پارک‌دو پرنس پیش رو دارد. او باید ابتدا این مدافعان را از پیش رو بردارد و سپس دروازه‌ای را باز کند که احتمالا بوفون حراست از آن را بر عهده خواهد داشت. همه این‌ها به جذابیت بازی اضافه می‌کند. بخصوص که سامان هم به تمرین امی‌ین برگشته و پلیسیه را امیدوار کرده. سرمربی امی‌ین می‌گوید: «بازیکنان ملی‌پوش به صورت قطره‌ای بازگشتند. سامان قدوس و امیل کرافت (بازیکن تیم ملی سوئد) پنج‌شنبه یک جلسه با تیم ما تمرین کردند. البته روز بازی مشخص می‌شود چه بازیکنانی در ترکیب اصلی امی‌ین برای بازی با پاری‌سن‌ژرمن به میدان می‌روند.»

با حضور بازیکنان ملی‌پوش، امی‌ین امیدوار به خلق شگفتی و خروج از پاریس با دست پر است. پلیسیه می‌گوید: «بازی‌های پاری‌سن‌ژرمن از آغاز فصل جاری لوشامپیونه فرانسه را دیده‌ایم. آخرین بازی آن‌ها برابر لیون نشان‌دهنده تفاوت پاری‌سن‌ژرمن با دیگر تیم‌های حاضر در لوشامپیونا است. البته باید بگویم ما در پاریس همانند یک قربانی برابر پاری‌سن‌ژرمن نیستیم، اما تحت فشار خواهیم بود. امی‌ین شانس بازی برابر بهترین بازیکنان و یکی از بهترین تیم‌های فوتبال جهان در یک ورزشگاه افسانه‌ای را دارد. هیچ چیزی برای از دست دادن در بازی با پاری‌سن‌ژرمن نداریم. ما قربانی این بازی نیستیم اما تلاش می‌کنیم تا توانمندی‌های فردی و جمعی امی‌‌ین را نشان بدهیم.»

پاری‌سن ژرمن در آخرین بازی خود، لیون را با 5 گل – 4 گل امباپه و یک گل نیمار- شکست داده و قدرت خود را به رخ لیگ فرانسه کشیده. این تیم با 32 گل زده بهترین خط حمله لوشامپیونا را در اختیار دارد. امی‌ین اما در آخرین بازی خود، دیژون را با تگ گل سه امتیازی قدوس شکست داد و به شرایط خود در جدول رده‌بندی سر و سامان بخشید. امی‌ین برای اثبات این موضوع که حریف دست و پا بسته‌ای نیست پا به ورزشگاه پارک‌دو پرنس می‌گذارد و پاری‌سن ژرمن هم با هدف کسب یک پیروزی پرگل وارد زمین می‌شود. در هر دو صورت، امیدواری ما تماشای یک بازی جذاب از سامان است. بازیکنی که می‌تواند ستاره امی‌ین در ورزشگاه زیبای پاریس باشد.

۶۳۷    
آی اسپورت
2018-10-19 15:04:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر