فهرست
دیپورتی‌های سرخ
دیپورتی‌های سرخ

دیپورتی‌های سرخ

آی اسپورت - از مدت‌ها پیش زمزمه‌هایی در مورد بازگشت مهدی ترابی به پرسپولیس به گوش می‌رسید و حالا به‌نظر می‌رسد این مسئله از هر زمان دیگری جدی‌تر شده است. حمید مطهری در نشست خبری پیش از بازی با فولاد رسما تلاش‌های باشگاه برای بازگرداندن ترابی را تأیید کرد و منابع مختلف حتی از عقد قرارداد طی روزهای پیش رو خبر می‌دهند. از ابتدا هم مشخص بود جدایی ترابی از جمع سرخپوشان مثل بسیاری از موارد مشابه کوتاه‌مدت خواهد بود. تردیدی نیست که ترابی برمی‌گردد و زودتر از حد انتظار به ستاره محبوب هواداران تبدیل می‌شود. با این بازگشت، جمع دیپورتی‌های سرخ جمع‌تر خواهد شد.

 

  جلال حسینی

بی‌گمان هواداران تیفوسی پرسپولیس از اینکه اسم کاپیتان محبوب و موفق این تیم را در فهرست دیپورتی‌ها بیاوریم شاکی خواهند شد، اما خودشان هم می‌دانند که داستان همین است. جلال حسینی ابتدای لیگ دوازدهم به پرسپولیس پیوست و 2 سال بعد، پیش از آغاز لیگ چهاردهم این تیم را به مقصد الاهلی قطر ترک کرد. علی دایی نیاز شدید به حفظ حسینی داشت، اما تأخیر او در تعیین تکلیف پرسپولیس باعث شد سرخ‌ها حتی فرصت لازم برای جذب مدافع جانشین را هم از دست بدهند. جلال 2 سال بعد به پرسپولیس برگشت و علاوه بر تأثیرگذاری کم‌نظیر در قهرمانی‌های این تیم، به یکی از رکوردداران محبوبیت در تاریخ باشگاه تبدیل شد.

  وحید امیری

شرایط او شبیه به جلال حسینی است؛ یک بازیکن مؤثر و کم‌حاشیه که در مقطعی کسب پول بیشتر را به همراهی پرسپولیس ترجیح داد، اما نهایتا برگشت و بسیار هم مورد استقبال قرار گرفت. امیری 3 سال پیش به ترابزون اسپور ترکیه پیوست و پس از سپری کردن یک دوره مطلقا ناکام در این تیم، دوباره پیراهن پرسپولیس را پوشید.

  مهدی طارمی

اگر دیدید در بازگشت مهدی طارمی به پرسپولیس برای او تونل افتخار تشکیل شد، چندان تعجب نکنید! این اتفاقی بود که اوایل لیگ شانزدهم برای مهدی طارمی رخ داد. او بعد از فاجعه خروج شبانه از ایران و عقد قرارداد ناگهانی با ریزه‌اسپور، به جمع سرخپوشان برگشت و بازیکنان در تمرین تونل افتخار برایش زدند. آخر و عاقبت این قصه هم محرومیت خود طارمی و پرسپولیس بود. با وجود این حتی اگر خود طارمی هم روزی قصد بازگشت به پرسپولیس را داشته باشد، باز برایش تونل خواهند زد.

  سروش رفیعی

مثل همه آنهایی که لیگ قطر را انتخاب می‌کنند دنبال پول رفت و البته به سرعت سودای بازگشت به سرش زد. تیم ضعیف و همیشه توسری‌خور الخور انتخاب سروش در لیگ ستارگان بود و البته آنجا هم نمایش‌های او مورد انتقاد قرار گرفت. رفیعی از نیم‌فصل دوم لیگ هجدهم دوباره پیراهن پرسپولیس را به تن کرد، اما ابتدای لیگ نوزدهم در لیست مازاد این تیم قرار گرفت و رفت.

  منتظر شجاع خلیل‌زاده هم باشید

هیچ شکی نداشته باشید که بعد از مهدی ترابی، شجاع خلیل‌زاده هم به پرسپولیس بازخواهدگشت. آنها می‌روند، پول در می‌آورند و برمی‌گردند. اینطوری یک تیر و 2 نشان زده‌اند؛ هم حساب‌های بانکی‌شان پربارتر می‌شود و هم محبوبیت‌شان را تا آخر عمر تضمین می‌کنند. در ضمن یادتان باشد در فوتبالی که «نتیجه» حرف اول و آخر را می‌زند، هواداران هم خیلی حوصله اصول‌گرایی و سختگیری را ندارند.

۳ ۱  
آی اسپورت
2021-01-20 01:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
حرف حساب
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹، ۱۴:۱۱
در مورد شجاع خائن و پول پرست اشتباه میکنید. هوادار هیچوقت راضی به برگشت این حرام لقمه نمک نشناس نمیشه! بازی بعدی هم سید جلال مصدئمه و هم کنعانی. بدون ذخیره مناسب! اینها همش تقصیر این حروم لقمه است!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر