فهرست
اونای‌امری؛ نمی‌خواهم ترسو باشم
اونای‌امری؛ نمی‌خواهم ترسو باشم

اونای‌امری؛ نمی‌خواهم ترسو باشم

آی اسپورت - وقتی ونگر از جدایی خود در انتهای فصل از آرسنال خبر داد، نظرات متفاوتی در‌باره آینده باشگاه میان هواداران مطرح شد. گروهی اعتقاد بر حفظ و دادن فرصت مجدد به ونگر را داشتند و گروهی دیگر عقیده داشتند که با سرمربی جدید و بازیکنان جدید تیم فرصت دوباره‌ای برای خودنمایی خواهد داشت.

اولین جانشین مطرح شده برای نیمکت ورزشگاه امارات، لوییز انریکه‌ای بود که در ارتباط با ستاره‌ها خوب عمل می‌کرد و در بارسلونا هم عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش گذاشته بود ولی درخواست بودجه دویست میلیون یورویی، او را از نیمکت توپچی‌ها دور کرد و فرصت بررسی بقیه گزینه‌ها رسید، آرتتا دستیار گواردیولا و کاپیتلن اسبق آرسنال گزینه هدایت این تیم که احتمالا به‌علت کمبود تجربه از لیست مربیان خط خورد و در نهایت هدایت باشگاه قرمز‌پوش‌لندنی به اونای امری رسید، مردی که بعد از نتایج‌فوق‌العاده خود در سویا به تیم متمول پاری‌سن‌ژرمن رفت و نشان داد شهامت لازم را برای اینکه در میان مربیان بزرگ دنیا قرار بگیرد ندارد؛ اما با قبول پیشنهاد آرسنال و رسیدن به موفقیت، او می‌‌توانست به خوبی جواب منتقدانش را بدهد.

اونای ‌امری بازیکنان نسبتا زیادی را برای ‌آرسنال جذب کرد. گوندوزی، توریرا، لنو، لیشتشناینر و سوکراتیس مهم‌ترین خرید‌های او  هستند که البته نمی‌توان نظر یکسانی درباره آن‌ها داد. عملکرد گوندوزی به عنوان مهره جوان و نوزده‌ساله تیم خوب بوده، سوکراتیس هم به دفاع نظم خوبی بخشیده، لنو و توریرا را هم در فرصت‌های بدست‌ آمده کیفیت تقریبا خوب خود را نشان دادند و در این بین عملکرد لیشتشناینر چیزی نزدیک به فاجعه بود و عملکرد نسبتا خوب بیرین، دفاع سوییسی آرسنال را از چرخه بازیکنان ثابت خارج کرده. جدا از این‌ها فرم خوب لاکازت، اوبامیانگ و اوزیل نقش اصلی و محوری در عملکرد تیم امری دارند.

آرسنال با امری عملکرد خوبی در پیش‌فصل از خود نشان داد اما در آغاز لیگ‌برتر در دو دیدار ابتدایی نتایج فاجعه‌باری گرفت. در دیدار اول مقابل سیتی‌زن‌ها با یک عملکرد بد شکست خوردند اما رگه‌های تغییر خود را از دیدار دوم نشان دادند جایی که ابتدا با یک بازگشت رویایی مقابل چلسی به پیروزی امیدوار شدند اما از دست دادن ۵ موقعیت مسلم گلزنی کار را برای امری سخت کرد و درنهایت آن بازی را هم باختند تا در قعر جدول قرار بگیرند و حتی زمزمه‌هایی مبنی بر برکناری امری به گوش‌ رسد.

سکوی پرتاب امری با آرسنال از دیدار سوم رقم خورد؛ جایی که آرسنال قعرنشین دیگر فرصتی برای از دادن امتیاز نداشت، آن‌ها سه بر یک وستهام، همشهری خود را شکست دادند و پس از آن شش مسابقه متوالی دیگر را در لیگ‌برتر بردند.

آن‌ها در حال حاضر در لیگ تنها تیمی هستند که بیش‌ از بیست درصد موقعیت‌های خود را گل کردند و دومین خط حمله برتر لیگ انگلستان را دارند اما هنوز ضعف‌های زیادی در ساختار دفاعی خود می‌بینند و این ضعف زمانی نمایان می‌شود که می‌فهمیم آرسنال تقریبا دو برابر میانگین پنج تیم برتر لیگ گل خورده و دروازه‌اش باز شده است. یکی دیگر از نکاتی که باید به آن‌ توجه کرد این است که آرسنال در دو دیدار مقابل دو تیم از پنج تیم بزرگ انگلیسی موفق به کسب هیچ امتیازی نشده و امری برای کسب قهرمانی لیگ باید این ضعف تیم خود را بپوشاند همان‌طور که ثابت کرد دیگر ترسو نیست.

۳    
آی اسپورت
2018-10-28 15:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر