فهرست
تو مسئولی؛ خشم فلورنتینو پرز از زین‌الدین زیدان!
تو مسئولی؛ خشم فلورنتینو پرز از زین‌الدین زیدان!

تو مسئولی؛ خشم فلورنتینو پرز از زین‌الدین زیدان!

آی اسپورت - اینطور به نظر می‌رسد که روابط میان فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه مادریدی و زین‌الدین زیدان سرمربی فرانسوی این تیم حسابی تیره و تار است. بعد از پشت سرگذاشتن تابستانی جنجالی که با انتقال چندین بازیکن بزرگ از جمله ادن هازارد به رختکن تیم مادریدی همراه بود، رئالی‌ها نتوانستند خواسته اصلی زیدان، یعنی خرید پل پوگبا را عملی کنند. زیدان علاوه برپوگبا خواهان خرید اریکسن و فان دبیک بود که این بازیکنان هم برای این سرمربی فرانسوی خریداری نشدند. با اتمام بازار تابستانی و گذر چند ماه، به نظر می‌رسید آب‌ها از آسیاب افتاده و این دلخوری‌ها برطرف شده است؛ تا اینکه رئال مادرید ده روز پیش در بازی خانگی‌اش در هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا مقابل بروژ به یک تساوی رضایت داد. با این مساوی، کار برای مادریدی‌ها در مرحله گروهی این فصل لیگ قهرمانان اروپا گره خورد.

رئالی‌ها حالا دیگر نمی‌توانند در 4 بازی باقیمانده در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا مرتکب اشتباهی شوند و کوچک‌ترین اشتباه و از دست دادن امتیاز توسط مادریدی‌ها ممکن است برای آنها به قیمت حذف و ناکامی در رسیدن به مرحله حذفی این رقابت‌ها تمام شود؛ آنها باید دو بازی مقابل گالاتاسرای ترکیه برگزار کنند؛ بعد در سانتیاگوبرنابئو به مصاف پاری‌سن‌ژرمن بروند و سپس در آخرین بازی‌شان در مرحله گروهی در بلژیک با بروژ روبرو شوند. این شرایط اصلا برای فلورنتینو پرز رئیس باشگاه مادریدی قابل درک نیست و او زیدان، سرمربی تیمش را مسئول شرایط نامطلوب تیمش می‌داند. عواقب ورزشی و اقتصادی حذف زودهنگام رئال از گردونه رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، در پایان مرحله گروهی حتی برای پرز هم غیرقابل تصور است و او حاضر نیست حتی لحظه‌ای به این اتفاق تلخ فکر کند.

در همین راستا، زین‌الدین زیدان پیغامی قاطع را از رئیس باشگاهش دریافت کرده. پرز در این پیغام از زیدان خواسته تا مشخص کند که اولویت باشگاه در هفته‌های آتی چه خواهد بود؟ کسب نتایج مطلوب در لالیگا (که در حال حاضر با صدرنشینی تیم مادریدی دنبال می‌‎شود) و یا اینکه تلاش برای بازگشت به روزهای اوج در لیگ قهرمانان اروپا؟ پرز به زیدان یادآوری کرده که اولویت اول مسائل تکنیکی تیم است و از او خواسته تا پیغامش بعد از بازگشت بازیکنان رئال از اردوهای ملی به بازیکنان منتقل شود. در روز بیست و ششم نوامبر بازی حساس ال‌کلاسیکو در نیوکمپ انتظار رئالی‌ها را می‌کشد و 4 روز قبل از آن رئالی‌ها باید در ترکیه به مصاف گالاتاسرای بروند که به نظر می‌رسد حساسیت و اهمیت این بازی، حتی از ال‌کلاسیکو هم بیشتر است.

زیدان می‌داند که کوچک‌ترین اشتباه تاکتیکی و تکنیکی ممکن است برایش خیلی گران تمام شود. اعتماد به نفس کاذب و یا هرگونه کم‌کاری، در این شرایط جبران‌ناپذیر است. البته شنیده می‌شود که زیدان اطمینان دارد که تیمش از دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا به مرحله بعد خواهد رسید و این بحران را به سرعت پشت سرخواهد گذاشت. حالا باید منتظر ماند و دید که در هفته‌های آتی رئالی‌ها به چه نتایجی دست خواهند یافت و خشم رئیس باشگاه مادریدی از سرمربی تیمش، کار را به کجا خواهد کشاند.

۴ ۱  
آی اسپورت
2019-10-11 17:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
.
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، ۱۳:۱۶
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر