فهرست
پایان ضرب‌الاجل؛ کی‌روش خلف وعده می‌کند؟
پایان ضرب‌الاجل؛ کی‌روش خلف وعده می‌کند؟

پایان ضرب‌الاجل؛ کی‌روش خلف وعده می‌کند؟

آی اسپورت – با اتمام بازی‌های ایران در جام جهانی، کارلوس کی‌روش به همراه کاروان تیم ملی به ایران بازگشت و بلافاصله قبل از رفتن به مرخصی بعد از جام جهانی، مذاکراتش را با فدراسیون فوتبال بر سر تمدید قرارداد آغاز کرد اما برای تحقق این موضوع، ابتدا خواسته‌هایش را با فدراسیون فوتبال در میان گذاشت.

او در آخرین روز خروجش از ایران خواسته‌هایش را که همانند چند سال گذشته عبارتند از هماهنگ کردن اردوها و بازی‌های تدارکاتی در فاصله ۶ ماه تا جام جهانی، حل مشکل سربازی بازیکنان و ... را در میان گذاشت و خاطرنشان کرد که در هفت سال گذشته بارها اردوها و بازی‌های تدارکاتی او برای آماده سازی تیم ملی به دلایل مختلفی لغو شده است و این همان موضوعی است که دیگر نمی‌خواهد شاهد آن باشد.

سرمربی پرتغالی با تاکید روی خواسته‌های خود در جلسه با مدیران فدراسیون فوتبال، چهاردهم تیر تهران را ترک کرد و ۱۰ روز به مدیران فدراسیون فوتبال فرصت داد تا به خواسته‌هایش فکر کنند و تضمین لازم را برای تحقق آنها بدهند.

مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال با استناد به همین جلسات، حضور کی‌روش در ایران قطعی دانست و حتی به اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال هم گفته که او در تیم ملی می‌ماند و در جام ملت‌ها ایران را برای رسیدن به قهرمانی هدایت می‌کند اما با وجود سر آمدن ضرب الاجل ۱۰ روزه کی‌روش هنوز اتفاق مثبتی در این باره رخ نداده است.

مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان که در جام جهانی وعده تمدید قرارداد با کی‌روش را داده بود، درخواستی را برای معافیت هشت بازیکن تیم ملی به رییس نیروهای مسلح داد که این درخواست با پاسخ منفی رییس نیروی انسانی نیروهای مسلح همراه بود.

با این اتفاق، مذاکره فدراسیون فوتبال با کارلوس کی‌روش به سمت و سویی رفته که انتظار می‌رود کی‌روش اگر روی صحبت‌های خود بماند، نباید قراردادش را برای هدایت مجدد تیم ملی تمدید کند. او با بیان این که خواسته‌هایش را به خاطر مصلحت تیم ملی فوتبال ارائه کرده، درباره محقق نشدن خواسته‌هایش گفته بود: «اگر آن شرایط و امکانات پیشاپیش محقق نشوند، فکر نمی‌کنم که بنده مربی و شخص مناسبی برای هدایت تیم باشم که بخواهم تیم ملی را به یک جایگاه بالاتر برسانم.»

با اتمام ضرب الاجل ۱۰ روزه کی‌روش، هنوز فدراسیون فوتبال در عمل نتوانسته خواسته‌های سرمربی تیم ملی را برآورده کند و روند تمدید قرارداد سرمربی پرتغالی به خوبی پیش نرفته و مشخص نیست وعده تاج برای ماندن کی‌روش در ایران اجرایی شود.

علی‌رغم برآورده نشدن خواسته‌های کی‌روش، فدراسیون فوتبال احتمالا از خواسته‌های خود کوتاه نمی‌آید و به او وعده محقق شدن خواسته‌هایش را خواهد داد چرا که علاوه بر این فدراسیون، وزارت ورزش به دنبال تمدید قرارداد سرمربی پرتغالی است.

کی‌روش در بخشی از صحبت‌های پایانی خود در خروج از ایران تاکید کرده که نمی‌تواند مبنای آینده و موفقیت تیم ملی در جام ملت‌ها را بر اساس "قول‌های قدیمی" بگذارد که "در گذشته دیر انجام شده‌اند یا انجام نگرفته‌اند."

 

ایسنا

۱ ۳  
آی اسپورت
2018-07-16 11:38:00
نظر دهید

۳ نظر
امید
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۵۵
امیدوارم خلف وعده نکند.
۱
محسن
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۰۰
یاد روزی افتادم که یک متنی نوشته بودید در مورد مرام قلعه نوعی،که محسن مسلمان را جذب نکند.همیشه مثل سگ هار،پاچه قلعه را میگیرید و یه روز هم برای نرفتن بازیکن به تیم او،مرام او را یاداوری میکنید:مرام قلعه نوعی؛آیا او از پرسپولیس که از گرفتن بازیکن محروم است بازیکن میگیرد یا به قول خود،از نگرفتن بازیکنان باشگاههای محروم پایبند خواهد بود؟!!!! حالا در مورد کیروش هم از همین نوع ادبیات استفاده شده!!!! ایا کیروش خلف وعده میکند و دوباره برمیگردد؟!!! یعنی تف به سبک نوشتاری که نظر شخصی فردی را به جامعه تحمیل کند.
۱
علی پرسپولیسی
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۰۹
آقا مگه مهلت ۱۰ روزش تموم نشده بود . پس چرا نمیره؟ :) کیروش جان برو عزیزم والا ما راضی به این همه فداکاری نیستیم . کامرون ، استرالیا ، آفریقای جنوبی ، مصر ، آمریکا ، لهستان و نصف تیمای لیگ برتر انگلیس همه چشم انتظار تو هستن . خودت رو گرفتار ما نکن مرد آریایی
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر