فهرست
منصوریان، قاتل کلین‌شیت‌های استقلال
منصوریان، قاتل کلین‌شیت‌های استقلال

منصوریان، قاتل کلین‌شیت‌های استقلال

آی اسپورت - مسابقه استقلال – ذوب آهن را اگر از حیث تقابل استقلال با علیرضا منصوریان نگاه کنیم، یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته نوزدهم به حساب می آید. تقابلی که اگر روند همیشگی‌اش را در پیش بگیرد، به سود منصوریانی است که از ۴رویارویی‌اش با استقلال ۳بازی را برده و هرگز در این بازی‌ها اجازه کلین‌شیت به استقلال را نداده است. حالا استقلال در شرایطی به مصاف ذوب‌آهن می رود که هم رکورددار کلین شیت در لیگ هجدهم است و حفظ این رکورد برایش از اهمیت زیادی برخوردار است و هم شفر برای بهبود شرایط تیمش به پیروزی در این مسابقه نیاز دارد و برای رسیدن به هدف خود مانع بزرگی چون علیرضا منصوریان را پیش رو دارد.

این اولین باری است که علیرضا منصوریان بعد از جدایی از استقلال، با تیم سابق خود بازی می‌کند. آن هم در قامت سرمربی ذوب‌آهن. در یک بازی عقب افتاده از هفته‌ی هفدهم رقابت‌های لیگ برتر فردا(یکشنبه) استقلال تهران پذیرای ذوب‌آهن اصفهان است. دو تیم در شرایطی به مصاف هم می‌روند که ذوب‌آهن بهترین بازی فصل خود را پشت سر گذاشته و با یک بازگشت خوب و پیروزی ۳-۲مقابل الغرافه‌ قطر در زمین این تیم، توانسته خود را به مرحله‌ی گروهی لیگ قهرمانان آسیا برساند.

استقلالی‌ها هم که هفته‌ گذشته موفق شده‌اند با نتیجه‌ی ۲-۰ از سد میهمان خود پارس جنوبی جم بگذرند، در حالی میزبان ذوب‌آهن هستند که در لیگ هجدهم فقط یکبار در ورزشگاه آزادی شکست خورده‌اند؛ تنها باخت آبی‌پوشان پایتخت در لیگ هجدهم در ورزشگاه آزادی مقابل تیمی بوده که سرمربی آن تیم در گذشته سابقه‌ی هدایت استقلال را بر عهده داشته. سپاهان همراه با امیر قلعه‌نویی در هفته‌ی دهم لیگ موفق شد با تک گل کی‌روش استنلی آقای گل فعلی لیگ برتر، از سد استقلال در ورزشگاه آزادی بگذرد.

در چنین شرایطی استقلال بار دیگر باید به مصاف تیمی برود که هدایتش را سرمربی سابق آبی‌ها برعهده دارد و تکرار خاطره تلخ شکست برابر سپاهان، این بیم را در آبی‌پوش‌های تهران پدید می‌آورد که بار دیگر گرفتار انگیزه یک استقلالی شوند. علیرضا منصوریان البته پیش از اینکه سرمربی تیم فوتبال استقلال باشد، در قامت یک استقلالی روی نیمکت حریفان استقلال نشسته است. اولین بار که علیرضا منصوریان به عنوان سرمربی مقابل استقلالی روی نیمکت نشست که سال‌ها بازوبند کاپیتانی‌اش را به بازو می‌بسته، لیگ چهاردهم بود. منصوریان همراه با نفت تهران مقابل استقلال قرار گرفت. بعد از تجربه‌ی ناموفق همراه با پاس همدان، نفت تهران اولین تیمی بود که منصوریان توانست با آن در لیگ برتر ایران نتایج قابل قبولی بگیرد.

در لیگ چهاردهم منصوریان همراه با نفت از همان هفته‌ی اول و متوقف کردن پرسپولیس در ورزشگاه آزادی، نشان داد که تیم او حرفی برای گفتن دارد. منصوریان در آن فصل هر دو بازی رفت و برگشت را از استقلال امیر قلعه‌نویی برد. او در اولین تقابلش با استقلال این تیم را با نتیجه‌ی ۲-۰ شکست داد. در بازی برگشت همان فصل هم منصوریان موفق شد با نتیجه‌ یک بر صفر از سد استقلال در ورزشگاه آزادی بگذرد.

در لیگ چهاردهم تا روز پایانی نفت تهران شانس قهرمانی داشت و در نهایت با تساوی 3 بر 3 هفته‌ پایانی مقابل تراکتورسازی در تبریز، با کسب ۵۸ امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به این تیم تبریزی، به مقام سوم لیگ برتر رسید. نفت تهران همراه با منصوریان بیشترین امتیاز خود در یک فصل را در لیگ چهاردهم بدست آورد. نفتی‌ها آن فصل با کمترین اختلاف نسبت به تیم قهرمان، لیگ را به پایان رساندند. در آن فصل سپاهان اصفهان همراه با حسین فرکی با یک امتیاز بیشتر نسبت به نفت علیرضا منصوریان، قهرمان لیگ چهاردهم شد.

بعد از دو مسابقه‌ای که علیرضا منصوریان در لیگ چهاردهم مقابل استقلال با پیروزی پشت سر گذاشت، در لیگ پانزدهم هم منصوریان برای استقلال دردسرساز شد. این آخرین تقابل علیرضا منصوریان و استقلال بود. در آن فصل استقلال در کورس قهرمانی قرار داشت و در هفته‌ی بیستم به مصاف نفت تهران رفت. شاگردان علیرضا منصوریان در تیم نفت موفق شدند آن بازی را با یک گل از میهمان خود استقلال ببرند. منصوریان بعد از آن برد به هواداران استقلال گفت که این 3 امتیاز را به آن‌ها برمی‌گرداند.

نفت تهران در هفته‌ی بیست وهشتم همان فصل در ورزشگاه آزادی به مصاف پرسپولیس رفت و موفق شد این تیم را با ۲گل شکست دهد تا در نیم فصل دوم دو تیم پرطرفدار پایتخت را شکست داده باشد. در نهایت در پایان آن فصل، پرسپولیس با تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال خوزستان نایب قهرمان شد تا ارزش برد نفت تهران مقابل این تیم، در پایان فصل مشخص شود.

فارغ از تمام فراز و نشیب‌هایی که علیرضا منصوریان در دوران مربی‌گری‌اش داشته اما در تقابل با استقلال آمار خوبی از خود به جای گذاشته است. او همراه با استقلال به عنوان سرمربی نایب قهرمان لیگ برتر شده، ۴ بار مقابل این تیم قرار گرفته است. در این ۴ بازی آمار به سود منصوریان بوده است. او موفق شده 3 بار استقلال را شکست دهد و فقط یکبار مقابل این تیم متحمل شکست شده است.

تنها پیروزی استقلال مقابل منصوریان به هفته‌ی پنجم لیگ پانزدهم برمی‌گردد که در آن بازی منصوریان همراه با نفت در ورزشگاه آزادی بازی را ۲-۱ به استقلال باخت. در این۴ بازی استقلال ۲گل به تیم‌های منصوریان زده که به طور میانگین ۰۵ گل زده در هر بازی می‌شود. تیم‌های منصوریان هم ۵ گل به استقلال زده‌اند که به طور میانگین ۱.۲۵ گل زده در هر بازی می‌شود. استقلالی‌ها که در لیگ هجدهم رکورددار کلین‌شیت هستند، تا به حال موفق نشده‌اند مقابل تیم‌های علیرضا منصوریان کلین‌شیت کنند. همین موضوع به جذابیت‌های تقابل استقلال مقابل ذوب‌آهن می‌افزاید و این واقعیت را یادآور می‌شود که علیرضا منصوریان هرگز برای استقلال یک حریف ساده به حساب نمی‌آمده و نمی آید.

ایران ورزشی

۱    
آی اسپورت
2019-02-24 00:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر