فهرست
گرند پری ابوظبی؛ روزبرگ قهرمان فصل ۲۰۱۶ فرمول یک
گرند پری ابوظبی؛ روزبرگ قهرمان فصل ۲۰۱۶ فرمول یک

گرند پری ابوظبی؛ روزبرگ قهرمان فصل ۲۰۱۶ فرمول یک

آی اسپورت-  آخرین مسابقه فصل ۲۰۱۶ به میزبانی پیست یاس مارینا، امروز در ابوظبی امارات برگزار شد که لوییس همیلتون پیروز این مسابقه شد اما نیکو روزبرگ با کسب مقام دوم این گرندپری، قهرمان فصل ۲۰۱۶ فرمول یک شد و سباستین فتل نیز مکان سوم را کسب کرد.

 

گزارش مسابقه فرمول یک ابوظبی

استارت : چراغ ها خاموش شدند و یک استارت عالی برای دو راننده های مرسدس را شاهد بودیم و لوییس همیلتون برتری خودش را حفظ کرد و در جلوی نیکو روزیرگ قرار گرفت.

در پیچ شماره ی ۱ و در همان استارت مسابقه مکس ورشتپن دچار اسپین شد و زمان زیادی از دست داد. هم تیمی او دنیل ریکاردو نیز جایگاه سومی خود را از دست داد و رایکونن توانست جای او را بگیرد.

کوین مگنسون نیز که استارت چندان خوبی نداشت، تیم از او خواست که از مسابقه خارج شود و این هم پایانی بد برای مگنسون بود.

والتری بوتاس نیز مشکلی با لاستیک ها داشت و علت آن را نمی داند. تقریبا راننده ها در دور ۸ و ۹ برای تعویض لاستیک به پیت آمدند و بیشتر آنها که در استارت از لاستیک اولتر استفاده کرده بودند از لاستیک سافت استفاده کردند. والتری بوتاس هم از ماشین خود خارج شد و از مسابقه کنار رفت.

جنسن باتن نیز در دور ۱۲، از مسیر خارج شد و ماشین صدمه دید و گفت: احساس می کنم که فرمان مشکل دارد … بله باید از مسابقه کنار بکشم.

پرچم زرد : دنیل کویات نیز ماشین خود را در کناره ی پیست بین پیچ ۱۰ و ۱۱ پارک کرد، این هفته اصلا هفته ی خوبی برای تیم تورو روسو نبود.

 دنیل ریکاردو در مکان ۴ ام بین رایکونن در رده ۳ ام و فتل در رده ی ۵ قرار داشت، هر سه ی آنها سعی داشتند که مکان سوم را کسب کنند.

بعد از تعویض لاستیک، ریکاردو و رایکونن در پشت سرجیو پرز در آمدند و ریکاردو سعی در سبقت از پرز داشت و این کار را به خوبی انجام داد.

نیکو روزبرگ به پیت رفت و از لاستیک های سافت دیگری استفاده کرد و بین لوییس همیلتون و مکس ورشتپن قرار گرفت.

در دور ۳۰ بعد از پیت استاپ ها برای ماشین های مرسدس، آنها پشت سباستین فتل که یک پیت استاپ کمتر داشت، قرار گرفتند.

دو راننده ی تیم فورس ایندیا، نیکو هالکنبرگ و سرجیو پرز از آلونسو گذشتند و در مکان ۷ و ۸ قرار گرفتند.

سرانجام در دور ۳۸ سباستین فتل به پیت استاپ رفت و لاستیک سوپر سافت استفاده کرد و پشت سر رایکونن در مکان ۶ام بیرون آمد. و بعد از تعویض لاستیک سباستین فتل، سریع ترین دور را تا الان با زمان ۱٫۴۴٫۰۹۴ ثبت کرد. سباستین فتل از کیمی رایکونن در پیچ شماره ۸ گذشت و ماشین های ردبول را پیش رو دارد.

ساینز و پالمر، بعد از اینکه توسط دو راننده ی ردبول لپ شدند و دوباره شروع به رقابت کردند، به هم برخورد کردند. ساینز  گفت:‌فکر کنم باید کنار بکشم.

پرچم زرد: کارلوس ساینز نمی تواند ماشین خود را به پیت برساند و در داخل پیچ ۱۶ متوقف شده است.

۵ ثانیه پنالتی به جولین پالمر برای تصادف با ساینز تعلق گرفت.

سباستین فتل در پیچ شماره ۱۱ با وجود دفاع خوب دنیل ریکاردو ، از او عبور می کند. حال فتل برای رفتن به روی سکو باید با ورشتپن رقابت کند.

۴ دور به پایان مانده و رقابت بین فتل و ورشتپن بالا گرفت و فتل سرانجام توانست در پیچ شماره ۱۱ از او بگذرد و فتل می تواند برای مکان دوم نیز تلاش کند.

به روزبرگ گفته می شود که از صدمه جلوگیری کند و حتی در صورت لزوم اجازه ی عبور به فتل را بدهد.

فتل در پیچ ۱۱ برای عبور از روزبرگ در دور ۵۴ حمله می کند اما روزبرگ اجازه ی عبور نمی دهد.

و در نهایت لوییس همیلتون برنده ی گرندپری ابوظبی ۲۰۱۶ می شود.

۱    
آی اسپورت
2016-11-27 22:29:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر