فهرست
معضل تازه فوتبال ایران؛ عریانگری و بی‌حیایی
معضل تازه فوتبال ایران؛ عریانگری و بی‌حیایی

معضل تازه فوتبال ایران؛ عریانگری و بی‌حیایی

آی اسپورت – اگر تا دیروز روی فحش‌های استادیومی تماشاگران بوق می‌گذاشتیم! یا صدای ورزشگاه را می‌بستیم تا شنیع‌ترین فحاشی بهترین تماشاگران دنیا! به گوش بینندگان تلویزیونی در خانواده‌ها نرسید! امروز شاهد پدیده‌ای حیرت‌انگیز در بین تماشاگران فوتبال هستیم. پدیده‌ای که مرز‌های بی‌حیایی در فوتبال را درنوردیده است! پدیده عریان‌گری! اتفاقی که حتی در بی‌اخلاق‌ترین کشور‌های دنیا نیز امری ناپسند و زشت محسوب می‌شود چه برسد به ایران اسلامی ما.

 

1
1

اولین بار در دیدار دو تیم خونه به خونه و شاهین شهرداری بوشهر در جام حذفی تماشاگری در ورزشگاه عریان شد تا سرمربی تیم شاهین شهرداری بوشهر را تحقیر کند! همه این اتفاق را زشت‌ترین کار ممکن دانستند و گفته شد شاید آن تماشاگر در حالت طبیعی نبوده است! تیم خونه به خونه نیز با حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تا اطلاع ثانوی از داشتن تماشاگر محروم شد.

شاید همه تصور می‌کردند با این حکم دیگر شاهد چنین رفتار شنیعی در ورزشگاه‌ها نباشیم، زیرا دیگر صحنه‌ها و اتفاق‌های روی سکو‌ها از صحنه‌های ۱۸+ هم عبور کرده بود. سانسور زشت‌ترین رفتار‌ها نیز با صدای بوق و کم کردن صدای ورزشگاه ممکن نبود. همه آرزو داشتیم که این عریان‌گری یک پدیده نادر بوده است، اما دوباره در جام حذفی در روز جمعه شاهد رفتاری شنیع دیگر از سوی برخی تماشاگران بودیم.

به جز فحاشی و کتکاری و سنگ پرانی در ورزشگاه در جریان بازی، در پایان مسابقه نیز شاهد راهپیمایی هواداران عریان سپیدرود رشت در خیابان‌های انزلی بودیم! بازهم عریان‌گری در فوتبال! با شعار‌هایی بسیار زشت. فیلمی کوتاه و چند ثانیه‌ای از این رفتار بی‌شرمانه تماشاگران منتشر شده، اما از بازنشر فیلم خجالت کشیدیم! مرز‌های بی‌حیایی در فوتبال درنوریده شده است. از فحاشی و ادبیات شنیع استادیومی به عریان گری رسیدیم.

 

2
2

آیا این مرتبه هم می‌توان ادعا کرد با چند جلسه شیک مشکل فرهنگی فوتبال و تماشاگرانش حل می‌شود؟! فرهنگ این فوتبال نیاز به جراحی دارد. بهترین تماشاگران دنیا دیگر وجود خارجی در ایران ندارند. نباید خودمان را فریب بدهیم ادبیات استادیومی! اکنون یک عبارت فحش‌گونه شده است! ورزشگاهی که قرار بود مکانی مقدس باشد هیچ شباهتی به یک مکان امن برای جوانان و نوجوانان ما ندارد. اگر دیر بجنبیم شاید جذاب‌ترین رشته ورزشی در دنیا در کشورمان به انحطاط اخلاقی کشیده شود. امروز باید مسئولان فرهنگی باشگاه‌ها، هیات‌های فوتبال، فدراسیون و سازمان لیگ فکری کنند فردا خیلی دیر است! 

 

فارس

۵ ۵  
آی اسپورت
2018-09-17 09:00:00
نظر دهید

۵ نظر
محمد
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۰۹:۳۳
برای اولین باره که میبینم یه بی فرهنگی جدید توسط هوادارهای تیمی غیر از تراکتورسازی وارد فوتبالمون شده. ترکها همیشه تو اینجور چیزها تو کشور ما اول بودن. تراکتوریا بدویین که عقب افتادین
majid
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۰۹:۳۷
پیرن دراوردن حرکتی زشت وشنیعه؟؟!! اینا بی حیا نستن اونی که این مطلبو نوشته داعشیه
۸
....
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۰۹:۵۷
بیشترش هواداران لنگ هستند
۴
اکبر
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۰۹:۵۸
انحطاط اخلاقی فقط در ورزشگاهها نیست. خرده فرهنگ باقیمانده در این مملکت طی سالیان گذشته نابود شده. چشم بستن به سقوط فرهنگ فوتبال اشتباهه و چشم بستن به سقوط فرهنگ کلی جامعه اشنباه بزرگتر
۸
ملوانی
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۱۳:۳۵
درد بزرگتر اینه که نمایندگان مجلس و هیات فوتبال گیلان هم پشت این ارازل و اوباش اند .
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر