فهرست
اغتشاش در ناپولی: هر کسی ساز خودش را می‌زند
اغتشاش در ناپولی: هر کسی ساز خودش را می‌زند

اغتشاش در ناپولی: هر کسی ساز خودش را می‌زند

آی اسپورت – حکایت ناپولی حکایت همان آلبوم دوم خواننده یا معروف ماست. وقتی در بالا هستی، چطوری می خواهی همانجا بمانی؟ این به نظر می رسد همان سوالیست که ساری به همراه تیمش در این فصل باید به آن پاسخ دهند.

همه داستان شروع کاری ساری را می دانند. او از کار کردن در بانک به یکی از بزرگترین تیم های سری آ رسید. فصل پیش به نظر یک نقطه عطف برای این تاکتیشن ایتالیایی بود، چون بالاخره این فرصت را پیدا کرد تا ایده هایش را در یکی از بزرگترین عرصه ها امتحان کند.

نتایج هم واقعا خوب بودند. ناپولی برای اسکودتو جنگید و هر چند که در پایان فصل کم آورد، اما به نظر می رسید امید جدیدی برای تیم روشن شده. اما واقعیت همانطور ادامه پیدا نکرد.

ناپولی این فصل خیلی بد نبوده، اما هر کاری بکنید در نهایت این حس به شما دست خواهد داد که یک قطعه ای از پازل کم است. شکی نیست که آلبوم دوم ناپولی هم خوب بوده، اما واقعا به پای آلبوم اول نمی رسد.

مساله غیبت هیگواین هم نیست. تیم ساری بیشتر از هر تیم دیگری در ایتالیا گل زده. حتی مساله بد بازی کردنِ ستاره های تیمم نیست، مثلا به فرم مرتنز نگاه کنید. اما به هر حال دلیلی، ناپولی آن تیم فصل گذشته نیست.

شاید دیشب سمپدوریا را بردند، اما حتی خوشبین ترین هوادار آن ها هم نمی تواند بگوید تیمش خوب بازی کرده. البته که تیم میزبان از ابتدا تا پایان بر بازی سوار بود. اما اگر به خاطر کارت قرمز عجیب سیلوستره نبود، شاید نتیجه بازی برای ناپولی طور دیگری رقم می خورد و آن ها به بازی بر نمی گشتند.

حتی وقتی مهمان 10 نفره شد، ناپولی مشکل داشت. اخراج سیلوستره زمان خوبی از راه رسید، درست وقتی ناپولیتن ها و هوادارانشان فشار را احساس می کردند. جورجینیو که فصل پیش فوق العاده قابل اعتماد بود، پاس های اشتباه ارسال می کرد. اینسینه بیش از تحسین صدای اعتراض هواداران را در می آورد. این نمادی از این فصل ناپولی بود،  هیج کدام از این دو بازیکن فصل خیلی بدی نداشته اند. اما فرم فصل پیش خود را هم نشان نمی دهند.

در نهایت این مرد فراموش شده ناپولی یعنی گابیادینی بود که به نجات تیم آمد. تقریبا همه مطمئن بودند او این فصل ناپل را ترک می کند. در بازی دیشب به عنوان یار تعویضی وارد زمین شد تا کمی خلاقیت را به تیم اضافه کند. و او در نهایت گلی را بزند که باور را دوباره به ناپولی بازگرداند. گل برتری تونلی دراماتیک بود، اما می توان گفت تیمش استحقاقش را در نهایت داشت.

علی رغم این برد هم هنوز می توان احساس کرد شاگردان ساری با نظم بازی نمی کنند. نمی توان یک بازیکن مشخص را مقصر دانست و گفت خوب بازی نمی کند، اما خبری از آن همکاری تیمی فصل پیش نیست. پاس ها به مقصد نمی رسیدند، سانتر ها از سر مرتنز رد می شدند. ایده ها بد نیستند، اما احساس می کنید هر کس در تیم ساز خودش را می زند.

در نهایت این مشکل اصلی ناپولی است. در یک فرم عالی، ناپولی می تواند هر تیمی را شکست دهد، حتی رئال مادرید در لیگ قهرمانان. اما وقتی 11 بازیکن برای خودشان بازی می کنند، ناپولی یک تیم با استعداد های فوق العاده باقی می ماند که هنوز یک باند نیستند.

۴    
آی اسپورت
2017-01-08 18:55:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر