فهرست
منچستر‏‌، چشم‌انتظار سوغات یونایتد
منچستر‏‌، چشم‌انتظار سوغات یونایتد

منچستر‏‌، چشم‌انتظار سوغات یونایتد

آی اسپورت- «این منطقه از شمال غربی انگلیس‏‌ تک است، بهترین است، شعاری که از روی سکوها خوانده می‌شود، از گروه ما، کل سیاره رامی‌لرزاند». روز سه شنبه شاعری به نام تونی والش بعد از حمله تروریستی به منچستر جملاتی برای توصیف این شهر گفت. روز بعد از آن یعنی چهارشنبه منچستریونایتد باید در فینال استکهلم برای قهرمانی یورولیگ با آژاکس هلند بازی کند.

بازیکنان یونایتد بازوبندهای مشکلی به بازو خواهند داشت و پیش از شروع بازی هم دقایقی سکوت در ورزشگاه برقرار خواهد شد تا به نوعی به قربانیان این حادثه و بازماندگان آن‌ها احترام گذاشته بود. اما هواداران این تیم که برای تماشای بازی سفر خواهند کرد نمی‌توانند احساساتی که در شهر خودشان داشتند را پنهان کنند.

درد آن‌ها تا استکهلم همراهی‌شان خواهد کرد. شاید حتی بسیاری از تماشاگران اگر می‌دانستند چه اتفاقی قرار است بیفتد بلیت بازی را هم رزرو نمی‌کردند‎‏؛ حالا می‌دانند جایی برای شادی کردن وجود ندارد.

در عوض روز پنج شنبه وقتی قرار است هواداران یونایتد به شهرشان بازگردند، شاید شعار معروفشان را برای آرام کردن قلب شهرشان بخوانند. در روزی که شهر منچستر‏‌، جایی که حال و هوایش همیشه فوتبالی‌ است، تبدیل به شهری مرده و غرق در سکوت شده.

در هواپیمایی که از انگلیس به سمت استکهلم راهی شده هم چیزی جز سکوت نبوده است. خبری از آن شوخی‌ها و خنده‌هایی که در نتیجه روحیه ورزشکاری بازیکنان پیش می‌آید نبوده است. خبرنگاران هم مطمئنا در حالی راهی فرند آرنا می‌شوند که به جای صحبت کردن درباره بازی بیشتر تمرکز صحبت‌هایشان روی اتفاقات کنسرت منچستر است.

ژوزه مورینیو کنفرانس مطبوعاتی نداشت، بازیکنان تیم هم خیلی درباره فوتبال صحبت نکردند. می‌دانستند خانواده‌هایی هستند که مدام تلویزیون را برای شنیدن اخبار مربوط به آن اتفاق روشن گذاشته‌اند و حالت خوشی ندارد که اخبار مربوط به فوتبال را مشاهده کنند. این اتفاقات همیشه نمی‌افتد‏‌هیچ کس هم انتظارش را نداشت.

در بازی امشب که به ساعت محلی 20:45 برگزار می‌شود وظیفه پل پوگبا‏‌، آندر هررا، آنتونیو والنسیا و ... است که کاری کنند تا روحیه شهر عوض شود. برای این بازی شرایطی پیش آمده که حالا آن‌ها بایداز همه فصلشان بهتر باشند و گذشته را فراموش کنند. هدفی جدید وجود دارد.

راهیابی به لیگ قهرمانان هدیه‌ای است که آن‌ها می‌توانند از بازی با آژاکس برای شهرشان سوغات ببرند. یک جدال بزرگ. شاید احساسات بر این بازی حاکم باشد، اما بازیکنان هم این را خوب می‌دانند که از زمانی که سوت زده شود و برای اولین بار پای بازیکنی به توپ بخورد، نباید چیزی جز 100 درصد توانشان ارائه دهند.

«با وجود زمان کمی که اینجا بودم این را فهمیده‌ام که مردم منچستر در کنار هم و با هم متحد خواهند بود». مورینیو در بیانیه‌ای که از طریق وب سایت باشگاه صادر کرده بود این را گفت. او می‌داند که موفقیت در سوئد هم می‌تواند نقش خودش را در تحکیم این اتحاد داشته باشد.

این روزهای کوتاه با حال و هوای بازی در استکهلم می‌تواند جایی باشد که با شعارها از روی سکو تسکینی برای دردهای منچستری‌ها باشد. هواداران یونایتد هم وظیفه‌ای دارند‏‌، باید به جای کسانی که می‌خواستند این بازی را از نزدیک تماشا کنند و نتوانستند هم شعار بدهند و تیمشان را تشویق کنند. امشب شبی است که می‌شود به سبک فوتبالی به مردم شهر ادای احترام کرد. این که فصل برای یونایتد تا اینجا چطور گذشته باید خیلی سریع فراموش شود و روی هدف جدید تمرکز شود.

 

۳    
آی اسپورت
2017-05-24 15:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر