فهرست
رونالدو - پله؛ این داستان هنوز تمام نشده
رونالدو - پله؛ این داستان هنوز تمام نشده

رونالدو - پله؛ این داستان هنوز تمام نشده

آی اسپورت – کریستیانو رونالدو مدتی پیش از رکورد 757 گل پله که به عنوان تعداد گل های رسمی این ستاره برزیلی ثبت شده، عبور کرد اما خود پله ادعا کرد که تعداد گل های رسمی اش 767 گل است؛ رکوردی که رونالدو دیشب با زدن 3 گل به کالیاری شکست و تعداد گل های دوران حرفه ای اش را به 770 رساند.

ستاره پرتغالی که بعد از رسیدن به رکورد قبلی، واکنشی نشان نداده بود، این بار در صفحه اینستاگرامش با انتشار پیامی، از اینکه اکنون به طور رسمی بهترین گلزن تاریخ است، ابراز خوشحالی کرد و در عین حال، تاکید کرد که این به معنای پایان آرزوهایش در فوتبال نیست.

او نوشت:" در چند هفته اخیر، همه جا پر از اخبار و آماری بود که من را ، با پشت سر گذاشتن 757 گل رسمی پله، به عنوان بهترین گلزن تاریخ فوتبال معرفی می کرد. هرچند من به خاطر چنین تقدیری، متشکر هستم اما اکنون زمان آن است که توضیح بدهم که چرا تا این لحظه، آن رکورد را تایید نکردم.

تحسین همیشگی و بدون قید و شرط من از آقای ادسون آرانتس دو ناسیمنتو، همان احترامی که برای فوتبال اواسط قرن بیستم دارم، باعث شد تا من آمار 767 گل او را بپذیرم و 9 گل او برای تیم ایالتی سائوپائولو و یک گلش برای تیم ارتش برزیل را به عنوان گل رسمی در نظر بگیرم. دنیا و فوتبال از آن زمان تغییر کرده اما این به معنای آن نیست که ما تاریخ را آنطور که به نفع مان است، تغییر بدهیم.

امروز که به طور رسمی به 770 گل در دوران حرفه ای ام رسیدم، اولین صحبتم مستقیما به پله است. هیچ بازیکنی در دنیا نیست که بدون شنیدن داستانی هایی در مورد بازی های او؛ گل هایش و دستاوردهایش بزرگ شده باشد و من هم استثنا نیستم. و به همین دلیل، لبریز از شادی و غرور هستم که تایید کنم که گلزنی امروز من را بالاتر از پله در صدر جدول بهترین گلزنان دنیا قرار داد؛ چیزی که وقتی به عنوان کودکی در مدیرا بزرگ می شدم، هرگز نمی توانستم در رویا هم تصور کنم.

تشکر از همه آنهایی که در این مسیر شگفت انگیز با من بودند؛ از هم تیمی هایش، حریفانم و هواداران فوتبال در سراسر دنیا و مهمتر از همه، از خانواده و دوستان نزدیکم. وقتی می گویم بدون شما نمی توانستم چنین کاری انجام بدهم، از من باور کنید. 

اکنون نمی توانم منتظر بازی چالش های بعدی باشم! رکوردها و جام های بعدی! باور کنید این داستان هنوز خیلی مانده تا تمام شود. آینده، فرداشت و هنوز جام های زیادی وجود دارد که با یوونتوس و پرتغال برنده شوم."

این در حالی است که بعد از حذف یوونتوس از چمپیونزلیگ که چند روز قبل رقم خورد، انتقادهای زیادی از رونالدو مطرح شد و او با سه گلی که در دیدار دیشب به ثمر رساند، به نوعی به این انتقادات نیز پاسخ داد.

۱    
آی اسپورت
2021-03-15 09:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر