فهرست
با همین فوتبال مجروح دلخوش باشید
با همین فوتبال مجروح دلخوش باشید

با همین فوتبال مجروح دلخوش باشید

آی اسپورت – مگر سر و ته این فوتبال چی دارد که از جان مردم برای رسیدن به آن مایه می گذاریم؟ نهایت این فوتبالِ خراب و ویران شده قهرمانی لیگ است که در آسیا حرفی برای گفتن ندارد و خیلی زود باید غزل خداحافظی را بخواند. مگر از دل این فوتبال دنبال چه معجزه ای هستیم که وقتی غول چراغ جادویش نمی تواند آن را دو دستی تقدیم کند، به سنگ پرانی، شکستن شیشه و صندلی، کتک کاری و نقص عضو افراد متوسل می شویم؟ سرباز «محمد احمدی» ۱۹ ساله را به یاد دارید؟ «اسماعیل بهداروند» را چطور؟ اگر آنها را فراموش کرده اید بگذارید به یادتان بیاورم و بگویم که آنها برای تفریح و لذت به ورزشگاه رفتند و می خواستند فوتبال ببینند اما در نهایت امروز از دیدن چهره خود هم محروم شده اند. با «اسماعیل بهداروند» حرف زدم، حسابی به من توپید و گفت: «می فهمی ندیدن یعنی چی؟» جوابی نداشتم بدهم. نه من نمی فهمم نابینایی یعنی چی؟ چه افیونی به این فوتبال تزریق کرده ایم که به جای شادی و گریه، خون از آن می چکد؟ نفاق و کینه را کی در لابه¬لای چمن های آن کاشتیم که امروز خبرنگاران هر دو طیف در برابر هم صف آرایی کرده اند و هر یک تیم حریف را به حکومتی بودن و وابستگی متهم می کند؟ طیف قلم به دست آبی، معتقدند که داوران در مواجه با پرسپولیس مسامحه گری می کنند تا شرایط به نفع قرمزها رقم بخورد، آن سوی میدان هم طرفداران پرسپولیس معتقدند که حاکمیت و وزارت ورزش پشت سر تیم های دیگر ایستاده اند تا نورچشمی ها را به قهرمانی برسانند. واقعا از این بحث ها خسته نشده اید؟

واقعا فکر می کنید که استقلال و پرسپولیس تیم‌های خصوصی هستند بدون نظارت و تصمیمات حکومتی؟ دولتی بودن پرسپولیس و استقلال خاص این روزها نیست. از زمان پاگیری سرخابی ها دست حاکمیت روی آنها بوده و دو تیم پایتخت را در مشت خود داشته است. دغدغه مسائل فرهنگی که به ضدفرهنگ و ضد ارزش بدل شده اند را هم دارید؟ یا آنقدر به پر و پای همدیگر پیچیده اید که نمی بینید فوتبال به محلی برای عقده گشایی و پرخاشگری بدل شده. اتفاقا این حجم سنگین از بی فرهنگی را مسوولان فوتبال هم می بینند ولی مثل شما سکوت می کنند و با دفترچه ای به نام آیین نامه انضباطی چند حکم صادر می کنند تا دهن همه بسته شود. در صفحات این آیین نامه خبری از ریشه کنی قاطع و مبارزه با فساد نیست. حداقل شما که به ورزشگاه می روید مواظب باشید نابینا و ناقص به منزل برنگردید. در این مورد که ما زنان به ورزشگاه نمی رویم خوش شانسیم و مصونیت داریم!!

۶ ۵  
آی اسپورت
2019-04-27 11:22:00
نظر دهید

۵ نظر
...
شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۳۳
بازی رفت هوادارای شله شیشه اتوبوس شکستن، نارنجک پرتاب کردن و سنگ پرونی کردن مدیرعامل احمقشون گفت کار هوادارای پرسپولیس بوده!!!!! بازی دیروز هم دقیقا این شله ها شروع کردن
احسان تاجی
شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۴۷
هر جا لنگ رفته درگیری و بی فرهنگی و وحشی گری و تنفر ایجاد کرده!!!
@
شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۳:۰۱
وقتی میدونن تو زمین و فوتبالی نمیتونن از پرسپولیس امتیاز بگیرن رو به کارها میارن تو کیسه رو نگاه نکن خخخ
فاضلی
شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۲:۵۸
اصفهونیا همیشه آدرس عوضی میدن
خودشون شروع کردن و بچه های تهرانم جوابشونو دادن
۷
شاهین کیا
شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۵:۳۴
هر جهنم دره ای در دنیا بود حتی در عقب مانده ترین نقاط جهان قطعا شدیدترین برخوردها با دو تیم صورت می گرفت از محرومیت و جریمه تا کسر امتیاز اما ما می دانیم که اینجا ایران است و مسئول مربوطه امشب در فوتبال برتر خواهد گفت خوشبختانه امشب فقط دویست و چهل و پنج نفر زخمی شدند دفعه قبل دویست چهل و هفت نفر بود که کاهش داشتیم این شیطونا هم قول می دن دیگه فضولی نکنن....#یاد و خاطره احکام بازی پرسپولیس سایپا همواره پاینده :-) :-) :-) :-)
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر