فهرست
تزریق امید برای صعود
تزریق امید برای صعود

تزریق امید برای صعود

آی‌اسپورت- تساوی عراق و بحرین فرصت جدیدی به تیم ملی برای سرگروهی و صعود به مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی داد. حالا سرنوشت صعود دست خودمان است و بدون توجه به دیگر نتایج می‌توانیم با چهار برد صدر جدول را پس بگیریم و صعود کنیم. روز گذشته حرف‌های وزیر ورزش و بیانیه فدراسیون فوتبال هم حکایت از عزم جدی برای تمرکز کامل روی مسابقات دور برگشت و جلوگیری از تکرار سهل‌انگاری‌های دور رفت دارد. وزیر ورزش به نظرات کارشناسان اشاره کرد که «چینش‌های این دو بازی و عدم استفاده از بازیکنان جوان و لژیونرها موجب شد که نتیجه را واگذار کنیم»، با این حال تأکید کرد «هنوز فرصت اول شدن را در گروه‌مان داریم» و «با عزم و اراده وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال برنامه‌ریزی می‌کنیم تا بهترین نتایج را به دست آوریم.»

در بیانیه احساسی فدراسیون فوتبال هم آمده: «فدراسیون و تیم ملی هم‌صف و یکصدا با مردم در راه موفقیت شب و روز نمی‌شناسند و در این راستا هر اقدامی برای موفق شدن لازم باشد انجام خواهند داد». در ادامه این بیانیه هم تلویحاً به ابقای ویلموتس اشاره شده؛ «صرفنظر از گمانه‌زنی‌های غیرواقعی مطرح شده، هر اتفاقی که بتواند تیم ملی را به عنوان تیم نخست به مرحله بعد رهنمون سازد میسر خواهد شد. ما به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود می‌کنیم.» تأکید وزیر ورزش بر پرداخت شدن دستمزد سه ماه آینده ویلموتس هم احتمال اخراج این مربی را به حداقل می‌رساند.

اعلام موضع دو نهادی که ارتباط مستقیم با تیم ملی و آماده‌سازی‌اش دارند، نشان می‌دهد که تیم ویلموتس قرار نیست مثل ماه‌های گذشته منفعل باشد و قرار است در ماه‌های پیش‌رو تلاش برای رسیدن به آمادگی مطلوب بیشتر شود. هرچند در ماه‌های گذشته فدراسیون و ویلموتس کم‌کاری داشته‌اند، ولی با بیانیه جدید می‌توان امیدوار بود که تدارک بهتری در انتظار تیم ملی باشد و با اردوها و بازی‌های دوستانه مناسب برای دو بازی حساس خرداد آماده شویم.

رفتار ویلموتس نشان می‌داد که فوتبال آسیا و موفقیت در آن را خیلی آسان گرفته است. هرچند همگروهی با عراق و بحرین، دو حریف سرسخت غرب آسیا برای تیم ملی یک بدشانسی بود، ولی نتایج اخیر تلنگر به موقعی برای مربی بلژیکی شد تا دور برگشت را جدی‌تر بگیرد و تیمش را با تمرکز و آمادگی بیشتری به زمین بفرستد.

اگر ارکان تیم ملی از روز اول چنین عزمی داشتند، بعید بود دو بازی اخیر را دست خالی ترک کنیم، ولی اگر وعده‌های داده شده در بیانیه فدراسیون عملی شود، خیال‌مان راحت است که می‌توانیم در دو بازی حساس خرداد ماه به شش امتیازی که لازم داریم برسیم و به جایگاهی برگردیم که به فوتبال ایران تعلق دارد.
 

۳ ۱  
آی اسپورت
2019-11-21 12:40:00
نظر دهید

۱ نظر
بابک66
پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۳:۴۵
من پیشنهاد میدم سه بازی دوستانه با مراکش و اسپانیا و پرتغال بذارید تا قشنگ معلوم شه تیم ویلموتس چقدر هجومی و زیبا بازی میکنه و حریفارو به زانو در میاره. خخخخ...بعد از این سه بازی قطعا میتونید باز بیاید بگید کیروش هم در مقابل عراق عاجز بوده.
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر