فهرست
شفر؛ راننده ماشین آلمانی استقلال
شفر؛ راننده ماشین آلمانی استقلال

شفر؛ راننده ماشین آلمانی استقلال

آی اسپورت - هواداران استقلال را پس از سال‌ها سرشار از حس امیدواری دیدیم. حال و هوای تازه‌ای که از ورزشگاه آزادی به هنگام میزبانی بازی‌های استقلال رخت بربسته بود. حتی فصل پیش که استقلال در مقطعی به رشد فنی رسید نیز چنین حس امیدواری ذهن آبی‌دلان را فرا نگرفته بود. وضعیت امروز حاصل تغییراتی است که وینفرید شفر آرام آرام در استقلال ایجاد کرد. تحولاتی که نتیجه‌اش در بازی‌های اخیر کاملا نمایان بود اما به واقع استقلال در بازی با صنعت نفت آبادان هویت و معنای دیگری یافت.

تیمی که می‌شود حالا گفت در همه خطوط به هماهنگی و خودباوری رسیده و از دوران سخت ساخته شدن عبور کرده است. استقلال اگر تا قبل از بازی با صنعت نفت غالبا هارمونی خود در خط دفاع و خط میانی را به رخ می‌کشید اکنون می‌تواند مدعی تیمی باشد که در خط آتش نیز به وضعیت باثبات رسیده و به سمت و سویی خواهد رفت که آمار ضعیف گلزنی‌اش را بهبود دهد و در فاز گلزنی که نقص‌های بسیاری در آن داشت به تیمی گلزن بدل شود. منحنی رو به رشد این استقلال احتمالا تا قهرمانی در جام حذفی نیز بالا خواهد رفت و با تماشای آنچه شفر و شاگردانش خلق کردند باید انتظار کشید که استقلال با حفظ شرایط کنونی به جام خواهد رسید و سهم بزرگی از فصل جاری خواهد برد.

حال اگر در لیگ امیدی به قهرمانی استقلال نیست این به امتیازهای از دست رفته‌ای باز می‌گردد که در زمان مربیگری منصوریان از جیب استقلال رفت وگرنه همان بازیکنانی که زمان منصوریان در استقلال بودند نیز اکنون در ترکیب آبی‌ها حضور دارند و آنچه استقلال را نسبت به آن دوران سیاه تمیز می‌دهد، شخصیتی است که سرمربی آلمانی از درون خود به بازیکنان تزریق کرده و استقلال را بدل به یک ماشین آلمانی پیچیده و هماهنگ کرده که در همه خطوط برنامه ریزی مشخصی برای بازی دارد. گرچه نباید فراموش کرد که این استقلال هر قدر هم که شانسی برای قهرمانی در لیگ نداشته باشد ما از ظرفیت کافی برخوردار است تا نیم فصل دوم را جذاب‌تر کرده و معادلات بسیاری را تغییر دهد.

 

حمیدرضا عرب/ ایران ورزشی

۱۰۲ ۴  
آی اسپورت
2017-12-25 11:19:00
نظر دهید

۴ نظر
___
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۰۸
چقدرررر جوگیر مگه استقلال با منصوریان نیم فصل دوم سال پیش بد نتیجه گرفت؟ اخرش چی شد؟
۲ ۳
علی
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۱۵
نویسنده هم گفته که حتی فصل قبل که استقلال خوب نتیجه میگرفت(نیم فصل دوم) هچنان هوادارا امید زیادی به تیم نداشتن(به خاطر اینکه ضعف های تاکتیکی مشخص بود). ولی الان هوادارا خوشحالن به خاطر رشد فنی و تاکتیکی.

بعد اینکه میفرمایید آخرش چی؟ => خب آخرش موفقیت هست. مگر برانکو وفتی اومد پرسپولیس همان فصل قهرمان شد. تقریبا یک فصل و نیم زمان برد تا نتیجه (قهرمانی) حاصل بشه.

متن را خوب بخون بعد اظهار فضل کن.
+
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۲۶
تو رو خدا نگو رشد فنی و تاکتیک که همین شماها اگه کامنت هاتون منتشر بشه میفهمین تا چه به تیم منصوریان امید داشتین
علی
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۲۷
نگم رشد فنی؟ الان تیم شفر رشد فنی نداشته؟ حالت خوب نیستا. بازم باید بگم اول بازی استقلال را ببین بعد پست بده.

بخش زیادی از کامنتها از روی کری خوانی هست. خب معلومه وقتی منصوریان بازیها را میبرد هوادرا میا اینجا و جواب پرسپولیسیها را میده بنابراین کامنتی که اینجا قرار میگیره میتونه بخش زیادیش صرفه برای این باشه که جواب رقیب را داده باشن.ولی اونبخش غیرهیجانی هوادارها که خیلی عظیم هم هست (یا حتی اون هوادارایی که خوشحال هم بودن صرفا به خاطر نتیجه نیم فصل دوم بوده و نه رشد تاکتیکی تیم منصوریان. ولی الان خوشحالی به خاطر نتایج تیم شفر است و امید به خاطر رشد فنی. همین الان هم حرفهای شما صرفا برای این هست که اصلا دوست نداری رشد فنی تو استقلال رخ بده. خب دوست نداشته باش. ولی این خودش یه تعصببی میشه که رشد فنی که اتفاق افتاده را نبینی.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر