فهرست
رکورد پرسپولیس با رادو؛ دو بزرگتر از یک
رکورد پرسپولیس با رادو؛ دو بزرگتر از یک

رکورد پرسپولیس با رادو؛ دو بزرگتر از یک

آی اسپورت - اهمیت دروازه‌بان در فوتبال از همان شماره پیراهنش معلوم است. بازیکنی که شماره ۱ را می‌پوشد و شروع یک تیم است. در اهمیت یک دروازه‌بان خوب برای موفقیت در یک تورنمنت کسی شکی ندارد اما آن چیزی که شاید تا حدودی نادیده گرفته شده و به چشم نیامده اهمیت یک دروازه‌بان دوم خوب است. نقش او هنگامی که دروازه‌بان اصلی نیست و فرصت به شماره ۲ می‌رسد مشخص می‌شود. اتفاقی که این فصل برای پرسپولیس افتاده و شاگردان برانکو نه تنها با رادوشویچ فقدان بیرانوند  را احساس نکرده‌اند که صاحب یک رکورد ویژه هم هستند.

پرسپولیس در این فصل سه بازی از رادو به جای بیرانوند استفاده کرده و هر سه برد فصل را با او بدست آورده است. این آمار برای تیمی که پیش از این تجریبات تلخی درون دروازه داشته آمار ارزشمندی است. در لیگ پانزدهم، ایمان صادقی گلر دوم پرسپولیس و ذخیره سوشا مکانی بود. او در آن فصل ۷ بازی انجام داد که در آن ۷ بازی، پرسپولیس فقط دو برد بدست آورد. صادقی یازده گل در ۶ بازی لیگ برتری دریافت کرد و آمار بسیار بدی از خود برجای گذاشت و به واسطه گل‌های خورده او، ۱۰ امتیاز از دست پرسپولیس پرید. عملکرد بد او باعث شد تا پرسپولیس لوبانف را جذب کند. دروازه‌بانی که به صورت چرخشی با مکانی درون دروازه قرار گرفتند و هیچ‌کدام کیفیت لازم را نداشتند.

با آمدن رادوشویچ و بیرانوند اما فصل جدیدی در دروازه‌بانی پرسپولیس شروع شد. بیرانوند اگرچه در مقاطعی مورد انتقاداتی قرار گرفت اما حضورش درون دروازه قوت قلبی برای قرمزهای پایتخت است. در روزهایی هم که او به هر دلیلی درون دروازه قرار نداشت رادوشویچ توانست به خوبی جای خالی‌اش را پرکند. اگر بازی‌هایی را که پرسپولیس در آنها ترکیب دوم یا بازیکنان ذخیره را به میدان فرستاده درنظر نگیریم، رادو در بازی‌هایی که بخاطر نبود بیرانوند در ترکیب اصلی قرار گرفته توانسته عملکرد خوبی داشته باشد. او در لیگ شانزدهم ۵هفته پیاپی بخاطر مصدومیت بیرانوند، درون دروازه ایستاد و دو گل خورد و سه برد و یک باخت و یک مساوی بدون گل برای پرسپولیس بدست آمد. فصل گذشته فرصت چندانی برای بازی پیدا نکرد و بیشتر در ترکیبی به میدان رفت که بازیکنان اصلی پرسپولیس در ترکیب نبودند و فقط در یک بازی که بیرانوند مصدوم بود توانست با پرسپولیس سه بر یک برنده شود. این فصل هم سه بازی و سه برد و یک گل خورده آماری رویایی از او به جای گذشته است. این موضوع، در شرایطی که پرسپولیس به خاطر تیم ملی و حضور در چند جام و کمبود بازیکن با مشکلات زیادی مواجه است یک نعمت بزرگ محسوب می‌شود. دروازه‌بانی که هم درون دروازه حرفه‌ای است و هم روی نیمکت.

نود

۱۲ ۱  
آی اسپورت
2018-09-14 18:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
فرهاد
جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۴۷
رادو علاوه بر مناسب و پر تلاش بودن در بازیها ، رفتار خوبی هم چه در نیمکت داشته و کم حاشیه به کارش ادامه داده .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر