فهرست
سینما جای فوتبال نیست؛ چرا کافه نه؟
سینما جای فوتبال نیست؛ چرا کافه نه؟

سینما جای فوتبال نیست؛ چرا کافه نه؟

آی‌اسپورت- من علاقه‌مند سفت و سختِ فوتبالم اما پخش مسابقات جام جهانی در سالن‌های سینما طرح زشت تازه‌ی آنهاست که اسم‌شان را گذاشتند مافیای پخش و اکران، که با لابی شورای صنفی نمایش و متولیان شوتِ سینما برای پُر کردن جیب‌های تمام نشدنی‌شان به اسم سینما نقشه‌ها دارند.

از آفات شرایط جدید و سینمادار شدنِ تهیه‌کننده‌ها و دفترهای پخش فیلم یکی این است که شعورِ سالن‌دار تکلیف حیات و ممات سینما و فیلم و سرمایه مادی و معنوی دیگران را معین می‌کند و به اسم بازار آزاد و اقتصاد عرضه و تقاضا و این مهملات بی‌سوادانه باز فربه‌تر می‌شود و باز پشت بام پاساژهای زشت دیگری را سینما می‌کند تا تئاتر روحوضی اجرا کند و به اسمِ سریال‌های مهوع شبکه نمایش خانگی بتواند چند لحظه لاس زدن با سلبریتی‌های منحط را به خلق‌الله بفروشد و سینماها را بکند بساط تمام وقتِ سلفی گرفتن در ازای پرداخت پول بلیت.

حالا همین‌ها به بهانه علاقه مردم به تماشای فوتبال و قانون منحوسِ ممنوعیت حضور زنان در استادیوم، دکان دونبش دیگری باز کردند تا به قیمت به مسلخ بردن فیلم و بی‌حرمت کردن سینماها دُم کلفت‌تر کنند تا بعد بتوانند از این هم بیشتر باج‌گیری کنند و همه را - از فیلمساز و بازیگر تا رسانه‌چی و الخ - نوکر و زیردست و حلقه به گوشِ خود کنند که به هر ساز ناکوک‌شان برقصند.

بعید می‌دانم هیچ جای این دنیای متمدن و باشعور، سالن سینما را به فوتبال اختصاص بدهند و در عوض کافه‌ها را که جای تماشای دورهمِ فوتبال است از این کار منع کنند. شک ندارم این تعویضِ مضحک و همزمانیِ مشکوکِ منع و مجوزها هم لابی‌گری جدید همان دُم کلفت‌هایی است که می‌خواهند معدود مشتری کافه‌ها را هم بکشانند به تماشای فوتبال در سینماها، وگرنه این مجوز و آن ممنوعیت کنار هم چه معنایی دارد؟

مبارک‌تان باشد که چه آسان و سریع سینما را قربانیِ پول و ایدئولوژی و رانت و ابتذال و بلاهتِ خودتان کردید. حکمِ برگزاری مراسم عقد و حنابندان و ختنه‌سوران در سینماها چه موقع به دستتان خواهد رسید؟ پیشنهاد می‌کنم چند تا میله هم روی صحنه و اطراف سالن‌های سینماهایی که می‌سازید تعبیه کنید؛ شاید دیر یا زود به کارتان بیاید.

 

@Nimahasaninasab

۲۱ ۴  
آی اسپورت
2018-05-24 03:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
مهدی
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۴۳
بچه ها . منظورش میله ی رقصه
۱
مهرداد
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۰۴
واقعا انتقاد درستی است
شادی کنترل شده می خواهند، حقت را می کاهند و آنگاه همچون یک مائده آسمانی به شما ارزانی می کنند!
۱
jabi
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۵۹
دلیلش تنها یک چیز هست. سینما ها دست سپاه و آقایون ژن خوب هست و کیسه دوختن واسه پول مردم بدبخت و عوام و زود باور. کافه ها چون خصوصی هستن و سرمایه تو جیب مردم میره و اگه مردم عادی سرمایه دار بشن واسه آقایون شاخ میشن. پس بهترین کار همینه.
۱
پرسپولیس واقعی
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۱۳
بزارن تو استادیومها ، آزادی و تختی و همه ی شهرها ؛
ببینید چه استبالی میشه
یا تو میادین بزرگ
مگه میخواهیم گریه کنیم یا شکلک دربیاریم که چشم چشم را نبینه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر