فهرست
فدرر تمام نمی‌شود
فدرر تمام نمی‌شود

فدرر تمام نمی‌شود

آی‌اسپورت- خبری از توقف مسابقه به خاطر بارش باران نبود، ماراتن پنج ستی هم در کار نبود، قرار هم نبود در پایان مسابقه جام قهرمانی ویمبلدون را بدهند اما هیچ کدام از اینها مانع از درخشش فوق‌ستاره تمام نشدنی دنیای تنیس، روژه فدرر نشد. تنها چیزی که برای دارنده ۲۰ قهرمانی گرنداسلم‌ها اهمیت داشت، این بود که بازی دیوانه‌کننده را ببرد و برای دوازدهمین بار به فینال ویمبلدون برسد. آخرین دوئل او با رافائل نادال در چمن در فینال سال ۲۰۰۸ که چهار ساعت و ۴۸ دقیقه طول کشید، آنقدر درخشان بود که بوریس بکر، هر بازیکن تنیس را به تماشای چهلمین دیدار دو رقیب دیرینه دعوت کرد. پیروزی ۳-۱ فدرر در بازی جمعه شب آن حجم از نبوغ و کیفیت و هیجان را نداشت اما استاد سوییسی از اینکه بازی را برده، خوشحال بود: «اینجا بازی کردن با رافا همیشه خوشایند است به‌خصوص با در نظر گرفتن اینکه مدت‌ها با هم بازی نکرده بودیم. هر دو خوب بازی کردیم اما جو دیوانه‌کننده این بازی روی هر دو تاثیر گذاشت و در نهایت خوشحالم و نفس راحتی می‌کشم که توانستم این بازی را ببرم. قطعا، قطعا این یکی از بازی‌های مورد علاقه من خواهد بود، چون برابر رافا و در ویمبلدون مقابل هوادارانی مشتاق و در یک هوای عالی برگزار شد.»

شکست در چهار ست غیرمنتظره بود چون نادال در سه بازی آخرش فوق‌العاده بازی کرد تا جایی که جان مک انروی بزرگ گفت: «تو با نادال بازی می‌کنی که می‌خواهد جگرت را درآورد، می‌خواهد زنده زنده تو را بخورد.»

اما فدرر ۳۷ ساله رقیبش را ساکت کرد و نه تنها آمار کلی‌اش در مقابل برنده ۱۸ گرنداسلم را به ۲۴-۱۶رساند، بلکه فضایی برای نفس کشیدن در صدر جدول پرافتخارترین‌های گرنداسلم‌ها پیدا کرد. فدرر بعد از کن راس ول استرالیایی که در سال ۱۹۷۴ با ۳۹ سال سن به فینال ویمبلدون رسید، مسن‌ترین کسی است که در این بازی حضور دارد. او باید با قهرمان ۱۵ گرنداسلم، نواک جوکوویچ در فینال امروز بازی کند. فدرر گفت: «می‌دانم هنوز تمام نشده. دلیلی برای جشن گرفتن و زیادی خوشحال کردن وجود ندارد هرچند بی‌نهایت خوشحالم. متاسفانه یا خوشبختانه یک بازی دیگر مانده. باید تمرکزم را حفظ کنم اما فکر می‌کنم این پیروزی روحیه خوبی برای فینال به من داد.»

منبع: رویترز

۷    
آی اسپورت
2019-07-14 13:18:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر